Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

    Здравейте приятели.
    От скоро и аз съм собственик на Pajero II 2,5 TDI. Много му се радвам, но преди съвсем да му се израдвам ще трябва да го приведа в по-добро техническо състояние като му сменя филтри, ремъци (ангренажен и на балансиращите валове), масло и т.н. Искам да му се направи и цялостен оглед на спирачки (че нещо шуми задната лява, а и наскоро ми изтече спирачната течност.. та беше приключение), да огледат мостовете и да серегулират ако е нужно, скоростна кутия, че нещо май трудно влизат 1-ва и 2-ра скорост... и какво ли още не по него да се огледа, тъй като искам да го приведа в много-добра техническа изправност и да съм сигурен повече в него. Сега малко го карам на доверие, тъй като по него нищо не е сменяно от както съм го взел. Та според вас кой е най-добрият сервиз погледнат от към цена/качество/професионализъм на услугата? Аз за съжаление не разбирам много от двигатели, но пък имам мерак и с удоволствие ще слушам ако някой ми обяснява. Ще ми се да го закарам на човек/сервиз, който ми препоръчате и знаете че по вешето Паджеро е пипал професионално, а и самият той да познава спецификата на джипа. Искам за няколко часа да го прегледа майстор и дори да направи списък с нещата, които трябва да подменя или поправя и съответно да ми даде цена за всяко едно. Ще се радвам и човека ако е търпелив в мен и ми обяснява кое за какво е и т.н. защото ми се ще да навляза малко по малко в темата 4х4 и да знам кое за какво служи, абе да имам представа от това което карам поне повърхностна.. а не само да го карам.
    Благодаря на всички предварително. Ще се радвам да чуя вашите мнения за сервизи и майстори, а и адреси и телефони.
    [URL="http://www.mi-taka.net/temp/gallery/2008/h.benkovski%2807-08june2008%29/images/DSC06795.jpg"]Mitshubishi Pajero 2.5 TDI (къса база) '95[/URL]

  • #2
    До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

    Честито! Да си го караш със здраве!
    Със сервизи не мога да ти бъда полезен, знам само значението на думата... и до там
    Радвам се, че искаш да научиш "материалната част" и ако имаш конкретни въпроси ще се радвам да помогна

    Коментар


    • #3
      До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

      За читав сервиз и маистор в София аз лично ходя само на 2-места. Едното е в сервиз Ратола- бившия вносител на мицубиши за България и другото място е при едно момче на име Пламен. Ако имаш желание мога да те пратя и на двете места

      Коментар


      • #4
        До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

        Първоначално публикуван от lubenti Преглед на мнение
        За читав сервиз и маистор в София аз лично ходя само на 2-места. Едното е в сервиз Ратола- бившия вносител на мицубиши за България и другото място е при едно момче на име Пламен. Ако имаш желание мога да те пратя и на двете места
        Да! Ще ти бъда благодарен. Къде се намират като адрес 2-та сервиза и този Пламен казваш разбира от Паджеро-та. Какви са цените на Ратола като сервиз - нормални или взимат по-скъпо, но правят нещата както трябва?
        [URL="http://www.mi-taka.net/temp/gallery/2008/h.benkovski%2807-08june2008%29/images/DSC06795.jpg"]Mitshubishi Pajero 2.5 TDI (къса база) '95[/URL]

        Коментар


        • #5
          До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

          Колега аэ лично не бих ти препоръчал Ратола след последното и"първо" ходене там съм адски недоволен.Първо че ми отрязаха главата до кръста второ нищо не свършиха.

          Коментар


          • #6
            До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

            Първоначално публикуван от Titito Преглед на мнение
            Колега аэ лично не бих ти препоръчал Ратола след последното и"първо" ходене там съм адски недоволен.Първо че ми отрязаха главата до кръста второ нищо не свършиха.
            Хммм... точно затова и реших да пише във форума за съвет. Ето сега с твоята "препоръка" може би ще се позамисля преди да отида там. Затова искам съвет и колкото може повече колеги каращи Паджеро 2 да си дадат мнението за сервизи/монтьори. Така тази тема ще бъде полезна не само на мен, но и на всички каращи Паджеро. Ценно е да знаеш, че някъде има читав сервиз, където си разбират от работата(паджерото) и работят без да претупват нещата, качествено. Може би дори има отделни монтьори като този Пламен препоръчан от колегата lubenti. Ти Titito къде си оправи своето Пажеро след като в Ратола не свършиха работата добре?
            [URL="http://www.mi-taka.net/temp/gallery/2008/h.benkovski%2807-08june2008%29/images/DSC06795.jpg"]Mitshubishi Pajero 2.5 TDI (къса база) '95[/URL]

            Коментар


            • #7
              До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

              Още несам го оправил а и незнам вече каде да го карам.

