Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 24

Тема: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

upi е офлайн
    Юпи
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    4,272
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

Ставаше дума за някакъв танк, но за съжаление съм бил доста "подпийнал" и не го помня много добре. Няколкото моменти, които са ми останали в главата са достатъчни да го търся вече 3-та година, но досега безуспешно
    Някой гледал ли го е? има ли го? линк, торент .... каквото и да е ...???
    Ако не свършва добре, значи не е свършило! ;)
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

Място
    София
    Публикации
    17,810
    Точки (при гласуване)
    67

По подразбиране До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

Филмът не е руски - The Beast of war

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    12,136
    Точки (при гласуване)
    60

Страхотен филм, един от култовите ми, в Щатите също е известен под името "The Beast". Сниман е в Израел, и танка е някакъв гримиран израелски модел до колкото съм чувал. Има някой и друг слаб момент, но като цяло е много добър филм. Най-интересното е че ролите на руснаците до една са изиграни перфектно - Стивън Балдуин играе някакво заспало танкистче, а Джордж Дундза играе ролята на командира и е просто идеален за ролята. Психария от класа.
    Детайлите също са изпипани, в началото на филма например за стотна от секундата се мярка един труп на който бузата е отнесена при експлозия и седи една гола челюст отдолу, с две думи - любов към детайла, а е правен преди двайсет години тоя филм.
    Всяка сутрин в четири ватманът Иванов седеше уютно сгушен в кабината, гледаше в огледалото тичащата по леда жена, и се чудеше - ще хване ли трамвая, няма ли да го хване...

Място
    Бургас
    Публикации
    3,505
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Upimen Преглед на публикациите
    Ставаше дума за някакъв танк, но за съжаление съм бил доста "подпийнал" и не го помня много добре. Няколкото моменти, които са ми останали в главата са достатъчни да го търся вече 3-та година, но досега безуспешно
    Някой гледал ли го е? има ли го? линк, торент .... каквото и да е ...???
    Ето ти линк за филмчето, предполагам имаш регистрация в Замундата

http://zamunda.net/details.php?id=98544
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София, Люлин, бл.343, ап.28
    Публикации
    2,237
    Точки (при гласуване)
    25

Това е руския "Апокалипсис сега". Страхотен филм.
    Последно редактиран от icerunner ; 12-05-08 в 22:47

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,341
    Точки (при гласуване)
    15

Струва си...Помня още култовата реплика,,Вие сте танкисти и ще си ходите с танка'',който вече беше капут...
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Никола е офлайн
    Внимание идиот!
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    По света и в Русе.
    Публикации
    462
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на бат'Марто Преглед на публикациите
    Струва си...Помня още култовата реплика,,Вие сте танкисти и ще си ходите с танка'',който вече беше капут...

Място
    София
    Публикации
    1,072
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Goblin Преглед на публикациите
    Страхотен филм, един от култовите ми, в Щатите също е известен под името "The Beast". Сниман е в Израел, и танка е някакъв гримиран израелски модел до колкото съм чувал. Има някой и друг слаб момент, но като цяло е много добър филм. Най-интересното е че ролите на руснаците до една са изиграни перфектно - Стивън Балдуин играе някакво заспало танкистче, а Джордж Дундза играе ролята на командира и е просто идеален за ролята. Психария от класа.
    Детайлите също са изпипани, в началото на филма например за стотна от секундата се мярка един труп на който бузата е отнесена при експлозия и седи една гола челюст отдолу, с две думи - любов към детайла, а е правен преди двайсет години тоя филм.
    Да, действително филмът е пипнат откъм детайли и ефекти много сериозно, хем че дето викаш е бая старичък. Има и редица други ефектни моменти, освен този - прегазен от танка, взривени, абе лудници.
    По някаква ирония най-добрият филм за Руско-Афганистанската тематика е американски. Както и най-тъпият, де. Примерно, Рамбо :)
    Ама танкът не си ли е някакво руско "Т", бре ?!
    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

Публикации
    7,932
    Точки (при гласуване)
    25

Сега го дърпам от замундата. А танка на "обложката" ми прилича на т-55, но ще го видим по-добре като гледаме филма. Предполагам, че ще ми хареса, дано не е някой холивудски "екшън", в който взривовете от снаряди са с огромно огнено кълбо. Винаги ме е било яд да гледам петролни експлозии, като искат да покажат военен взрив.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    Монтана
    Публикации
    1,290
    Точки (при гласуване)
    9

Спомням си този филм, наистина е хубав щом го помня още от детството си.
    Каква ирония сега в Авганистан отново има танкове...........
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"

| Модератор |
    Публикации
    12,136
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Yordan Преглед на публикациите
    По някаква ирония най-добрият филм за Руско-Афганистанската тематика е американски.
    Беше, до момента в който излезе "9та Рота" на Бондарчук-син. Не бих ги сравнявал понеже са различни, но и 9та рота си е филм на световно ниво.
    Всяка сутрин в четири ватманът Иванов седеше уютно сгушен в кабината, гледаше в огледалото тичащата по леда жена, и се чудеше - ще хване ли трамвая, няма ли да го хване...

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на kra_kra Преглед на публикациите
    Спомням си този филм, наистина е хубав щом го помня още от детството си.
    Каква ирония сега в Авганистан отново има танкове...........
    Само че американски....А къде е Рамбо?

