Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета за кардани - ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Каре преден кардан - ОФА-КБ.

    явно да
    еднакви са
    за 22 лева на бройка може да ги сменям всеки 3 месеца при основното
    обслужване на машината
    между другото GKN е съвсем не лоша марка
    аз вярвам че тези карета ще карат доста дълго време
    факт е че моите старите също са GKN а това е първото каре което сменям за 3 години БРУТАЛНА експлоатация
    BMW X6

    Коментар


    • #17
      До: Каре преден кардан - ОФА-КБ.

      каретата на предният кардан са еднакви - 22 лв в ауто плюс
      от бус мерцедес - модел неизвестен
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        До: Каре преден кардан - ОФА-КБ.

        Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
        колега

        точно каре на предният кардан сменях преди месец
        както писах в една подобна тема
        каретата на предният кардан са еднакви - 22 лв в ауто плюс
        от бус мерцедес - модел неизвестен
        карето е намерено по размер
        на GKN - 1 към 1 с оригиналното което е 280 лв като оригинална част в магазин Опел
        карето има гресьорка и се гресира с 1 до 2 напомпваня с молибденова грес за карета
        вариянт е и да не се гресира изобщо понеже в чашките има достатъчно грес по принцип и е лесно да се прекали - нещо което е не по-малко вредно
        абе майстора си знае
        Колега , в магазина ли ти казаха , че е от Мерцедес , щото както разбирам от форума каретата са еднакви , но стават от Форд . А за Форд и мерцедес има разлика в размерите. На всичко отгоре за Мерцедес никъде не видях в магазините каре с гресьорка , всички са капсуловани
        Последно редактирано от fanatic; 22-07-08, 21:23.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          До: Каре преден кардан - ОФА-КБ.

          казаха ми че е за мерцедес по принцип
          намериха го по размер и ИМА гресьорка
          това което е снимал колегата - това е
          само че аз го сложих на предният кардан а той на задният - значи са еднакви навсякъде
          BMW X6

          Коментар


          • #20
            До: Карета за кардани - ОФА-КБ.

            Аз имам проблем с гуменото каре, което е между раздатъчната кутия и кардана, преди висящия лагер! Малко съм бос така че извинете за обяснението ако е тъпичко! Та това гумено каре се е напукало и леко закъсало и мисля че може да се скъса ако види доста зор. Колата е ОФ ДБ 2.4 Бензин 93г. Намерих го в Евро 07 за 137 лв. с отстъпката 110 лв. само че ми се вижда много китайско. Някой може ли да даде съвет?

            Коментар


            • #21
              До: Карета за кардани - ОФА-КБ.

              Първоначално публикуван от slav_iliev Преглед на мнение
              Аз имам проблем с гуменото каре, което е между раздатъчната кутия и кардана, преди висящия лагер! Малко съм бос така че извинете за обяснението ако е тъпичко! Та това гумено каре се е напукало и леко закъсало и мисля че може да се скъса ако види доста зор. Колата е ОФ ДБ 2.4 Бензин 93г. Намерих го в Евро 07 за 137 лв. с отстъпката 110 лв. само че ми се вижда много китайско. Някой може ли да даде съвет?
              Може. Обаче колкото повече пускаш едни и същи неща в няколко различни теми толкова е по-вероятно да не получиш съвет от никой. Така тук в този форум не се постига много. Четене му е майката. А 20 и кусур страници са максимум 3-4 часа. Ако това време не можеш да отделиш за себе си за да научиш това което те интересува то съответно никой от нас няма да получи нищо полезно от теб защото няма да имаш време.
              И постовете ти ще продължават мистериозно да изчезват.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                До: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                Знам че не му е мястото тук но искам да благодаря на всички взели мнение по темата таи като след 3 години гонки с пернишки голфове дойде и моят ред за смяна на карета да кардана!И таи като тук има хора които са минали по този път,информацята от тях ми спести много ходене по мъките и най-вече пари!На моита фронтерка (КБ 94г) много добре и паснаха долупосочените каренца а именно GKN U110 на задня кардан!Само да отучня че тези карета по цени от вчера вече са 29,60 лв. а не 22,60 лв. което пред алтернативите не е болка за умиране но аз да кажа за колегите!Та да си кажа за това за което сам тук!

                МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ!Много сам Ви признателен!
                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                LZ1NES

                Коментар


                • #23
                  От: До: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                  здравейте, и аз имам проблем с карето, но на задния кардан, вчера просто изпадна. Лошото е че аз съм 2.5 тдс и тези в евро 07 / за бензинов модел/ на пасват за мен, по малки са. явно тези за бензиновите модели са различни. Някой да има идея от къде в София да си взема такова

                  Коментар


                  • #24
                    От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                    До колкото си спомням колега от София беше сменял на дизелова къса база 2.5 дизел
                    Аз съм с 2.0 бензин и бяха еднакви на всички места и на предните и на задните кардани.Нямам идея.Дълга база ли е ?
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #25
                      От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                      Минало е не малко време от началото на темата та си мисля, че е добре да споделите впечатления от въпросната марка каренца! И още нещо... за ОФА КБ 2.0 двете карета на задния кардан са еднакви, както и двете на предния, или греша?
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #26
                        От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                        Да!
                        За ОФА къса база каретата и отпред и отзад са еднакви!
                        При мен сменените с GKN U110 още си карат и няма проблеми.Тези които не бях сменил на задният кардан вече са сменени преди година с някакви други по-евтини намерени със съдействието на Любо от Стара Загора по 15-17 лв.Имах проблем със зегерките - не пасваха точно но ги понагодихме.За съжаление при 120 хвръкнаха всичките и се получи много ама много кофти положение.След полеви ремонт и поставяне на нови зегерки бяха минати с по 2 капки от CO на зегерка и каретата още си карат.
                        Просто тези другите бяха с една идея по-дебели и така...от глупост.Но към каретата нямам забележки!
                        Смело и отговорно мога да препоръчам каретата GKN U110 които са по 32-33лв в момента.Колкото до дпугите - добри са но поради проблема със зегерките им давам оценка 5
                        BMW X6

                        Коментар


                        • #27
                          От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                          Ясно... благодаря за мнението, колега! Между другото аз купих въпросното каре от един споменат по-горе магазин за 28лв. и стотинки, ако разбира се няколкото лева имат значение за някого...
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #28
                            От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                            извинявам се но ми трябва преден кардан за ОФБ
                            дали ще стане от ОФА
                            ако някой може да помогне с полезна информация да пише
                            дайте и цени
                            предварително благодаря

                            Коментар


                            • #29
                              От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                              Лозан/isuzo/, номерът му е при информацията за участника вдясно.
                              Той сигурно има.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                                извинявай колега но съм нов и не можах да намеря номера
                                би ли ми го написъл

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X