Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спийд камери България (в разработка)

    Автори:
    milstan, kihi, chavdarlk, gr_kanev, gadev, gkostadinov, vhpvhp, ivopp, lapostolov68, vtolev, houser, darkstar
    -----------------------------
    -----------------------------
    Потвърдено от потребителите, че работи на
    Nuvi 760, Nuvi 300, GarminMobile XT, Nuvi 660, Nuvi 200, Nuvi 205, Nuvi 255w, Garmin Nuvi 200W, Nuvi 765.
    Предполага се, че работи на всички модификации Nuvi, тъй като отганизацията на устройствата е индентична.
    -----------------------------
    Въпроси и Отговори
    Секцията съдържа въпроси задавани от потребителите и отговорите давани от авторите.
    -----------------------------
    -----------------------------
    Q: А защо не пуснете една отделна тема като how-to или нещо от сорта с подробни инструкции стъпка по стъпка,
    за да не се налага да четем 40 страници... Ако някой има време, ще съм му благодарен ако го направи.

    A: Долното е бегъл опит за такова. Събрана е информация от въпроси на потребители и отговори на авторите.
    -----------------------------
    Q: Как се качват файловете в уреда?
    A: Качват се с програмата POI Loader. Включваш Nuviто към компютъра , стартираш програмата , показваш и папката с радарите и тя
    сама си ги качва в папка "poi" във формат *.GPI
    -----------------------------

    Q: Къде се намира папката с радарите като включа gps с usb?
    A: Намира се в поддиректорията POI в директорията Garmin на прибора.
    -----------------------------

    Q: Качих си доста неща но искам да попитам във формат .csv, се качва на nuvito 760 но като искам да зареда с раширение .gpx неиска да го качи.
    Някой може ли да ми каже на какво се дължи?
    Искам и да попитам за България има ли такива интересни poi точки?

    A: Не ги качвай директно с copy/paste, ползвай POI loader. Файловете с разширение .gpx стават .gpi след като са качени на Nuviто.
    Csv и.gpi файловете стоят в /garmin/poi. Можеш да ги качиш на Nuviто или на SD (там просто трябва предварително да направиш директорията)
    -----------------------------

    Q: Извинявам се за глупавия въпрос, но как точно се конвертира от първоначалния формат на файла от pocketbulgaria до този файл,
    който става за Garmin?

    A: С POIloader, който можеш да си изтеглиш примерно от ТУК.
    Цитат на обяснението (на английски) :
    "1 Unpack the file you have downloaded from POIplaza.
    2 Garmin POI Loader is required to import created customized points of interest.
    Note: The POI may be displayed as an inaccessible location if the map you are using is not sufficiently detailed."

    Може би трябва преди това да преобразуваш .txt файла в .csv.
    POIloader-а работи (преобразува в съвместими с Garmin) с файлове .csv или .gpx
    -----------------------------

    Q: Сложих файла на panderson. Мога да извикам камерите от extras- custom poi - bg speedcams. Настроил съм картата на максимално детайли.
    Пробвах днес и минах покрай място с камера- нито излиза предупреждение, нито звуков сигнал.
    Някакви идеи какво съм оплескал ?

    A: Аз съм със същия файл и работи. Провери в настройки, точки на близост, предупреждения за близост, дали са разрешени.
    -----------------------------

    Q: Един такъв въпрос, дали е възможно да се направи така че GPS-а да става червен и да издава тон щом превишиш скоростта?
    Или единствения начин това да стане е като се наслагат алерти за камери, което ще утежни всичко както е и къртовска работа.

    A: Възможно е. В POI Loader има възможност за указване на предупреждение при достигане на скорост.
    -----------------------------

    Q: Колега, ако не е тайна как правите това гласово предупреждение ? Доколкото се ориентирам, това е възможно с помощта на ТурГайд точки ...