              Коментар


              • #8
                До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                Колеги, не ми се влиза в полемики,кои добър сервиз и кои лош сервиз.Аз лично карам само Мицубишита от 96г насам.В момента съм ги събрал цели три и частите за тях взимам само и единствено от Ратола. Да може да са малко по-скъпи, но ОРИГИНАЛНИ ,които иска Тайвански ментета на Симеон за без пари колкото си искаш. Относно сервизната поддръжка на колите там и аз съм имал моменти когато са се излагали и са допускали грешки,но все пак тези хора се занимават с колите Мицубиши от повече от 10 год. и коментари като този за нищо не стават са малко излишни Има два сервиза на Ратола(Орландовци и Горубляне)аз лично ти препоръчвам 1-вия.
                Колега за момчето Пламен ( DJ Tymbi )за които ти споменах е може би човека ,които е една малка енциклопедия за марката мицубиши. На този сайт http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=9 можеш да му напишеш лично или му се обади да се разбереш да ти погледне колата.Това е, човека които ще ти реши проблемите на колата гарантирам ти за това
                Последно редактирано от lubenti; 13-05-08, 07:59.

                Коментар


                • #9
                  До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                  Първоначално публикуван от lubenti Преглед на мнение
                  Има два сервиза на Ратола(Орландовци и Горубляне)аз лично ти препоръчвам 1-вия.
                  Би ли ми казал къде точно се намира този сервиз в Орландовци или ако пратиш линк от bgmaps.com с точното ми местонахождение ще съм ти още по-благодарен.

                  Първоначално публикуван от lubenti Преглед на мнение
                  Колега за момчето Пламен ( DJ Tymbi )за които ти споменах е може би човека ,които е една малка енциклопедия за марката мицубиши. На този сайт http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=9 можеш да му напишеш лично или му се обади да се разбереш да ти погледне колата.Това е, човека които ще ти реши проблемите на колата гарантирам ти за това
                  Този майстор в някой от гореспоменатите сервизи ли е или си работи отделно.

                  Благодаря ти още веднъж.
                  [URL="http://www.mi-taka.net/temp/gallery/2008/h.benkovski%2807-08june2008%29/images/DSC06795.jpg"]Mitshubishi Pajero 2.5 TDI (къса база) '95[/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                    Не Пламен си работи самостоятелно....поправя колите на 70% от членовете на мицубиши форума

                    По първия въпрос.... ето карта- http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b2...44&ix=47&iy=51

                    Намира се: с/у централния вход на гробищата има ОМВ ( ТОЧНО ЗАД ОМВ-то ) ще ти дам тел на приемчика да му звъннеш ако решиш 0888070807
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от lubenti; 14-05-08, 08:24.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                      Благодаря ти Lubenti за информацията. Ще се свържа с майстора Пламен и ако се наложи ще отида до сервиза на Ратола.
                      [URL="http://www.mi-taka.net/temp/gallery/2008/h.benkovski%2807-08june2008%29/images/DSC06795.jpg"]Mitshubishi Pajero 2.5 TDI (къса база) '95[/URL]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                        DJ Tymbi си разбира, +1 и от мен.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                          Да питам, а някакви телефони на тези майстори може ли да ми пратите/напишете. На мен като на нов потребител са ми сложени ограничения и не мога да видя профилите. Наскоро се сдобих с Паджеро 2800 1995г. АТ с десн волан и за зла беда направих голямата грешка да си сменя маслото и филтрите в Радиал и мотора почна да грее ако вдигна над 1800 оборота, че чак и бял пушек и мирис на изгоряло масло се усеща. Лампи не са светкали още никакви за щастие, но датчика на температурата доста лесно доближава и навлиза в горната граница.
                          Незнам дали неволно са сгафили нещо там хората от Радиал с филтрит или некакъв тотален шит са ми наблъскали, но преди да ги посетя колата беше пушка, карах я на извънградско София-Своге и офроуд по чукарите около Своге и никакви грижи не ми създаде, което опредлено ме кара да мисля, че проблемът е в тях. Изобщо не искам и да ги чувам повече, дори и за да им искам сметка за скапаните услуги. Некакъв ужас направо ебаси тъпака съм че така безотговорно постъпих да ходя да правя нещо преди да съм проверил за що иде реч.
                          Как бихте ме посъветвали, преценен риск ли е да я карам в това състояние ако внимавам с температурата и оборотите преди да съм я завел колицата на читав доктор или по-добре да я оставя да си почива до прегледа?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                            Много е странно от едната смяна на маслото да се стигне до това, което казваш. Каквото и масло да сложат не би трябвало... Но знае ли човек?!?
                            Най-добре не отлагай, а отстрани проблема. По-горе има връзка към фенсайта на Мицубиши и там след регистрация можеш да се свържеш с човека, ако се спреш на него.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Препоръчайте читав сервиз за Паджеро (II-TDI) за цялостен техн. преглед?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Много е странно от едната смяна на маслото да се стигне до това, което казваш. Каквото и масло да сложат не би трябвало... Но знае ли човек?!? ...
                              А ако маслото, с което е купил колата, е било наблъскано с разни добавки за да се прикрият евентуални проблеми и сега, след смяната на маслото, нещата да са тръгнали да излизат наяве ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X