Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за моторна косачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за моторна косачка

    Здравейте,

    Напоследък гледам реклами и оферти за различни моторни косачки (тримери, храсторези), от тези дето се държат като нормална коса, а не се бутат. До колкото разбрах с тях (по-мощните) може да се режат по-буйни треви и дори храсти. Но въпроса ми е дали са подходящи за косене на трева с цел последващото и сушене и събиране. Като се окоси тревата колко се разпръсква и дали я смачква по някакъв начин или просто я отрязва и се запазват цели сламките?

    Ако някой има опит с тези неща, нека сподели

  • #2
    До: Питане за моторна косачка

    Мисля че за твоя случай ти трябва ето това: http://www.gardenia-antana.com/front...nt.php?pr_id=6
    "Палцова косачка" - втората машинка.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за моторна косачка

      Ахам, 10х... ама тази палцовата косачка дали е подходяща за неравни и даже стръмни терени

      Затова си мислех, че тези дето се държат в ръцете и се носят на гърба са най-подходящи за всякакви терени. А след проверка в Husqvarna уж разбрах, че ако се замени "приставката" (ножа отдолу) която е стандартна с някаква друга, тогава тревата не се насича и разпилява, а се натрупва цяла, все едно с нормална коса да се окоси...

      Някаква друга информация?

      Коментар


      • #4
        До: Питане за моторна косачка

        Преди месец си купих от Практис моторна косачка.Австрийска-някъде към 300лв.Ако и хванеш чалъма тревата се събира все едно косиш с коса.Остава и пръсната тревица но съвсем малко.
        Реже и храстчета.
        Забравих да кажа.че трябва да се ползва диска.С кордата се разпилява.
        ........................
        Иван Маринов
        CRF 250 X
        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

        Коментар


        • #5
          До: Питане за моторна косачка

          Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
          Преди месец си купих от Практис моторна косачка.Австрийска-някъде към 300лв.Ако и хванеш чалъма тревата се събира все едно косиш с коса.Остава и пръсната тревица но съвсем малко.
          Реже и храстчета.
          Забравих да кажа.че трябва да се ползва диска.С кордата се разпилява.

          Точно казано! И аз съм доволен от моторната коса. Виж в този подфорум темата "Косачка или тример" - поместил съм снимков материал.
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • #6
            До: Питане за моторна косачка

            Здравей,
            Отдавна ( може би 10-15 год.) ползвам STIHL модел FS типоразмера мисля 80, около 1 kW, лека е, има си самар, нещо като раница, не се държи на ръка, на практика на рамене. Ширината на откоса зависи от размаха който правиш, от порядъка на 1,5 - 2 м. Кося около вилата, 5 дка место, 2- 3 пъти в годината. Тревата ми е дива, необлагородена. С лекота почиствам и около пътя ( селски камънак ). Реже треви високи над кръста. Мисля че точното название е храсторез и говори достатъчно. Ползва ножове с два и повече режещи ръба или корда. При по голям брои зъби, до циркуляр, реже и клони, а с два ръба финни треви ниско до почвата. Просто реже, сваля и нарежда тревата, по добре от ръчна коса. Формират се откоси удобни за обръщане и събиране. При мене проблема е изхвърлянето на откосената и дори изсушена трева, и то не как, а къде. Тревата е добра за домашни животни но няма такива.
            Взе ми си, няма да сгрешиш, аз съм благодарен на хората които са я измислили и произвеждат, без храстореза около вилата ми щеше да е непрестъпен пущинак.
            Не на последно место, в неразглобен вид я слагам в джипа Витара, сега Паджеро 2 къси бази, при моята експлоатация на практика няма и обслужване. Мисля че за Метро, Практикер в случея не бива да се мисли. Като вземеш, работи с очила и антифони.
            Както виждаш фен съм, за повече 0889001901
            Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

            Коментар


            • #7
              До: Питане за моторна косачка

              Интересумам се от моторна коса 4 в 1 на гардения.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за моторна косачка

                Първоначално публикуван от petar g Преглед на мнение
                Интересумам се от моторна коса 4 в 1 на гардения.
                Какво по-точно ? Технически данни в сайта, цена - най-рано в понеделник, по-ниска от в магазините.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за моторна косачка

                  Мнение на petar g
                  ЗДРАВЕЙТЕ
                  ОТ ДОСТА ВРЕМЕ И АЗ СЕ КАНЯ ДА СИ КУПЯ МОТОРНА КОСА И СЛУАЙНО ПОПАДНАХ В ТОЗИ ФОРУМ.
                  ТЕМАТА Е МНОГО СТАРА НО МЕ ИНТЕРЕСВА ТОЧНО ТАЗИ МОТОРНА КОСА 4 В 1 КОЯТО Е ПОКАЗАЛ IVO 68
                  МНОГО БИХ ИСКАЛ ДА ПРОЧЕТА ОТЗИВИ ЗА НЕЯ И АКО МОЖЕ ДА РАЗГОВАРЯМ С НЯКОЙ КОИТО Я ПОЛЗВА
                  ТЕЛ 0887520163 ИЛИ ИМЕЙЛ SETPG@ABV.BG


                  Аз ползвам само диска и тримера за косене. Другите приставки се оказаха само инвентар, слаби са и не вършат работа.
                  Най-добре вземи само моторна коса, по-евтино ще ти излезе!
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X