    A: Разбира се, че не е тайна...
    Организирам си един такъв гласов файл чрез Sound Forge, като смесвам нужните ми звуци, записвам го като мп3 с ниско качество
    (понеже тук hi-fi не е нужно); след това организирам с Фотошопа знаците с отделните ограничения на скоростта (50 км, 60 км, 130 км...),
    записвам ги като bmp файлчета с резолюция 24/24 пиксела (за да може да ги види Гармина; след това събирам всички файлове в един фолдер с
    предварително разпарчедосаните като файлове по лимит на скорост поита; създавам на всички файлове еднакво първо име (както бих искал да се
    вижда на Гармина (примерно 130 km BG Radar) и след това ги обединявам като използвам POI лоудера... И при него внимавам дали ми изкарва
    всички скорости...
    Това става с текстови файл за пои точките, където предварително махам българския език и го заменям с латиница, като внимавам да не се
    получи разместване на командните редове, за да не се омаже ситуацията. Също там (в текстовия файл) накрая записвам с опция за енкодинг -
    UTF-8, за да може след това Converter.exe да го разпознае и разпредели отделните скорости в отделни файлове...
    Ами - това беше (КРАТКО И ЯСНО)...
    -----------------------------

    Q: Но... изчезва ми буквата "я" от текстовете. Отварях .gpi файла с HEX редактор, и виждам че действително я няма там където трябва.
    На нейно място откривам стойности или 0x02, или 0x04.

    A: Причината е открита - .gpx файловете трябва да са UTF-8 кодирани .
    -----------------------------

    Q: Май ще се окаже, че устройствата без официална поддръжка на MP3 отказват да възпроизвеждат MP3 и от .gpi файлове.
    Дали няма друг подходящ формат на аудиото в тези файлове (в какъв формат е българския глас например).
    A: Има, .wav формат.
    -----------------------------

    Q: От версия 34 до последната предупрежденията за скорост не са съобразени със скоростта и се получава нещо от рода на - предупреждение за
    скорост 90 км/ч, аз шофирам с 80, но на Garmin-а се изписва ограничение 36. Отворих *.gpx файловете и липсва параметър за предупреждение
    за максимална скорост.
    Ако някой знае как да го поправи?! И още нещо - в последните версии няма и иконки на самите ограничения - липсват *.bmp

    A: Последното въобще не е проблем - можеш да си ги добавиш от която и да е друга версия (дори може да избираш - имаше по-големи, по-малки,
    и т.н.). А по първия проблем - да, наистина го имаше в по-старите версии, но последно съм тествал 39 - там всичко си беше наред.
    -----------------------------

    Q: Правилния начин е да слагаш готовия .poi файл в директория Garmin/POI на устройството. Тогава камерите се появяват в "Екстри".
    Това, което става при теб се получава, ако отвориш .gdb файла в MapSource и използваш "Transfer" -> "Send to device".
    .gdb файла аз лично го използвам само за контрол и проверка на данните.
    С Copy/Paste нямах проблеми,но при последната версия 041 ми се набутаха и в POI. С предишните версии нямах този проблем. Сега ще падне едно
    триене...Дайте някаква идея как да не се набутват където не им е мястото а да се наместят пак в Екстрите и как да ги изтрия наведнъж.

    A: Свързваш гармина с компютъра и търсиш файла current.gpx (не помня в коя под-директория беше). Отваряш го в MapSource, изтриваш това, което не ти
    харесва, запаметяваш и го връщаш в Nuviто. моята последна версия не би трябвало да ти прави такива проблеми - поне при мен е нормално.
    -----------------------------

    Q: Инсталирах си версия BG SpeedCams lat and voice 034 понеже съм а GarminMobile XT 5.0 за
    Symbian, а там кирилицата не се чете и в тази връзка имам 2 въпроса.
    1. Има ли вариант кирилицата да се подкара така че да мога да ползвам по разпространената версия на кирилица?
    2. Ако отговора на първия въпрос е Не, как най лесно да си конвертирам сам файла, защото явно сме малко хората искащи латинска версия и не
    си заслужава да тормозим останалите потребители заради този проблем.

    A: По втория въпрос -
    Конвертираш .gpx файловете, и после с POILoader генерираш .gpi файла.
    -----------------------------

    Q: Като го разархивирам къде да копирам файловете? Този който е .gpi директория POI на Гармина, а тези
    които са .gpx в директория.gpx ли, или всички в директория POI (Garmin-a е 760)?

    A: Копираш само .gpi файла в директория POI.
    -----------------------------

    Q: Искам да попитам, каква е разликата между .gpi и .gpx разширенията?

    A: .gpi файла се копира в устройството. .gpx файла е за разглеждане на компютъра.
    -----------------------------

    Q: Не мога да си обясня защо.gpi файла от IGO044 стана толкова голям - 372 кб. обикновено файлът е около 49 кб.

