Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Иначе заварява перфектно до 10 мм черно.
    10 мм
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
      И аз ползвам инверторен китаец,но само телоподавощо. Добре работи,особенно като се има в предвид че струваше 360 лв. Както писа Спарки, шланга е гола вода и е около 2 м само ,телоподаващия механизъм е пластмасов,вече преживя един ремонт (благодара на Асен за което).Иначе заварява перфектно до 10 мм черно.
      Ами аз мисля да заложа на комбото пък каквото излезне. Ще мина утре да пробвам и ще видим...

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        10 мм
        С 10 мм се справя и 160 ДЕЛ,а на бас.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          На един път?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Ами аз мисля да заложа на комбото пък каквото излезне. Ще мина утре да пробвам и ще видим...
            И да се похвалиш.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              И да се похвалиш.
              Живот и здраве

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                10 мм
                Да си призная не съм 100% сигурен,трябва да питаш Аисрънара,на неговия Нисан се возят въпросните железа.Може и 7-8 мм да са били.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Хайде сега дойде и моя ред да о(сера)спамя темата .
                  Наистина , МОЛЯ , имащите тук регистрация български производители на
                  Заваръчна техника (с един от тях имам контакт ) да ми пуснат ...моля... едно чекче на лични .
                  Желая да си купя техника , която ще се ползва екстремно(от дъжд на вятър) , инвертор IGBT.
                  Mig/mag+MMA , Tig (желателно е и алуминий) .
                  Целта е около 200 А .Монофазно.Лесно траспортируемо.
                  Това , че техниката няма да работи всеки ден , не означава , че няма да работи 16 часа непрекъснато (когато се наложи, да не казвам ...) .
                  Всички мнения и препоръки са Ми добре дошли , за всякакви съвети съм отворен .
                  Благодаря на всички знаещи предварително.



                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    Хайде сега дойде и моя ред да о(сера)спамя темата .
                    Наистина , МОЛЯ , имащите тук регистрация български производители на
                    Заваръчна техника (с един от тях имам контакт ) да ми пуснат ...моля... едно чекче на лични .
                    Най-добре ще свършим работа по телефона - Георги, 0889 202 949.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Не беше Фрониус, тях ги чакаме, не знам кога ще идват.
                      Първата проба беше с Кемпи, ма все тая, и двете марки са доказани, и не вярвам да има някаква разлика.

                      Отделно, че не ни разрешават да пипаме много-много по настройките. При нас правилото е, че работника е тъп и невеж, и е само прозд изпълнител на това което инжинерния екип е измислил.
                      Отначало се мъчех да се обяснявам, но сега съм отебал, и се правя на тъп и невеж, и си барам дедовия.
                      Да си трошат главите, моята заплата си върви...
                      Тъй като "у наше село - аналогичен случай " и понеже лека-полека почвам да изхвърлям най- напред старите Струни , онзи ден ми пристигнаха две нови "пулсарки" .
                      Едната е 250 - амперова китайка :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170503_121939.jpg
Прегледи:1
Размер:351.7 КБ
ID:5752218

                      ....другата : 270- амперова "Чебора" :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170505_090903.jpg
Прегледи:1
Размер:328.0 КБ
ID:5752219

                      .... и двете на сходна цена .

                      Констатацията след 2 дни работа по 6 часа на ден :в импулсен режим нема пръски ! Ни на "черна" стомана , ни на 308 .

                      ... и тъй като не третирам заварчиците ми като аборигени ( научил съм ги да си настройват режимите и на трансформаторни машини и на конвенционални инвертори) , трябваха им не повече от 2 часа на човек да се запознаят с основните функции ( преди всичко в импулсен режим) и да "влязат в час "
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Дай някакви подробности за китаеца - откъде, колко?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          10 мм
                          Някъде нагоре из темите има снимки как съм прерязал шина 10х50мм с 200 амперовото телоподаващо на ДЕЛ .
                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          п.п. говорих с разно хасковски продавачи с по 2 години гаранция и сервиз след гаранцията уж. Всеки от тях беше категоричен да не си купувам комбинирано, а единия ми препоръча дори да си взема с вграден шланг за 400гущера 200А, че било с много хубави транзистори вътре.
                          То от поне 15 години цялата елементна база независимо какво пише на нея се произвежда в Китай . Колко е реална гаранцията на хасковските търговци един господ знае щото до скоро на техните сайтове го нямаше даже и града в който се намират . Колко е добра една машина от която са икономисали за еврокънектор на шланга си прецени сам .
                          Последно редактирано от sek.1; 06-05-17, 05:58.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ...Някъде нагоре из темите има снимки как съм прерязал шина 10х50мм с 200 амперовото телоподаващо на ДЕЛ ....
                            Да де , ама тук става въпрос не за рязане , за заваряване.
                            Затова Търтея се чуди ( а и аз също) как ше стане тая работа с МИГ/МАГ машина 200А да направиш челен шев на дебелина 10 мм. , с пълен провар и на един проход .
                            Ше стане , ама кога ме нема .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Дай някакви подробности за китаеца - откъде, колко?
                              Е баш колко ... не е интересно Едно че е търговска тайна (понеже и за двете машини ползвам отстъпка) . И второ , че е около 7-8 пъти над бюджета , който би заделил някой от питащите напоследък в темата . С други думи : скъп китаец.

                              Иначе за подробности ... МИГ/МАГ синерджик , включително дабъл пулс , с евроконектор . Включени са 12 готови програми за синерджик и 19 програми в импулсен режим .Това разбира се след подбор на вид и дебелина на материала , диаметър на зав . тел и вид на защитния газ .
                              Отделно машината може да се настройва в ръчен режим , както и да си създадеш и запаметиш до 30 допълнителни програми . Както и наличие на сите функции , необходими за pulse : burn back ,pre/post gas , slow feed time , start current arc lenght , start current percent , регулиране на индуктивност и форма на "конуса" и т.н.

                              Също ММА и TIG , които практически няма да се ползват , макар че ги има .В ММА режим са сложили hot start и arc force.
                              За TIG e орязана единствено високочестотната запалка . Down slope си има .

                              Аааа , заложили са и джиджавките за водно охлаждане .

                              ПВ100% е при 140А , което ми е напълно достатъчно, работим с 0,8 и 1,0 тел .
                              Иначе както казах пръските са нулеви . Само за инфо - при мен се работи със старгон ( 92%Ar+8%co2).

                              PS . .. а "китаеца" го купих от фирма ... да кажем леко конкурентна на редко . С 2 години гаранция и следгаранционен сервиз.
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-05-17, 10:34.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Явно модата не е подминала и тоя вид техника. Като гледам надписите "IGBT" и "PFC", се сещам за китайските касетофони с гръмки надписи 2х500W...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X