Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене на каравана или ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теглене на каравана или ремарке

    Интересен момент е според мен когато един джип е вдигнат, какво ще се получи с теглича, как ще му се отрази да тегли ремарке, каравана, или колесар с лодка примерно?
    Има ли колеги да са го направили, сваля ли се по-ниско теглича или се пригажда нещо хем да е удобно да тегли, хем като не тегли да е проходим (висок отзад).

    Питам, защото мисля да си слагам теглич, но и да вдигам джипката.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    До: Теглене на каравана или ремарке

    Ако е къса караваната може . Ама ако е дълга ще се влачи задницта. Евростандарта за височина на теглича е 40-45см

    Коментар


    • #3
      До: Теглене на каравана или ремарке

      Не е проблем когато теглича е направен с регулиране на височината.Най общо края на рамото с топката е заварен на една дебела планка с 6 отвора.Тази планка се скрепва посредством яки болтове за огледална такава към квадратен профил който се навира към задното захващане на джипката.Този квадратен профил заедно с целия теглич се фиксира чрез пин с шплент.Той пък се вади за не повече от десет секунди.Отзад остава само квадрата.Височината се регулира посредством монтажа на болтовете.Но най важния момент е с каква товароносимост е джипката.Колко тежи самата тя и товара.Има значение и дали ти е добро окачването или просто си подлагал листове от Латвия или пружини и амове от Ровер Маестро С лифтовани пикап -тръкове хората теглят стряскащи товари.На аутобаните изглеждат като тукашните тирове.Няма проблем с завлачване когато теглича се регулира правилно.Интересува те само височината на лапата но това е при пресечени терени.Европейските закони поне мен слабо ме интересуват на този етап. Както и през следващите сто години.
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 11-05-08, 22:32.

      Коментар


      • #4
        До: Теглене на каравана или ремарке

        Интересува ме преди всичко стандартно ремарке или колесар с лодка около 5 м. Гранда ми е на пружини, лифта ще е обикновен около 5 см с подложки.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          До: Теглене на каравана или ремарке

          С подложките няма да имаш проблеми и със стандартния теглич.Товара ще смаже старите пружини даже повече отколкото трябва. + багажа в кучкарника. По добре мисли какво ще правиш ако джипката няма реглаж на фаровете.

          Коментар


          • #6
            До: Теглене на каравана или ремарке

            голямо е значението колко килограма е натоварена сферата.При леките автомобили е до мах 50 кг. при джиповете взависимост от типа на теглича стига да 75 кг.Така че ако си балансираш товара да натиска на топката до 50 кг. нямаш никакъв проблем......

            Коментар


            • #7
              До: Теглене на каравана или ремарке

              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
              С подложките няма да имаш проблеми и със стандартния теглич.Товара ще смаже старите пружини даже повече отколкото трябва. + багажа в кучкарника. По добре мисли какво ще правиш ако джипката няма реглаж на фаровете.
              Има реглаж работещ. Вече го бях премислил това за реглажа, знам на времето, като натоварех жигулито и всички ми святкаха и псуваха.

              Благодаря за ползените отговори.

              Ще си направя стандартен теглич тогава.

              Дано темата е полезна и за други съфорумници.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #8
                До: Теглене на каравана или ремарке

                Колега , преди 3г. си купих каравана и човека който ми я докара каза твърдо 42см. Едни приятели ми подариха някакъв от незнам какво теглич и с бая рязане и заваряване го напаснах и докарах около тия 42см. При ненатоварен джип караваната стоеше хоризонтално, а при натоварен предния падаше малко надоло, което е по добре от колкото задния да падне. Сегашния ми джип си дойде с теглич който много просто се регулира: самия теглич е разпробит за два болта и се държи между две вертикални планки заварени за носещата греда. Планките съответно са разпробити на две нива и от там регулираш. При теб ще трябва колкото е лифта, толкова между двете нива, за да можеш да теглиш преди и след лифта.
                Андро.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X