Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джип "Преслав"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Български джип "Преслав"

    Az pregledah Мненията и споровете относно това кое колко струва.Сглобявал съм камионче Ифа с баща си зад блока.Колко труд е с ГОТОВИ части нямам думи,само ние си знаем.После института да одобри творбата и т.н.Представям си ако за всичко това се плащаше да се произведе по образец.ПРИМЕР:топките съдържащи играчки в тях за децата,тези които ги пускат машинки срещу монетка,сетихте ли се?За изработването на матрицата за тази пиклива топчица 93 година,ми взеха 3000 дойче марки,после в Правец тестове...Знам колко струва топчица,та не ми говорете как 1 манифактура с 5 бабички ще произведе кола,с наличните ми джобни пари.
    Последно редактирано от adwokat; 02-11-07, 14:48. Причина: да добавя края на изречението
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #77
      До: Български джип "Преслав"

      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
      Az pregledah Мненията и споровете относно това кое колко струва.Сглобявал съм камионче Ифа с баща си зад блока.Колко труд е с ГОТОВИ части нямам думи,само ние си знаем.После института да одобри творбата и т.н.Представям си ако за всичко това се плащаше да се произведе по образец.ПРИМЕР:топките съдържащи играчки в тях за децата,тези които ги пускат машинки срещу монетка,сетихте ли се?За изработването на матрицата за тази пиклива топчица 93 година,ми взеха 3000 дойче марки,после в Правец тестове...Знам колко струва топчица,та не ми говорете как 1 манифактура с 5 бабички ще произведе кола,с наличните ми джобни пари.

      Колега, забравяш, че направата на стоманени (или алуминиеви) матрици за отливане под налягане на пластмасови изделия, е много скъпо удоволствие, поради спецификата на самата им изработка. Една подобна матрица за изделие от порядъка на малка бутилка за минерална вода, може да глътне между 2 и 4 месеца усилена работа на 2-3 човека (много ръчно търкане иска, проклетията). Това не значи, че едно купе на кола ще отнеме 200 пъти по олкова труд, просто, защото двете неща се правят по съвсем различни технологии. Сещаш се, че 2-3 човека за същото време могат (почти) да направят цяло едно автомобилно купе, готово за отливка на калъпи от него. Едно е да търкаш фино с шкурка 2000 и абразивна паста твърдия метал, и съвсем друго е, да скуплтираш макет от фибран и да шлайфаш накрая тънкия слой кит отгоре. Занимавал съм се и с двете неща, и съм наясно кое колко време, средства и труд гълта.

      Колкото до фирмите, продаващи готови купета - има около 500 такива само в Англия. Повечето са от семеен тип фирми, т.е. от 1-2-3 човека, които правят само по 10-15 купета на година, но не защото няма пазар, а защото са от грозни по-грозни, при това на силно надути цени. А купувачите се отблъскват от тази комбинация. Имал съм контакти с няколко фирми оттам, както и с други англичани, желаещи да започнат подобно производство във Великобритания. Онемявах всеки път, щом ми кажеха колко лесно е там да произвеждаш такива сглобяеми автомобили. Разликата е там, че във ВБ комплектите (каросерия + шаси + някои други чаркове) са си цяла обособена индустрия, и не ти искат от 1001 кладенеца вода да носиш, за да си регистрираш возилото. Към фирмите, разработващи подобни самоделни комплекти, също няма такива убийствени изисквания, каквито има у нас. Защо ли? Врътката е там, че там регистрирането на една бройка самоделно возило не се приема за заводско производство, и съответно то попада в съвсем друг клас автомобили. Като си сглобиш колата, викаш местния узаконител и технически инспектор, които правят подробен (но бърз и евтин!) SVA тест и ако всичко е според указаните правила (за които си има подробна документация, продаваща се свободно), след получаване на потвърждаващ успешното преминаване на теста отговор, вече можеш да си караш возилцето. И този отговор/отказ задължително получаваш след броени дни, а не месеци, както съм подочувал за тукашната практика.
      Формотворец на коли

      Коментар


      • #78
        До: Български джип "Преслав"

        Груба грешка.
        Монококът при удар и преобръщане не мени геометрията и не се чупи. Само се пробива, и то рядко. Така спасява екипажът. Допълнително снижава радарната забележимост, именно заради нямането на стикове между панелите. По същата причина лесно и леко се урежда бронирането. Ремонтопригодността е съвършенна в сравнение със сменяемите детайли. Има кухи обеми за резервоари и багажници за всичко. В развитие - до амфибия.
        Панелите са самоцелно оскъпяване на изделието. Технологията си остава хибридна - възможно най-неизгодната. И по тегло и по трудоемкост. Скеле с кофраж. Тежи, гние, не носи, криви се. Ремонтопригодността е сигурно 1. От 10 възможни.

