Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джип "Преслав"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Български джип "Преслав"

    По южното черноморие на места съм виждал стъклопластови каросерии за джип, сложени в някой пясъчник, за да си играят децата в тях. Последно се сещам за две такива в Резово.
    Оттук-оттам чух, че са били произведени в Царево, че пасвали на еди-коя си рама и т.н.
    Докато се ровичках из интернет, открих следния страхотен сайт, на който има информация и за българска разработка на джип:
    http://www.carhistorybg.com/design.php?lid=1&id=9

  • #2
    Дявол Коледа

    Тази машинка изглежда изключително яка преди известно време четох някъде из пресата статийка за нея но беше съвсем кратка и с неясна снимка сега като го гледам тоя красавец и се чудя защопак сме згробили една готова идея от която можеше да има смисъл но както и да е интересно къде се намира протипа сега,като гледам гумите те май са си от ГАЗ-66 но мостовете ненам какви са май не са от газка много интересна машина би трябвало ако е възможно да се намери конструктора за да разкаже туй унуй за джипката
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      това чудо е сякаш правено за "Ладога"
      а купето е като на Багирата на Стефан с /очевидно/ разширени калници...

      при тия размери и тегло, по-добре да го бяха направили като Унимога с платформа за товарене отзад...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Aма...

        Добре де, ама стъклопластово купе става ли за офроуд?

        Коментар


        • #5
          Става, даже е добре, ама дизайна е ужасен....
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: Aма...

            Първоначално публикуван от DemonS
            Добре де, ама стъклопластово купе става ли за офроуд?
            не само, че става, ами е доста по-добре... обаче ако се направи хубаво струва адски много /за единични бройки/...

            тия изостаналите бройки /от Царево/ са малко недодялани
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Re: Aма...

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              Първоначално публикуван от DemonS
              Добре де, ама стъклопластово купе става ли за офроуд?
              не само, че става, ами е доста по-добре... обаче ако се направи хубаво струва адски много /за единични бройки/...

              тия изостаналите бройки /от Царево/ са малко недодялани
              Просто там няма и намек на дизайн...има самоцелни ъгли и пропорции които за нищо не служат и не се връзват в никаква линия...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Дявол Коледа

                Аз незнам на кой му е дотрябвал дизаин в тежка оффроуд среда трябва да ви кажа че си изглежда супер все пак това не е СУВ а е машина за тежки условия а там до колкото знам заоблените форми не са на почит погледнете само Дефендър,УАЗ,Вранглер и ще ви стане ясно
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  Re: Дявол Коледа

                  А колко тежи едно такова купе?Защото бях чул от някаде че било тежко!
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    В концепцията на “Преслав” 4Х4 е заложена почти неизчерпаема универсалност,
                    тъй като той може да бъде експлоатиран в много направления,
                    поради техническата пригодност за снабдяване с лебедка, плуг,
                    фреза, водна помпа, моторен трион за рязане на дърва и т.н.,
                    както и способността му да тегли две 5-тонни ремаркета.
                    това не го ли прочетохте?
                    при такава експлоатация на кой му пука за дизайна
                    ето още една българска разработка в същия сайт: http://www.carhistorybg.com/design.php?lid=1&id=10

                    Коментар


                    • #11
                      Хора забравете дизайна, ТОВА НЕЩО Е БЪЛГАРСКО
                      ами Дявол коледа правилно е отбелязал "заоблените форми не са на почит погледнете само Дефендър,УАЗ,Вранглер и ще ви стане ясно"
                      Дан е би в някоя стара руска селскотопанска машина да има заоблени линии и флентифлюшки
                      На мен лично машината ми допада само не знам какво се случва с центъра на тежестта
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        Нищо не става, стои си където саму казали.
                        Кабината каго цяло е по-лека от тенекиен аналог.
                        И всичките му ъгли са си на мястото. Всеки ъгъл е ребро на якост. Тоя монокок при удар и при преобръщане не мени геометрията и не се чупи. Което между другото позволява подпирането на дървета и камъни да е обичаен похват при карането. Там където от тенекиения джип със сертифицирана клетка няма да остане нищо, нито човеци, мене ще ме извадите сигурно мъртъв, ама от здравата черупка.
                        А който го вълнува дизайна, може да погледа как върви по тесни улици) Веднъж само съм го виждал как върви отстрани, едвам не се развиках от ужас))

                        Коментар


                        • #13
                          Абе вие глупави ли сте или нарочно се правите? Кой ви е казал че дизайна са заоблени линии? Всяка УАЗ-ка, всеки Газ 69 е супер естетичен джип в сравнениеу с това "нещо"... Защото там има дизайн... а тук има амбиции на някой наш "дизайнер"... Нещо като нищо....
                          А по въпроса за дизайна - вижте новите модели на Кадилак - там няма нито една заоблена линия...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            А дизайна е работа на италианците Поръчката е била тяхна.
                            По мойта статистика - примерно една четвърт от хората казват че е отвратително, и тия най ги обичам, щото веднага ме оставят на мира, 10-15% питат кво Пажеро е това, и тутакси получават вечното ми презрение, останалите казват че е много хубаво)) От тия няма отърване)) Лошото е че истинските разбирачи са толко малко, че не всяка година се срещат, ако махнем тоя форум. А просто възторжените глупаци са ужасна работа)
                            Читавите са далече. Само един има наблизо, обаче и шибаното време ни попиля от колко месеца вече, и сякви болести и прочее притеснения(( Ама май вече ще се стопля, почвам да точа флексовете и отвертките)

                            Коментар


                            • #15
                              "Пинифарина" гиби.... Отврат... Колко малко му трябва за да заприлича на нещо свясно, ама нейсе...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X