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    11

Post До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

Беше, до момента в който излезе "9та Рота" на Бондарчук-син. Не бих ги сравнявал понеже са различни, но и 9та рота си е филм на световно ниво.
    Малко не са доизпипани детайлите чисто от военна гледна точка, но ....става.

Като говорим за детайли ще спомена само един- как така ротата, която трябваше и уж го направи, да се укрепи на господстващо възвишение над охранявания път (един широко използван прийом от руските войски в Афганистан по това време) се оказа под обстрел в гръб и от по-висока позиция?Какво излиза че в тила си или по фланга са оставили незаето господстващо възвишение?Или са се укрепили в подножието на такова без да подсигурят билото му, подстъпите към билото и фланговете си?
    Оставяме на страни факта, че вертолетите летяха на малка височина без използването на топлинни уловки (което по времето визирано във филма би било равно на самоубийство), факта че в съветската армия черно оцветените ръчни гранати са само учебните факта. че героите бяха твърде близо до селото, когато то беше обстреляно с реактивните системи БМ-21 ....... и други.
    Но това е чисто военен поглед върху нещата, не художествен.
    Последно редактиран от Keltis ; 13-05-08 в 23:03

| Модератор |
    Публикации
    12,136
    Точки (при гласуване)
    60

Добър военен поглед имаш върху нещата, хубаво че и руската преса (Ошибки и нелепости в фильме Федора Бондарчука "9 рота" ) е съгласна с теб

Това не му пречи да е прекрасен филм. Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. То и според Холивуд Орфей е бил черен, пък пак чат пат вадят добри филми.

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

Преди доста време пак обсъждахме тези филми:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2276

Аз съм гледал всичките споменати... но силно препоръчвам и "Грозовие ворота"... Вратата на бурите... уникален и изключителен филм... с доста по-малко бюджет но силен филм... обърнете му внимание...

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    11

Thumbs up До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

Цитат Мнение на Венцислав Петров Преглед на публикациите
    Преди доста време пак обсъждахме тези филми:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2276

Аз съм гледал всичките споменати... но силно препоръчвам и "Грозовие ворота"... Вратата на бурите... уникален и изключителен филм... с доста по-малко бюджет но силен филм... обърнете му внимание...
    И по-изпипан от военна гледна точка и с не по-малко драматизъм.
    Също така и филма "Война" става и няма изцепки от типа крива цев на ПК

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    11

Exclamation До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

...... Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. .....
    Това е сериозна препоръка , която може да бъде дадена само от компетентен човек и аз я приемам като такава.

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. То и според Холивуд Орфей е бил черен, пък пак чат пат вадят добри филми.
    Дори и учебниците по история не могат да се приемат за 100% истина... за филмите е същото разбира се... Историята винаги е писана от победителите... за добро или зло...

Място
    София
    Публикации
    1,072
    Точки (при гласуване)
    15

На мен пък той не ми хареса чак толкоз много. И въобще, наблюдава се тенденцията модерните руски батални филми да се правят по холивудско-подобен тертип, което намирам за още по-досадно и от самите чисто холивудски филми, защото така се стига до "смесване" на стилове и, ако щеш, на народопсихология. А това е крайно нелепо и ми навява усещане за бозавост и насилена изопаченост. Не върви с едни средства да правиш друго, за което те не са подходящи. За тухлената къща си трябват тухли.
    За мен "Звярът" си остава класи над "9-та рота" и е най-добрият филм по тематиката, но това си е мое мнение...

Разбира се, че в никой филм истината не е 100%, но не в това е проблема. Аз нямам нищо против и най-фантасмагоричните сюжети, стига да са барнати откъм логика на представянето им. Keltis го е описал много подробно - точно тези моменти и аз намирам за дразнещи. Можем да се допитаме и до станалите военни спецове из форума - какви са шансовете руската позиция с тежка картечница, снайперист и куп калашници да бъде превзета от безразборно тичаща нагоре по голия склон тълпа с калашници ? Плюс останалите описани от Keltis детайли, нетърпящи критика. Когато има такива моменти в един филм - кел файда колко са му цветни ефектите, те винаги са нещо второстепенно. А самият "9-та рота" не е ли по действителен случай, всъщност ? Значи станало е нещо там. А що не го покажат как точно е станало и после да го оцветяват зрелищно ? Защото искат да го представят не в истинската му историческа светлина ? Добре, никви грижи - творчеството и изкуството са за това. Ама защо по нелогичен начин бе, джанъм ? Защо "Рамбо" ?...
    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Добър военен поглед имаш върху нещата, хубаво че и руската преса (Ошибки и нелепости в фильме Федора Бондарчука "9 рота" ) е съгласна с теб

Това не му пречи да е прекрасен филм. Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. То и според Холивуд Орфей е бил черен, пък пак чат пат вадят добри филми.
    Ама иначе и теб те споменават в статията:

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Къде мога да намеря този филм?
    От borkozin във форум Кино, филми и телевизия
    Отговори: 19
    Последно мнение: 22-09-09, 00:27
  2. Въпрос за един руски филм?
    От Макса във форум Кино, филми и телевизия
    Отговори: 6
    Последно мнение: 24-10-08, 21:12
  3. Отговори: 10
    Последно мнение: 23-08-07, 14:36
  4. Някой да има повече информация за този GPS ?
    От Митко/fulda/ във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 9
    Последно мнение: 11-03-07, 07:48

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •