Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига или верига + зъбак?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Верига или верига + зъбак?

    Значи веригата на мотора (Aprilia RX 125) вече се разтегли яко и е ясно че е за смяна. Зъбите на пиниона са се позаострили повече от нормалното и вече изглежда че са леко под ъгъл, заради разтеглената верига. И сега проблема! Нема пари!!! (тва не е смешно ) В един онлине магазин си намерих верига за модела за 40 лв. И сега да сменя ли само веригата и така ще си реша ли проблема или да търся и поне заден пинион?
    [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

  • #2
    До: Верига или верига + зъбак?

    Наистина съжалявам за паралипсиса..Но
    По-добре поискай от вашите още някой лев или заем от приятел.
    Най-добре е да смениш всичко накуп..тоест верига и двата зъбака/пиньона.
    Сега започва лятото и се надявам да можеш по някакъв начин да върнеш заема и успоредно с това да се возиш със добра верига и пиньони.
    Всичко друго е компромис..не знам дали си заслужава.
    И накрая, решението взимаш ТИ...ние само подсказваме...

    Коментар


    • #3
      До: Верига или верига + зъбак?

      Ми и аз така мисля щото ще прееба и тая верига и той пиниона кат се е заострил вече и новата верига ще се луфти макар и по-малко. А и като става дума за моя мотор съм много побъркан и непрекъснато слушам за някви тракания и тая верига ме побърква.
      [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

      Коментар


      • #4
        До: Верига или верига + зъбак?

        Примерно съм сменил пинйоните, но съм със старата верига (махнал съм и 1-2 или повече прешлена зависи...) какво значение има? Ще навреди ли на пинйонте?! Според мен е абсурдно, но... длъжен съм да попитам.
        KTM Fen

        Коментар


        • #5
          До: Верига или верига + зъбак?

          Зависи! Ако веригата е разтеглена можеш да се вкараш в моя филм. За това се проверява много лесно заставаш до пиниона хващаш веригата отзадната страна на пиниона и я мърдаш и дърпаш ако има луфт, значи е разтеглена. Това разтегляне не се оправя разбирасе с обтягане , защото тя е разтеглена между самите прешлени се едно.
          [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

          Коментар


          • #6
            До: Верига или верига + зъбак?

            Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
            Примерно съм сменил пинйоните, но съм със старата верига (махнал съм и 1-2 или повече прешлена зависи...) какво значение има? Ще навреди ли на пинйонте?! Според мен е абсурдно, но... длъжен съм да попитам.
            Да ще навреди...най добре е нови пиньони с нова верига...всичко друго е компромис...(АЗ със старата верига смених 4 задни и два предни пиньона за миналият сезон....но откакто смених веригата и пиньона с нови...не са мръднали...вече 7месеца)

            Успех
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              До: Верига или верига + зъбак?

              Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
              Зависи! Ако веригата е разтеглена можеш да се вкараш в моя филм. За това се проверява много лесно заставаш до пиниона хващаш веригата отзадната страна на пиниона и я мърдаш и дърпаш ако има луфт, значи е разтеглена. Това разтегляне не се оправя разбирасе с обтягане , защото тя е разтеглена между самите прешлени се едно.
              прочети въпроса ми и ще разбереш, че друго питам... това и баба знае
              За всеки случай пак ще се повторя. : Ще навреди ли старата разтеглена верига на новите пинйони?

              П.П. сега видях че съм получил отговор от Станислав....
              Щом казвате... малко невероятно ми изглежда, щото веригата си е верига, тя се разтяга между прешлените, но не се яде като пинйоните, ако межете да ме разберете кво искам да кажа....
              KTM Fen

              Коментар


              • #8
                До: Верига или верига + зъбак?

                АЗ ще се опитам да ти дам просто обяснение...значи като се разтегне веригата тя вече не лежи по всичките зъби на пиньона....а само на първите два ...затова се износват зъбите...затова и теста по които проверяваш дали веригата ти е заминала е като дърпаш веригата на задният пиньон назад...(Така го обясних че и Аз не се разбрах)като сложиш нова верига с нови зъбаци веригата си лежи по цялото протежение на цъбите и на всички такива и напрежението се разпределя равномерно...дано си ме разбрал
                MG RACING

                Коментар


                • #9
                  До: Верига или верига + зъбак?

                  Не беше лесно, но те разбрах , благодаря, това беше обяснение
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #10
                    До: Верига или верига + зъбак?

                    Независимо дали ти се вижда невероятно или не, стара верига прецаква нов пиньон. Можеш да смениш само пиньоните, но живота им ще е много по-кратък.

                    Верига и пиньони е най-добре да се сменят комплект. Махането на прешлени с цел скъсяване на стара разтегната верига не я прави нова - разтеглянето на веригата се дължи на мръднали ролки и нитове, а не на удължени брънки. От там - като сложиш старата верига на новите пиньони, ролките ще са с неправилна форма, ще има луфтове, и бързо-бързо ще прецакат новите пиньони.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Верига или верига + зъбак?

                      Е да, но както е тръгнало сега наистина ще сменя само Новата верига не ми се вярва да се преебе бързо, най-много да потроша задния пинион.
                      [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Верига или верига + зъбак?

                        Според теорията на машинните елементи , зъбна двойка (сиреч две зъбни колела работещи заедно) се сменява винаги комплект! Ако се смени само едното зъбно колело , то новото много бързо се износва до нивото на несмененото.Същото важи за зъбно колело и верига.Т.е. когато сменяваш веригата , трябва да смениш и двата пиньона. Така го пише по дебелите книги , как ще постъпиш решаваш ти!
                        Според мен , сменяването само на един от елементите е временно решение докато ти дойде мощност!
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #13
                          До: Верига или верига + зъбак?

                          Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
                          Е да, но както е тръгнало сега наистина ще сменя само Новата верига не ми се вярва да се преебе бързо, най-много да потроша задния пинион.
                          Колега, някога питал ли си крака си какво мисли по въпроса за среща с летяща срещу него скъсана верига ? Или назъбени парчета потрошен пиньон ? Или си мислиш че пиньона ще каже смирено "цък, потроших се" и работата ще свърши с това ?
                          Последно редактирано от Goblin; 12-05-08, 20:21.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Верига или верига + зъбак?

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Колега, някога питал ли си крака си какво мисли по въпроса за среща с летяща срещу него скъсана верига ? Или назъбени парчета потрошен пиньон ? Или си мислиш че пиньона ще каже смирено "цък, потроших се" и работата ще свърши с това ?
                            Охо, аз мога да обрисувам още черни картинки, дето съм ги виждал!
                            Ако се скъса веригата от износване, при по-леките варианти или се набира на предния пиньон разпуквайки картери, капаци и трошейки скорости, или ако се намотае на задното колело го блокира и резултата е ясен особенно в завой! При по-лошия вариант може да те шибне или по задника или по крака и следва разпран задник или един крак по-малко (щом има достатъчно сила да разпори аспуха на Доминатор като ъглошлайф)! Та икономията е майка на мизерията и в тоя случай!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Верига или верига + зъбак?

                              С тия неща шега не бива...дори и да знаеш, че не са в ред и да караш предпазливо пак може да стане някоя каръщина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X