    A: Имал си и нещо друго в папката, която си указал в PoiLoader
    -----------------------------

    Q: Понеже от скоро се сдобих с Nuviто и вчера си вкарах POI-камерите на chavdarlk. Може ли да се вкара и POI на gadev.

    A: Би трябвало да няма разлика между отделните компилации, освен различията в наименованията на точките.
    При всяко положение не бива да се ползват и двете едновременно.
    -----------------------------

    Q: И при ново инсталиране на нова версия пример. 046 първо изтрива ли се старата или направо давам да търси от папката на 046 и ги презаписва файловете.

    A: Инсталирането представлява копиране на .gpi файла в директория Garmin/POI.
    Съответно трябва да се изтрие старата версия.
    -----------------------------

    Q: Почнах и аз да събирам ''залаганията на чакалите''.
    Как са ви по-удобни като снимка къде точно е или само координатите.

    A: Желателно е информацията да се дава направо в
    http://forum.pocketbulgaria.com/
    Ако пък не желаете да се регистрирате там, може да се пуска и тук, после някой ще трябва да я копира и там.
    Нужни са:
    * координати в десетичен вид
    * тип
    * ограничение на скоростта
    -----------------------------

    Q: Днес се сдобих с Гармин Nuvi 200 и много се зарибих, на темата за камерите.
    Моля ви за малко съпорт, че нещо не ми стана много ясно.
    Дръпна си POILoader, с него си криейтнъх папка в гармина POI.
    И сега как точно трябва да си инстална камерите вътре.
    Също така дръпнах и файла garmin-080421, и дали всичко си е наред.
    Когато го заредя с POI ми казва, браво, заредихте файл ..... успешно, но като отворя гармина и нищо не виждам.
    Ако може само с 2 думички някой да ми обясни как се прави.Ако трябва да ги заредя в папката ПОЙ с копи и пасте.

    A: Аз свалям .zip файла, отварям го и с COPY и PASTE го поставям в главната директория на апарата в папката Garmin и нямам ядове. Пробвай и ти. ОПС,
    забравих да ти кажа да си създадеш папка POI. Ако нямаш вече де. После отиваш в настройките на апарата и там има нова папка, "потребителски точки"
    май беше, влизаш
    и там и даваш отметка да е активирано. Можеш да видиш къде са в Екстри.
    -----------------------------

    Q: Тези спиид камери работят ли на Nuvi-660-?

    A: Защо да не работят?! (Съвместими са с всички уреди на Garmin!)
    -----------------------------

    Q: Понеже пътувам доста често по пътя В.Търново - Русе, на определени места винаги има патрули, а те не фигурират във
    файла bgspeedcams_046_lat, затова искам да помогна за да се сложат. Аз съм с Garmin Mobile XT - Nokia N82, трябва ли да му направя някакви
    настройки преди запаметяването, или направо да ги запаметявам и да ви ги качвам? Защото чета из темите, че трябва да бъдат в десетичен
    формат.

    A: Прати ги както можеш, ще ги конвертираме ако трябва.
    -----------------------------

    Q: Ползвам Mobile XT и bgspeedcam46 lat - всичко работи перфектно!
    Имам само един въпрос - иконите са във вид на знак за ограничението на скоростта, без да се вижда "засада" ли е, макет или нещо друго -
    така ли е, или при мен не е наред нещо?

    A: Така е. Всичко е наред.
    -----------------------------

    Q: Здравейте имам Nuvi 200 може ли да му сложа нещо да ми показва камерите и радарите и как

    A: Направи си труда да потърсиш с бутона "търси" за да уважиш труда на хората, които са изписали всичко и подробно за тази тема, която те
    интересува!
    A: Или прочети това.
    -----------------------------

    Q: Прочетох както ме посъветвахте и какво направих: изтеглих тези два файла после закачих nuvi-то към компютъра влезнах в Гармин и там
    създадох нова папка с име POI и вътре копирах тези файлове като преди това ги разархивирах и нищо не се промени четох че трябва да променя
    отметка в менюто на навигацията но не намирам къде. Къде ми е грешката?

