Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обороти На ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обороти На ФЕРОЗА

    Здравейте,
    Значи реших да попитам преди да предприема нещо.Ферозата ми на тихи подържа около 500об. струват ми се малко ниски.Понякога като натисна съединителя загасва.Тези обороти нормални ли са и ако не откаде мога да ги вдигна.Благодаря ви предварително за отговорите.
    Добрите момчета отиват в рая а лошите където си поискат.:wink:

  • #2
    До: Обороти На ФЕРОЗА

    Нормалните са 850 +/-50.

    Изчисти си всичко по инжекциона. Ако е инжекцион де. Особено тънкото маркуче, излизащо близо до капачката за маслото. Със сигурност е запушено. Ако ти се разправя можеш да отвориш и капака на клапаните и да го измиеш пак със същия спрей. Бъди сигурен че вътре е ужасна гняс.

    Виж си центровката на запалването. Свещи, кабели бобина, капачка, палец. Може да от всяко от тия неща.

    Става със спрей за чистене на карбуратори. Оборотите ще се вдигнат. После ги регулирай. Лесно е.

    Свали си сервизното ръководство. Там има всичко.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Обороти На ФЕРОЗА

      Първоначално публикуван от niki-feroza Преглед на мнение
      Здравейте,
      Значи реших да попитам преди да предприема нещо.Ферозата ми на тихи подържа около 500об. струват ми се малко ниски.Понякога като натисна съединителя загасва.Тези обороти нормални ли са и ако не откаде мога да ги вдигна.Благодаря ви предварително за отговорите.
      Същата работа е и при мене, ама абсолютно същата! Та колега, като се оправиш - дай жокер от къде е идвал проблема.Аз и така съм решил да сменя свщите и капачката+ палеца, ама всяка информация може да е от полза.
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        До: Обороти На ФЕРОЗА

        Направете това, което ви казах. И мойта като я купих беше така.

        Сменете и горивния филтър.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Обороти На ФЕРОЗА

          Филтрите ги смених всичките, че и бензиновата помпа смених - много лошо стържеше, старата я пазя, може да помогне на някой закъсал колега. А маркучето за което казваш - ами не знам колко трябва да е чисто, но като духна през него си пропуска почти без съпротивление.
          Къде в ръководството пише за центровката на двигателя и регулирането на оборотите, че нещо не се ориентирах?

          Коментар


          • #6
            До: Обороти На ФЕРОЗА

            За оборотите във EFI system. Има болт, а отгоре гумена капачка. Намира се близо до клапата. Отгоре. Махаш капачката и въртиш.

            За центровката - закарай я на центорвка. Без стробоскоп няма как да стане. Това обаче след като си сменил ангренажен ремък, капачка и палец. Иначе е безсмислено. В ръководството го пише в Ignition system. Аз си я центровам без стробоскоп с опити и грешки, но трябва да имаш поне малко опит, за да стане така. Пък и отнема повече време. Центровката не е скъпа операция. Предполагам 20-30лв.

            Съветвам те и да смениш кабелите на свещите и на бобината. И свещите. Няма 10 годишни кабели, които да са в ред. Това лесно можеш да провериш - закарай я на автомивка да и измият двигателя. Ако после запали без проблем и работи добре, значи всичко по запалването е наред.

            Вземи си спрей за почистване на карбуратори. Аз използвам на ABRO. Продават ги ДиДи94. В интернет можеш да им намериш сайта и да видиш какво продават. Сваляш дебелия маркуч за въздуха към входящия колектор, и де що видиш дупка пръскаш. На прецекулки, защото иначе двигателя гасне. Всичко при загрял и запален двигател. Трябва да държиш двигателя в обороти докато го правиш, защото глъхне и гасне. Откачаш едно по едно маркучетата откъм инжекциона, и също пръскаш. Накрая пръскаш и директно в колектора. Това донякъде ще почисти дюзите, ако са хептем задръстени.

            Ако свършиш всичко това, оборотите ще се вдигнат поне с 200, ако е било замърсено. После регулираш от болтчето, и караш на центровка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Обороти На ФЕРОЗА

              Благодаря! Беше много подробен и ясен в обяснението!

              Коментар


              • #8
                До: Обороти На ФЕРОЗА

                И въздушния филтър може да смениш особено ако ще е газава фероза.Ако нагаря масло и гумичките са отишли по системата за вентилация на картера може да влошава работата на мотора.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  До: Обороти На ФЕРОЗА

                  Здравейте колеги,
                  Някой може ли да ми каже откеде даси поръчам коплект високоволтови кабели и ориентировъчни цени.
                  В japanparts-bg ми искат 140лв, което ми се вижда скъпичко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Обороти На ФЕРОЗА

                    Читави кабели има на Тесла. От година карам с такива. Около 60 лева е комплекта. Има ги в Косер.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Обороти На ФЕРОЗА

                      И аз съм с TESLA. Отговарят максимално на оригиналните и цената е добра.

                      В никакъв случай CHAMPION. Няма такъв боклук! Лулите им са отвратителни и неподлежащи на уплътнение.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Обороти На ФЕРОЗА

                        Какви 140лв .Слагай Тесла и си решаваш проблема.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X