        Коментар


        • #79
          До: Български джип "Преслав"

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Груба грешка.
          Монококът при удар и преобръщане не мени геометрията и не се чупи. Само се пробива, и то рядко. Така спасява екипажът. Допълнително снижава радарната забележимост, именно заради нямането на стикове между панелите. По същата причина лесно и леко се урежда бронирането. Ремонтопригодността е съвършенна в сравнение със сменяемите детайли. Има кухи обеми за резервоари и багажници за всичко. В развитие - до амфибия.
          Панелите са самоцелно оскъпяване на изделието. Технологията си остава хибридна - възможно най-неизгодната. И по тегло и по трудоемкост. Скеле с кофраж. Тежи, гние, не носи, криви се. Ремонтопригодността е сигурно 1. От 10 възможни.

          Имайки предвид якостните качества на стъклопласта (не си говорим за въглеродни нишки, а за стъклопласт, нали така?), самоносеща каросерия от такъв топ не може да осигури защитата на пътниците в случай на катасттрофа или преобръщане. Тръбната рама при наличието на стъклопластово купе е задължителна, особено за всъдеход. А съединяването на предните калници с купето в едно неделомо цяло вреди на сигурността много повече, отколкото помага.
          Да не говорим и за другите недостатъци, като лошият достъп до двигателния отсек, невъзможността за смяна на повреден калник (кърпенето не е решение)... Много по-удачно би било, ако предните калници са отделни панели, а в самата предница има вградена нагъваема защита против челен удар. Тогава ударната сила няма да се предава на момента към пътническото купе, както би станало при самоносещата каросерия (позната още на френски като "monocoque", и на английски катo "unibody") на Багира, а би се поела от поглъщащата удара нагъвателна зона, свързана с рамата на автомобила. Самите калници и нагъвателната зона се закачат с помощта на винтове за рамата - предпоставка за лесна и бърза подмяна или сваляне, с цел ремонт, в случай на сблъсък или нужда от откриване на свободно пространство и лесен достъп до някои от частите, разположени по-навътре в двигателния отсек. И това дори още повече улеснява бронирането на купето.
          Колкото до амфибията, отделните дублиращи кори под вратите и сваляемите предните калници в никакъв случай не влияят на водонепропускливостта на купето. Тя си остава същата, тъй като споменатите кори и калници се закрепват отгоре и не нарушават херметичната му цялост.
          Теглото се увеличава с не повече от 5 кг за цялата конструкция.


          РЕДАКЦИЯ: Ето и примерна снимка
          Формотворец на коли

          Коментар


          • #80
            До: Български джип "Преслав"

            http://passat-europe.bginvent.net/contact.htm - Линка си е правилния, купета има и в момента, продават ги за 200лв без ДДС.

            Коментар


            • #81
              До: Български джип "Преслав"

              Първоначално публикуван от SOR4 Преглед на мнение
              Имайки предвид якостните качества на стъклопласта (не си говорим за въглеродни нишки, а за стъклопласт, нали така?), самоносеща каросерия от такъв топ не може да осигури защитата на пътниците в случай на катасттрофа или преобръщане. Тръбната рама при наличието на стъклопластово купе е задължителна, особено за всъдеход. А съединяването на предните калници с купето в едно неделомо цяло вреди на сигурността много повече, отколкото помага.
              Да не говорим и за другите недостатъци, като лошият достъп до двигателния отсек, невъзможността за смяна на повреден калник (кърпенето не е решение)... Много по-удачно би било, ако предните калници са отделни панели, а в самата предница има вградена нагъваема защита против челен удар. Тогава ударната сила няма да се предава на момента към пътническото купе, както би станало при самоносещата каросерия (позната още на френски като "monocoque", и на английски катo "unibody") на Багира, а би се поела от поглъщащата удара нагъвателна зона, свързана с рамата на автомобила. Самите калници и нагъвателната зона се закачат с помощта на винтове за рамата - предпоставка за лесна и бърза подмяна или сваляне, с цел ремонт, в случай на сблъсък или нужда от откриване на свободно пространство и лесен достъп до някои от частите, разположени по-навътре в двигателния отсек. И това дори още повече улеснява бронирането на купето.
              Колкото до амфибията, отделните дублиращи кори под вратите и сваляемите предните калници в никакъв случай не влияят на водонепропускливостта на купето. Тя си остава същата, тъй като споменатите кори и калници се закрепват отгоре и не нарушават херметичната му цялост.
              Теглото се увеличава с не повече от 5 кг за цялата конструкция.


              РЕДАКЦИЯ: Ето и примерна снимка

              Баси... ти си налетял направо на Стефан!!!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #82
                До: Български джип "Преслав"

                На радара половин метър такъв стик свети колкото два квадратни метра плоска ламарина. Още по-лошото е че във всички ракурси.
                Какви деформируеми зони, прощавай? Ти виждал ли си къде и как живеят джиповете? А военния транспорт? Даже не знам какво да кажа, толкова е абсурдно.
                Там всеки ръб играе ребро на якост. Вземи една брадва и пробвай. А какво остава от обема на колата като навреш вътре клетка можеш да видиш и по снимки. Ако черупката е повредена толкова, че да трябва да се сменят такива части от нея, то ремонтът и със сигурност няма да е моя грижа. Ако се скарам с Камазовете без друго ще ме извадят отвътре мъртъв. Но от здрава кола. Калниците също са кутии разбира се. И пазят от удара останалото. А виж с тях безгрижно можеш да местиш кофите за буклук, коли и дървета.
                Първото за което ми завиждат е достъпът до агрегатите. За да разкараш кабината от рамата трябва да отвинтиш кормилния вал и да разкачиш три жици. Е, и нейните 8 гайки. Но не виждам и това защо трябва. Всичко е под капака. Той се сваля от четири болта от сам човек.

