Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета за кардани - ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

    0898780604 И не, няма да стане. Трябва ти за ОФБ
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

      A каква е ОФБ-то?
      Щото има разлика между бензин и дизел. Едната е с алуминиев кардан и каретата са различни.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

        офб дизел дълга база 2001г. 2.2dti

        Коментар


        • #34
          От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

          колеги намерих преден кардан за фронтерата ми от колегата лозан.тои беше много точен и одзивчив.карданът става само от същата фронтера като година база и двигател.в моят случай 2.2dti 2001гл дб.дълъг е 43см.в свито полужение.
          благодарности на колегите които помогнаха.

          Коментар


          • #35
            От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

            Колеги да добавя по темата за каретата става дума за ОФА ДБ 92 г.преди месец ми се разтропа каре на задния кардан ,та смених и двете намерих ги в евро 07 на цена 20 лв. за бр. без отстъпката каретата са марка неизвестна за мен GMB японски били за 3000 км.пробег в натоварен режим (с тежко ремарке 2000-3000 кг) се държат добре за момента паснаха добре проблеми със зегерките не съм имал имат си и гресьорка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0882.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5300129
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #36
              От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

              Колеги как се сваля задния кардан на ОФА КБ X20SE.Свалих четирите болта на фланеца на кардана и до там.Не мога да го отлепя пробвах с почукване,дърпане,напъване и т.н.не помръдва изобщо.
              Благодаря предварително за помоща.
              Управлява
              ЛР Дискавъри 1 300tdi
              Вектра А C20XE

              Коментар


              • #37
                От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                Намери някаква подложка/метална, текстолит, малък чук/ да не нараниш фланеца на кардана и с чука по-сериозно.
                Ще отлепи, освен болтовете друго не го държи към диференциала/другия фланец/.
                Последно редактирано от maxxx; 13-12-11, 19:43.

                Коментар


                • #38
                  От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                  Аз влязох във филм със карето зад опорният лагер. Смених го с GU1100( взех го за 28 лв.) но като излязох да направя едно кръгче и изплю зегерката и едната чашка изхвърча. Прибрах джипа за оглед на щетите - нищо особенно,малко беше подбило едното ухо и с малко шкурене се оправи.
                  Резултат ново каре и мъка със зегерите отново. Премерих зегерите с шублер - еднакви (старите и новите) са по 1,6мм, но карето не влиза както трябва. Всъщност зегерките не влизат нормално в каналите си. Намерих скоба и тогава чак се наместиха но... с бой.
                  Няма го тресенето вече и донякъде съм по- доволен че не е опорният лагер в който също имаше съмнение.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #39
                    От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                    Не си закопчал добре зегерката вероятно и ако в зегерния канал е останала кал и ръжда ефекта е налице
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #40
                      От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Не си закопчал добре зегерката вероятно и ако в зегерния канал е останала кал и ръжда ефекта е налице
                      Още по-кофти е, ако елементче от иглен лагер попадне на дъното на чашката... тогава, колкото и бой да му се метне резултатът е невъзможност за вкарване на двете срещуположни зегерки. Затова монтирането на карето се прави с лек пиниз и без кой знае, каква сила.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #41
                        От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                        Не, проблема не беше в моя телевизор. Вчера на първото се научих на "пиниза"(след като подреждах иглички няколко пъти) за поставянето, но изплю зегера. Днес го монтирах вече за секунди 2 то каре но доста се мотах да чистя каналите и да оглеждам зегери.
                        Странното е че от другият вид карета съм си монтирал десетки, а с тая елементарна кръстачка се сблъсквам за първи път.
                        На помощ дойде комшия - автомонтьор и след опити взе да ме убеждава да сваляме карадана. Пък тоя такива "москвичови карета" е слагал поне стотина. Нали съм инат и не стана по неговата. Донесе скоба (за шарнири ), подпряхме последната чашка и пак трябваше бой.
                        Специално ги вадих да видя дали не са паднали игли и т.н. Всичко изглежда наред но...
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #42
                          От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                          Ушите на кардана където влизат капачките на карето имат гадното свойство след неколкократен монтаж на нови карета да се свиват малко - това от боя който са отнесли.Така от страната на фланеца си влизат без проблем но от страната на ушите на кардана - ядец.Лекува се с нов кардан втора употреба или с ТНТМ.Сиреч може да се шлайфа новото каре от двете страни челно където влиза в ушите по равно.Другият вариант е да се разпъне малко ухото но много вниманелно и да се мери прецизно.Разбира се внимателното почистване на каналите е задължително.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #43
                            От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                            Днес отивам пак за каренце! Онова, за което говорихме по-горе изкара по-малко от две години и не повече от 20 000км...
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #44
                              От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                              Едно птиченце от първо лице - тоест аз видях че GKN ползват за лагерните елементи японски лагери ...Koyo и то оригинални.В този дух на мисли на мен лично ми отпадат каквито и да е съмнения относно качествата на резервни части GKN и смело и безотговорно мога да ги препоръчам на всички.Говорим не само за карета ,но и за всички резервни части GKN в които има лагери!
                              BMW X6

                              Коментар


                              • #45
                                От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                                Днес отивам пак за каренце! Онова, за което говорихме по-горе изкара по-малко от две години и не повече от 20 000км...
                                Може проблема да не е от каретата, а от криви чашки на кардана, и за това да се разбива бързо.
                                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X