Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...Относно късото съединение - пръските зависят най-много от реакцията на машината при излизане от късото съединение - там се случват пръските.
    Ето ви филмче по въпроса:..
    Сега изгледай внимателно филмчето и кажи как можеш да се изплискаш най добре.Като хвърлиш камък право нагоре,или като "жабка"/на "исплес" по нашему/.

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Какво си ръгнал???Щото ако е масата,то така се регулира индукция.На някои Харко-вци си пише пр. тел 0.8 букса А,за 1.0и 1.2 букса В .
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Мдааа. С напредването на вечерта , гледам нивото на ракията в шишето спада като стръмно падаща характеристика при ММА .

        ПС. Днес бях във фирмата на мои партньори .( Колегата Frysco ги знае) . Купили са още 6 Кемпи-та . За по 14 000 лв. бройката , без ДДС . И с отстъпка , щото това са им поредните .

        ..еми аз къвто съм консервативен и твърдоглав , ма ми потекоха лигите .

        ..а бях точно по тази причина : пръските са ми голям проблем . 5 арбайтера имам във фирмата , които пилят по цял ден .
        За сведение : трансформаторна машина не може това , което може инвертор в режим на импулсно дъгово заваряване . Признавам си !
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 24-04-17, 21:36.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Колеги,заварявал съм с какви ли не телоподаващи апарати,пръски винаги има,къде повече къде по-малко.Ако вертикала е добре по хоризонтал е трагедия и тн.Преки наблюдения-кемпи,фрониус, разни италиански и жмелове от метро,българските на струна и на редко,американски на линкълн електроник ,а дето най-не го бива е на есаб пращи като недозаклано прасе,като се има предвид,че машините/сериозните марки/са 250 ампера и нагоре трансформаторни.Редовно заварям и с неръждаема тел и по-рядко с такава с вграден флюс.От залепващите пръски няма спасение.Спрея върши работа ,но не е всемогъщ.Скоро заварявах с едно малко инверторно ЦО казанлъшко производство,оранжево на цвят .Не бях се сблъсквал с инверторно и приятно ме изненада.Малко и малки незалепвщи пръски при заварка на кух профил от 1,5 -2 милиметра (такава бешеработата) за по- дебело нямаше време за проби.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от dakata71 Преглед на мнение
            Колеги,заварявал съм с какви ли не телоподаващи апарати..... .Не бях се сблъсквал с инверторно и приятно ме изненада....
            ... е , а честито ! В смисъл че вече си се сблъскал и с инвертор(но) .

            Дай Боже да се сблъскаш и с "пулсово " инвертор(но) !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
              Сега изгледай внимателно филмчето и кажи как можеш да се изплискаш най добре.Като хвърлиш камък право нагоре,или като "жабка"/на "исплес" по нашему/.
              Аз филмчето съм го гледал много пъти, ама за да разбера въпроса ще ми трябва жокер. Разликата между двете филмчета е не какво се плиска във ваната, а какво се изплисква около нея. МОята машина може нещо между глобуларен и спрей трансфер на тел 0.6. Пръски няма, и шум няма - все едно работиш с ВИГ. Обаче ваната е голяма и течна, детайла отнася много жега, и работи само по хоризонтала, както си е по канон.

              Относно купешките - в струйния режим няма нищо "купешко". Иска само машина, която може да даде нужното напрежение и ток. Това е лесен откъм машина режим и няма нищо екзотично в него - ако се наредят достатъчно мъдести автомобилни акумулатори за да дадат 33-36 волта при тоците, които ни интересуват, и те ще са достатъчни за токоизточник за тоя режим.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...Това кабела за масата ли?....
                Не
                не е кабел за масата , означени са
                А+ ,В+ ,С+ , кабела за масата си е означен със стикер като "земно" и "минус" (-) .

                Машината е 400 ампера(и си мисля че са реални ) - някаква "майка" - трима едновременно да топят електроди .
                ЦеОто е опция .

                Измислено е за много бачкане . Никакво хоби.
                Трафо е , ама не се чува като работи (или като не работи , става въпрос за включена машина със заваряване или без )
                Трудно се пребазира от един човек , въпреки , че си има колела , доста големи .
                Произведено по време на соца (моето детство) , ама в друга република.
                Забелязах , че има и табелка отзад - утре ще я снимам .

