Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    ето я и моята количка. Все пак се спрях на този котаец, че цената на целия комплект (апарат, редуцир, бутилка с газ, тел, две водещи ролки, дюзи, спрей против пръски, че даже и соларна маска) беше най-примамлива.
    Започнах и една количка,хем да видя как се заварява с телоподаващо, хем и да го направя що годе мобилно, но не стигна времето да я завърша. Остава едно рафтче над машината и някаква боя.
    Първото впечатление е, че се работи доста по-лесно от колкото с електрожен.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Реално погледнато си създал всички предпоставки, за откъртване на евроконектора.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Реално погледнато си създал всички предпоставки, за откъртване на евроконектора.
        Като прибера машината максимално към бутилката и конектора не стърчи толкова [emoji4] но не съм я наместил защото има още работа по количката.

        P.s утре в плод-зеленчука пускат колелца та ще взема и крачетата отпред ще ги сменя със завиващи колелца, че ако дръпна шланга да не орат крачетата, ами количката да завие
        Последно редактирано от mmtrance; 17-01-18, 15:47.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Като прибера машината максимално към бутилката и конектора не стърчи толкова [emoji4] но не съм я наместил защото има още работа по количката.

          P.s утре в плод-зеленчука пускат колелца та ще взема и крачетата отпред ще ги сменя със завиващи колелца, че ако дръпна шланга да не орат крачетата, ами количката да завие
          Тия колелца за мебели са твърде малки за тая количка.Това вече е писано и споделяно в някоя от темите.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Тия колелца за мебели са твърде малки за тая количка.Това вече е писано и споделяно в някоя от темите.
            Тия колелца са по 75мм .Колко по големи трябват за тая конструкция?

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Тия колелца са по 75мм .Колко по големи трябват за тая конструкция?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TL27523_(2).jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5779119Натиснете снимката за да я уголемите

Име:904729_Origo_Mig_4004i_Origo_Feed_3004_sideview_F.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5779120
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Великия заварчик , супермена на аргона , властелина на телоподаващото , магьосника на калайдисването - МЕЧО ПУХ е казал :
                -"...Колкото повече - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ!"

                Коментар


                • Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]944863[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]944864[/ATTACH]
                  При показаните колички всичките предни завиващи колелца са около 75мм което е точно колкото мисля да сложа и аз [emoji4]
                  Вярно, че сме офроуд форум, и вярно, че на снимките задните колелца са значително по-големи, но пък монтажаним е такъв, че клиренса пак е колкото и отпред. [emoji1]
                  В гаража нямах големи колелца, за това ползвах каквито имам. Като ми изпаднат от някъде по-големи ще ги сменя.

                  П.с Благодаря за снимките, ще си изнеса “дръжката” малко напред. май май ще е по-удобно.
                  Наздраве
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Я посмотри как очен харашо го е казал тоя бляд:У меня задача была сделать телегу, которую можно катать по любой поверхности, а не только по ровному полу.
                    https://www.drive2.com/c/452079874874540361/
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      хорошо сделал

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        Тия колелца са по 75мм .Колко по големи трябват за тая конструкция?
                        Елементарно . Сумата от тежестта на самата конструкция + тежестта на заваръчния апарат ( със все кабелите + 15 кила тел) + тежестта на пълна газова бутилка . После приемаме че имаме равномерно натоварване на ос и за всеки случай туряме + 10% тежест . Делим на 4 и получаваме минималната товароносимост на едно колело . После - в първия магазин за колелета . Кеф ти "пияни" ( управляващи) , кеф ти трезви .

                        ПС. Ако количката обаче ше се кара офроуд , то тогава естествено вече споменатия принцип : "Колкото повече - толкова повече". ... за цолажа де
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Елементарно . Сумата от тежестта на ,............
                          Такива същите колелца вече четвърта година устискват без офроуд на една хидравлична стойка ,а тя носи скорсти с все раздатки на жипове та дали тежат по малко? За равен под да си дърпаш сварачния апарат 35-ци не му трябват.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Точно защото през двора има и офроуд участъци още от началото си бях намислил задните гуми да са големи, но нямах налични. Пък и през въпросния неравен участък машината ще минава 3-4 пъти годишно, та за сега ще кара с пистарките. Пък в бъдеще ще и бъде направен подходящия тунинг[emoji1]
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Всеки с дерта си -както се казва! Ето какво сътворих :

                              -тефлонова дюзичка за работа с тръбнофлюсов тел.Дано да имам време тия дни да направя пробата и да докладвам за резултата.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BILD0043.3.JPG
Прегледи:1
Размер:242.8 КБ
ID:5779163
                              Последно редактирано от welderargon; 18-01-18, 20:12.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Няма ли да и е топло на тази дюза? Интересно ми е какво ще покажат тестовете.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X