                Коментар


                • #83
                  До: Български джип "Преслав"

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Баси... ти си налетял направо на Стефан!!!
                  Е, и? Нали сме тук, за да обсъждаме, а не да се караме!?




                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  На радара половин метър такъв стик свети колкото два квадратни метра плоска ламарина. Още по-лошото е че във всички ракурси.
                  Какви деформируеми зони, прощавай? Ти виждал ли си къде и как живеят джиповете? А военния транспорт? Даже не знам какво да кажа, толкова е абсурдно.
                  Там всеки ръб играе ребро на якост. Вземи една брадва и пробвай. А какво остава от обема на колата като навреш вътре клетка можеш да видиш и по снимки. Ако черупката е повредена толкова, че да трябва да се сменят такива части от нея, то ремонтът и със сигурност няма да е моя грижа. Ако се скарам с Камазовете без друго ще ме извадят отвътре мъртъв. Но от здрава кола. Калниците също са кутии разбира се. И пазят от удара останалото. А виж с тях безгрижно можеш да местиш кофите за буклук, коли и дървета.
                  Първото за което ми завиждат е достъпът до агрегатите. За да разкараш кабината от рамата трябва да отвинтиш кормилния вал и да разкачиш три жици. Е, и нейните 8 гайки. Но не виждам и това защо трябва. Всичко е под капака. Той се сваля от четири болта от сам човек.

                  Спирам дотук. Бъркаш якостните качества на стъклопласта с тези на кевлара. Действащият образец, който ще направя след няколко години, ще ти докаже, защо съм прав.
                  Формотворец на коли

                  Коментар


                  • #84
                    До: Български джип "Преслав"

                    Багирата от снимката е на Стефан.
                    LZ1NBN

                    Коментар


                    • #85
                      До: Български джип "Преслав"

                      Мда.
                      Нищо няма да спечелиш нито от кевлара, нито от въглерода. Ще свалиш няколко кила тегло, и ще вдигнеш цената десетки пъти.
                      Не можеш да направиш листовете по-тънки, защото вече няма да имат устойчивост на огъване. Просто ще смениш пълнителят на тоя композит с немислимо по-скъп. И ще го направиш ориентиран, което води до цепливост. Много лошо. А стъкломата си е нормален нетъкан текстил и е достатъчно хаотичен за да докарва практическа анизотропност. Като го наковеш по скелето и ще му зададеш линии на деформация, та ще изглежда ужасно. Да не говорим за зловещите проблеми със закрепването. Няма хубава технология за тая работа.
                      А модността на ориентираната подредена фактура на карбоновите пластмаси издава непознаване на структурата и свойствата на композитите, не друго
                      За борба със здравият разум е измислено мощно оръжие. По-мощно от атомната бомба.
                      Модата.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Български джип "Преслав"

                        Технически показатели на ПРЕСЛАВ 4Х4 АВТОТРАК

                        Колесна формула 4х4
                        Размери в мм:
                        -дългина 4310
                        -широчина 2140
                        -височина 2540
                        Собственна маса в кг. 2850-3040
                        Следи в мм
                        -предна 1780
                        -задна 1778

                        Двигател ДТ 3900 А
                        дизелов , 4-цилиндров , редови
                        Максимална мощност к.с. 100
                        Макс. върт. момент Н.м 300

                        Предавателна кутия-механична
                        -5+5 несинхронизирана
                        -6+6 синхронизирана

                        Гуми - 12Х18" (8,25х20" или 9х20")

                        Кормилен механизъм с хидр. усилвател (след прототипа)

                        Спирачна система - хидравлична,двукръгова с вакуумен усилвател,барабанни спирачки на четирите колела.

                        Експлоатационни показатели:

                        Максимална скорост км/ч 115
                        Контролен разход на гориво л/100км.
                        -при 90км/ч 12,5
                        -при макс. натоварване 15,5

                        Мир на праха му .
                        АМИН

                        Коментар


                        • #87
                          До: Български джип "Преслав"

                          Колега, благодаря ти за публикуването на техническите данни!
                          Формотворец на коли

                          Коментар


                          • #88
                            До: Български джип "Преслав"

                            Екстра е.100 коня на 3 тона...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #89
                              До: Български джип "Преслав"

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Екстра е.100 коня на 3 тона...
                              Айде, айде, скоро говорихме за ГАЗ 67 - той е с 54 к.с. при 1760 килограма. Напомня ми за темата "До колко е важна мощността за проходимостта".
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Български джип "Преслав"

                                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                                Айде, айде, скоро говорихме за ГАЗ 67 - той е с 54 к.с. при 1760 килограма. Напомня ми за темата "До колко е важна мощността за проходимостта".
                                Е,де.Коя година е мислено едното,коя-другото?
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X