Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

    Някои имал ли е такъв проблем?Един познат ми каза че имало някакви втулки които се износвали става въпрос за тялото на кардана където влиза в раздатката при мен има луфт и губи масло от там,моля ако някои запознат да даде малко инфо как се сменя тази втулка аз търсих в ръководството,но там не се споменава нищо.Благодаря предварително.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Някои имал ли е такъв проблем?Един познат ми каза че имало някакви втулки които се износвали става въпрос за тялото на кардана където влиза в раздатката при мен има луфт и губи масло от там,моля ако някои запознат да даде малко инфо как се сменя тази втулка аз търсих в ръководството,но там не се споменава нищо.Благодаря предварително.
    Втулка ?!! Не е ли семерина ?
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #3
      До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
      Втулка ?!! Не е ли семерина ?
      Най вероятно!Семеринг!

      Коментар


      • #4
        До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

        Семеринга е за смяна,но причината да се износи май е някаква втулка,а и от един семеринг не може да се появи луфт.Чува се и леко жужене на зъбни колела от скоростната кутия при подеване и отпускане на газта и се съмнявам че проблема идва от този луфт,та въпроса ми е дали някой е имал такъв проблем и евентуално трябва ли да се сваля раздатката или може да се измъкне отзад тази втулка.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

          Оказа се , че при мен не е втулка,а иглен лагер и този луфт не е толко ва фатален,въпреки че е голям.Засега мисля само да сменя семеринга и ще видим колко ще изкара новия при този луфт.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

            колега на мен ми текна масло от от раздатката на извода към предния кардан и ме интересува за смяната на семеринга трябва ли да я свалям мерси предварително

            Коментар


            • #7
              До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

              При мен беше просълзил задния и го сменихме много лесно , само се сваля кардана и го вадиш с една отвертка . За предния мисля , че беше на по-ниско ниво и може да се наложи да източиш маслото .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
                колега на мен ми текна масло от от раздатката на извода към предния кардан и ме интересува за смяната на семеринга трябва ли да я свалям мерси предварително
                Точиш маслото и сваляш предния кардан и сменяш семеринга друго нищо не се сваля гредата малко пречи но аз не я свалям ако ти пречи свали само нея.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                  Колега travelling, какво стана с луфта за който говореше преди година? При мен има същият луфт, още от както я купих. Предполагам е разбито игленото лагерче. Карам така вече над 7000 км и кога ли ще ми падне кардана?!
                  Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                    Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                    Карам така вече над 7000 км и кога ли ще ми падне кардана?!
                    Кардана ще ти падне заради тази хлабина поне след още 700000км с две думи никога или докато дойде време да ти пада кардана ще са ти паднали и много други работи например двигателя или ръждата ще тя е изяла цялата витарка.Има разлика между луфт и луфт попринцип този луфт е нормален имат го не само всички витари но и много други автомобили на които карданите са съединени по този начин с предавателните кутий това е особенност на този тип съеднинения и е само с една опорна точка ако точките бяха две или повече луфта нямаше да го има но при този модел се разчита също и на шлицевото съединение проблема се получава само ако е останала раздатката без масло и кардана е посинял или е надран в часта при лагера и семаринга виждал съм витари на над 400000км с огромен луфт там и въпреки всичко нито масло таче нито шум има така,че карайте си колите и за луфта грижа не берете в краен случай едно ново семерингче и ще изкара още един двигател(купе)
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                      мерси колега някой сланчев ден я мятам

                      Коментар


                      • #12
                        До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                        Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                        Колега travelling, какво стана с луфта за който говореше преди година? При мен има същият луфт, още от както я купих. Предполагам е разбито игленото лагерче. Карам така вече над 7000 км и кога ли ще ми падне кардана?!

                        Да и аз просто установих , че този луфт е нормален за иглените лагери и само си смених семеринга .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                          нама такъв нормален луфт . това е просто е един стабилизиращ иглен лагер ,който води и фланеца на кардана и не е фатален , но разбива и шлицевото съединение. причината за износването е ниско ниво на масло в раздат. к-я. Проверка на 40000 км и смяна на 80000 км. Като стане така - колкото изкара.
                          аз смених маслото на 87000 км и нямам такъв проблем. смяната на семерига е временно решение. вече бъдете внимателни имайте едно на ум. Късмет.
                          899180483

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                            Здравейте колеги! Аз също отдавна имам този проблемен луфт, но днес успях да направя проверка и установих че имам проблем с лагера. За разлика от други аз поне нямам още теч, но вероятно е въпрос на време. Премерих с микрометър шийката на кардана и за радост там няма проблем. Виждам че темата не е довършена за това се обръщам към вас с молба за помощ или по-точно идея как се сменя въпросния лагер /в каква посока излиза/, намира ли се и каква му е цената. Благодаря ви предварително!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Луфт между раздатката и задния кардан на Витара

                              въпросния вал лагерова на два съчмени лагера в раздатката , но е доста конзолен . По принцип се износва шийката на този дълъг шлицев фланец , щото закалката е на ТВЧ и твърдоста е по ниска от тази на игления лагер . виждал съм само тази шийка износена . не става на место . трябва малко разглобяване .в щлиците имаш ли хлабина ? не го разбутвай само го следи за теч. е няма да ги караме тези витари 100 години.
                              899180483

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X