Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джип "Преслав"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Авиата беше с цели мостове , а това е независимо /поне отпред/

    Коментар


    • #32
      Такова купе съм виждал до една корабна фабрика в ахтопол и наистина в резово има едно такова купе поне от 5г. тази година пак го видях, беше с муцуната на запад....go west.!!!!

      Коментар


      • #33
        Преслав съм го виждал на живо и по това което разгледах разбрах че НИКОГА няма да влезе в производство .... още на изложението

        НО КОМПЛЕКС МИНДЖА НАПРАВО МЕ КАРА ДА СЕ СРАМУВАМ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН ЕБАСИ ГАДНОТО ОТРОЧЕ НА ЗЛИЯ ВОЕНЕН ГЕНЙИ


        СРАМ СРАМ



        Всеки които е карал високо проходим автомобил може само по снимката да открие поне 10 недостатъка на този гном

        А другите дето са стреляли по подвижни цели поне 5

        О ЗАЩО ЗАЩО ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТ ПРЪДНЯ БОЯ

        СТРАШНОТО Е КОЙ ПЛАЩА НА ТИЯ ТЪПИРИ ЗАПЛАТИТЕ

        Това е МИНДЖА -3 а МИНДЖА -1 кокво ли е бил то

        Коментар


        • #34
          Някъв квадроцикъл Сузуки.

          Коментар


          • #35
            Преди време писах за него
            http://www.offroad-bulgaria.com/view...841&highlight=
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #36
              До: Български джип "Преслав"

              Предварително се извинявам, че повдигам малко старичка тема, но реших по-скоро да допълня старата, отколкото да отварям нова.

              Наскоро случайно намерих в къщи една изрязана от мен статия от бр. 77 от 1998 г. на в-к "Авто Труд", на гърба на която намерих друга интересна статия за българския джип "Преслав".

              Интересна идея, която поради специфичните национални "обичаи" не се е развила успешно. Добре че все пак на някои това е направило впечатление, за да не се забрави съвсем това изобретение, макар и с липса на късмет.

              А това е статията във вестника, с лъхащ на някои места и лек хумор, но пък не можем да искаме от всички журналисти да са компетентни във всичко.

              Това разбира се, не може да ни попречи да се уважим големия труд на хората, участвали в създаването на "Преслав" и същевременно да се ядосваме, че пак събитията не са се случили както трябва ....




              ... to be continued

              Коментар


              • #37
                До: Български джип "Преслав"

                Като гледам окачването си е от старите реисчета чавдар преслав (купето се правеше в Ботевград всичко останало в Шумен двигател варненски перкинз )навремето им викаха "бръмбари" и се ползваха основно по ТКЗСтата и горските стопанства по провинцията още се движат и то са доста добри за тежък терен.Имам зад волана на такова чудо на шуменско-ботевградската техническа мисъл около 1000 км по черни пътища и чукари.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  До: Български джип "Преслав"

                  тва си е трактор.с тоя перкинз.само за оран и влачене на ремарке.
                  в балкана май не

                  Коментар


                  • #39
                    До: Български джип "Преслав"

                    Отпред ми прилича на самурай а отзад на Г-класа. Никакво въображение...Т'ва за дизайна. Иначе може и да е много проходимо...Ама що първо не питаха Йори да им направи дизайна?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Български джип "Преслав"

                      Когато това е правено Йори се е лизгал още с голфче в пясъчника.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Български джип "Преслав"

                        Я, тая тема съм я пропуснал, добре че я припомнихте. Явно през 1998ма ми е отбягнало като информация това "чудо". Мен лично ме кефи. Естествено е че какъвто и да е бъкгарски прототип на автомобил няма бъдеще за серийно производство, по простата причина че България изобщо няма традиции в това отношение. За техничеки данни нищо не мога да кажа защото не съм спец. Но от коментарита за дизайна ми стана малко смешно. Дизайн е относително понятие. На някой им наресва нещо което на други им се струва грозно. Във фрази от сорта "дизайна е грозен" изобщо няма логика. Логика има във фрази "дизайна ми харесва" или "не ми харесва". Дизайн за каквото и да е било изделие се прави в зависимост от пазарния "прицел". Изделия с едни и същи характеристики може да имат голями разлики в цената само заради дизайна, но не защото прозводсвената цена е много по-висика, а защото едното с дизайна си е прицелено в по платежоспособна група от потенциални куповачи. В случая този дизайн ми харесва, именно щот е "недодялан", и "несъвършен". Има опит за уникалност.

                        ПС абе като при жените е: руси, черни, жълти, слаби, дебели, ниски, високи, с големи.... с малки... въпрос на вкус
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #42
                          До: Български джип "Преслав"

                          За мене по скоро проблема в опитите за съчетаване на две различни по предназачение машини джип и трактор до колкото познавам наща инжинерна мисъл при такова комбиниране се получава машина която не става и за двете.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            До: Български джип "Преслав"

                            За мене по скоро проблема в опитите за съчетаване на две различни по предназачение машини джип и трактор до колкото познавам наща инжинерна мисъл при такова комбиниране се получава машина която не става и за двете.
                            Ами УНИМОГ
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Български джип "Преслав"

                              Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                              Ами УНИМОГ
                              Виждал ли си Унимог (по точно ходовата му част)
                              RB Patrol Team

                              Коментар


                              • #45
                                До: Български джип "Преслав"

                                Като гледам - днешните колесни трактори са същото. Само че нашето се появи миналия век. Та не знам чия каква мисъл къде е и какво е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X