Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

    Сигурен ли си че кутията е от Волга
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #32
      До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

      Да сигурен съм, скъсяван е вторичния вал на скоростната кутия за да може да се вмести.Днес я свалих и се оказа че са изпаднали кученцата, които фиксират задната муфа.Утре се надявам да е готова.

      Коментар


      • #33
        До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

        Колега,би ли написал как е с Волговата СК,щото тук преди време бях чел че,е по-бърза и по-малко проходима,от нормалната.

        Коментар


        • #34
          До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

          Колега не съм карал с оригинална скоростна кутия и нямам база за сравнение, но мога да споделя някои мнения за Волговата. Като макс. скорост която съм карал е 60км, като се има в впредвид че съм с 16 цолови тракторни Динамик.Засега проблеми с проходимост не съм имал, може би заради блокажа на задния мост. Двигателя е от Ниса и ми се струва че с тази скоросна кутия държи малко по високи обороти на двигателя, като го сравнявам с Газката на приятел с същия двигател, но с три степенна кутия. Ако имаш конкретни въпроси, ще се радвам да помагам.

          Не мога да намеря кученца за Волговата кутия, трябват ми от малките, от големите си имам.

          Коментар


          • #35
            До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

            Предавателните числа на Волговата са по-големи спрямо 3-та и затова се учудих на написаното.Максималната скорост по асфалта не ме интересува и на двете 4или3 та са директни и скороста зависи от двигатела.Щом караш тракторни с шпер ще можеш да ми отговориш навярно най рано през зимата,ако има много сняг.ГАЗ-1-3,115 2-1,172 3-1.00 Волга 1-3.50 2-2.36, 3-1.45 4-1.00 на теория е по-добра.Купи си от отпадаците цяла СК ,не са скъпи,аз взех една за30лв.

            Коментар


            • #36
              До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

              Здравейте,

              ние сложихме двигател и 4-степенна ск. на Газ69 от Пежо 404 дизел. Проходимостта не се промени, но макс. скорост намаля, въпреки по високата мощтност на двигателя. Явно не е за тези диференцяли...

              Коментар


              • #37
                До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                Не можах да намеря никаде кученцата, но си намерих цяла скоростна кутия за 40лв.Да се надявам че утре вече ще е готова.

                Коментар


                • #38
                  До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  Е точно това обяснявам да търси от фургоните без преден мост,тя отзад е затворена като на ГАз 69 има си фланец за кардан,абе скоростна от автомобил със задно, и става много добре+комбинация от РК от Газ69,не съм на 100% сигурен но май и карданчето си пасва от скоростите до разпределителната без преправки и рязане!
                  Обаче големия проблем е дали ще намери такава СК,а аз мамка му и не се сещам кой номер се водеше това ама е еъщото като УАЗ452.



                  Не съм сигурен дали ще има място!
                  А отделно нали става много тежко,двигатела ще харчи повече,все пак върти още бая колела и в краина сметка човека му трябва джип,а не трактор
                  Един комшия върнал оня ден една такава Уазка камионче на отпадъци за 600 лева в движениеа преди това и искаше 2000 и му седе сумати време.Аз го чаках да намали та дочаках...............
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #39
                    До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                    Скоростна кутия от Уаз-без преден мост е най-добрия вариянт.Но се намират трудно и е съвсем малко по-дълга от 3-та,и се скъсява малко карданчето.

                    Коментар


                    • #40
                      До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                      А иначе Унимога например е с две скоростни кутии[/quote]
                      Колеги ще снимам да ви покажа газ69 с две скоростни кути плътно една за друга на едната вала влиза в другия а двигатела е двуцилиндров дизел ифа с ваздушно охлаждане.А наи големия куриоз че вала на двигатела се къса два пъти и собственика го заварява и го хваща с болтове по някакъв начин,ако може и това ще снимам.И него балансира а слага и кара.Какви ли не изобретатели има в България
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #41
                        До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                        мой познат има такава уазка 451 ама е разглобена има и скорости от нея ама незнам дали ги продава штего попитам
                        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                        Коментар


                        • #42
                          До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                          Лично аз имам интерес.Ще черпя за информацията.

                          Коментар


                          • #43
                            До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                            Здравейте колеги.На моят ГАЗ-69 сложих двигател от Ауди-2.0 куб. със СК от ЛАДА.Много съм доволен.

                            Коментар


                            • #44
                              До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                              Колега,на тази модификация няма ли някоя снимка/или като мен не можеш да качваш снимки/Не е ли малко бърз със скоростите от лада.

                              Коментар


                              • #45
                                До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                                A аз си мисля също, че ще са и слаби Ладовите скорости...
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X