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Машината е лицензно производство на Уляник в гр.Пула Хърватко. Лиценза е на ЕСАБ.
                  Дава истински 400Ампера. Телоподаващо е и е за един оператор. А, В, С са Изводи с различна индуктивност.
                  Сигурно можеш да и казваш како. Ако се поддържа редовно е неубиваема.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Много пъти съм се чудел ,коментирате за пръски,
                    250 Ампера струна пръска и прави топчета на всички режими,Инвертора на Вики Б с който основно работя,не прави пръски,мога да покажа,докажа и т.н.
                    Е тя Струната толкова си може ,особено пък ако газа е СО2 е възможно до има пръски !Ето ти малко снимки на заварки изпълнени със Струна,но с газова смес :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170425_083226.jpg
Прегледи:1
Размер:218.5 КБ
ID:5751404Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170425_083334.jpg
Прегледи:1
Размер:260.0 КБ
ID:5751405Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170425_083356.jpg
Прегледи:1
Размер:213.2 КБ
ID:5751406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170425_083617.jpg
Прегледи:1
Размер:229.6 КБ
ID:5751407 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170425_091628.jpg
Прегледи:1
Размер:249.5 КБ
ID:5751403Като тези пръски от последната снимка има само на още две две-три места!

                    Инвертор на Вики Б и аз имам, не прави пръски на ниските токове, на високите обаче прави и то доста!Но това при положение че се работи само с СО2 ,с газовата смес нещата са съвсем други!
                    Последно редактирано от welderargon; 25-04-17, 23:26.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      И все пак, може ли да задам тъп въпрос ?!

                      Трабва ми КИТАЙСКО телоподаващ апарат, 600лв е бюджета. На пазара има поне 20 разновидности от 300лв до безкрай. Уредът ще се ползва за авторемонтни дейности (без кърпене), както и за различни видове метални конструкции и укрепвания до 5мм дебелина на стената на детайлите.
                      До тук добре, обаче тъй като въпросното нещо ще се ползва по 2 пъти в седмицата я има я няма, не мога да отделя повече от гореоречения бюджет. Проблемът е че дотук в темата ми стана ясно ( и в останалите теми по върпоса), че скъпите машина са най-доброто и това е. Донякъде съм наясно с недостатъците на китайската апаратура, вложените материали и тнт, но все пак искам да попитам следните неща:
                      - комбинираните телоподаващи + електрожен имат ли съществени недостатъци от само телопадаващи ?
                      - има ли доверен продавач/производител който да изкарва уречените на кутията или близки ампери ?
                      - разликата м/у машините с еврошланг и тези без, чисто конструктивно отвътре има ли ?

                      по скоро очаквам мнението на някой който има и работи с такъв уред отколкото чул и разказал. И да знам, че хубавото и евтиното са на различни щандове, но все пак да обопщим

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        За тая техника Драгозов е твоя човек.Потърси го във форума,ще ти обясни и предложи най-доброто за тези пари,и гарантира за стоката,плюс сервиз.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          За тая техника Драгозов е твоя човек.Потърси го във форума,ще ти обясни и предложи най-доброто за тези пари,и гарантира за стоката,плюс сервиз.
                          За съжаление на сайта му има само 1 телоподаващо, което е извън бюджета ми. Няма какво да занимавам човека с мойте прищявки. А и търся главно мнение от някой работил с някоя китаюга

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            За съжаление на сайта му има само 1 телоподаващо, което е извън бюджета ми. Няма какво да занимавам човека с мойте прищявки. А и търся главно мнение от някой работил с някоя китаюга
                            За 600 лв.ще вземеш читава втора употреба машина.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              За съжаление на сайта му има само 1 телоподаващо, което е извън бюджета ми. Няма какво да занимавам човека с мойте прищявки. А и търся главно мнение от някой работил с някоя китаюга
                              180 амперовото ти е в бюджета, втора ръка също за тези пари може да се купи машина с добро качество.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Не намирам нищо втора ръка. А и не съм особено запознат с материята кое какво да глесам вътре. Затова и питам, че отлагам покупката прекалено дълго и вече няма за къде да отлагам..

                                Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X