    A: Необходим ти е само .gpi файла на кирилица, латинския не го слагай.
    Камерите се виждат само при силно приближение (мащаб 80 метра и по-малко).
    Ще ги намериш в "Накъде?" -> "Екстри" -> "Потребителски точки POI:"
    Отметката в "Настройки" -> "Точки на близост" -> Предупреждения "Смени..." не скрива точките, а само изключва предупрежденията.
    -----------------------------

    Q: Интересното е от къде poiplaza взема тези точки. Според мен от тук...

    A: Не знам да има официална информация за спид камери в БГ. Едва ли poiplaza имат "самостоятелен източник".
    Сигурно си прав.
    -----------------------------

    Q: Да се включа и аз в общото благо. Прилагам малко събрана информация.
    За сега не съм вникнал в тънкостите на програмите. Ако не свърши работа това файлче, казвайте какво да го правя. Важното е да го докарате
    до готов файл за качване в GPS-a с разширение .gpi.

    A: Колега, много точки си събрал - това е чудесно. Това, което липсва е ограничението на скоростта за всяка точка. Тези, които са в града -
    ясно, но останалите? Тази информация е важна. Ако дадеш малко пояснения в този смисъл ще включим точките в общата база данни.
    -----------------------------

    Q: Много се извинявам глупавият въпрос, но трябва ли да разкарам старата версия на спийд камерите за да кача по нова?

    A: Да!
    -----------------------------

    Q: Имам следното въпросче. Като качвам версия 48, да трия ли 47 версия. Или не му пречи да си има и 2те?

    A: Взаимозаменяеми са , по-добре махни старата и тогава сложи новата.
    -----------------------------

    Q: Аз искам да попитам, направих няколко места където има засада с радари. Запаметих ги в като дестинации в мойте любими места.
    Как да ги извадя от там? В кой фаил точно се съдържа тази информация?

    A: Прегледай ги през MapSource и напиши координатите и какво е скоростното ограничение на това място.

    A: Ако си ги запаметил в "любими" - ще ги търсиш в папка GPX, разгледаш на MapSource. Ако си ги качил с POILoader като GPI - можеш да ги
    прегледаш с Poi edit tool - http://tomtom.gps-data-team.com/poi/poi_edit.php. Вторият вариант, според мен, е по-икономичен от към
    заемано място на харда...
    -----------------------------

    Q: Добре де, всичките файлове ли се слагат в директория POI? И JPG-тата включително.

    A: Ако работиш с POILoader, всичко само си отива в Poi като.gpi файл. Просто посочваш на РС-то директорията с .gpx и .jpg файла
    (гледай да няма други такива в папката !) и POILoader сам си ги сглобява. Разбира се, можеш да си ги преименуваш допълнително, защото всички .gpi
    излизат с еднакво име и ако не ги преименуваш - всеки следващ изтрива предишния.Аз примерно ги хвърлям не на устройството, а на десктопа,
    преименувам, и после ги слагам в Poi на гармина.

    A: Значи батка.Дърпаш SpeedCam-BG, lat или Cyr къде са рарнати.Разархивираш си ги на харда. Отваряш папката и вътре има едно файлче.
    Копваш го, и го поставяш на Гармина в Папката POI!!!!
    -----------------------------

    Q: Аз имам един въпрос как да си вкарам тези точки които са дадени по горе? Имам предвид че не са като отделен файл. И по принцип как да си
    вкарвам точка на която знам че има засада? GPS е GARMIN 200.

    A: За да ти икономисам четене на 24 страници: Единствения файл който ти е нужен на първо време е SpeedCamBG_v048.gpi. Разархивираш 048 версия
    и copy - paste в /garmin/POI на уреда. Това е.
    Всички останали файлчета са за напреднали и ако искаш собствени точки трябва да си създадеш подобни.
    -----------------------------

    Q: Аз това съм го качил но мислех че така както са дадени като кординати мога да ги кача но явно греша. Сега да попитам как да подам кординати на точки
    със засади от района на Попово? Трябва като минавам да спра и да видя кординатите или нещо такова ако греша някой да ме поправи.

    A: Докато минаваш покрай ченгетата с минимална скорост натискаш екрана на Nuviто в/у иконата с автомобилчето(или стрелката - каквато иконка ползваш).
    Ще се появи прозорец с координатите и ще те пита дали искаш да ги запаметиш като точка - правиш го. В къщи свързваш Nuviто с компютъра и търсиш файла
    current.gpx. Този файл отваряш с MapSource, за да видиш запаметените точки. Ако нямаш MapSource изпращаш файла на някой от форума, които да свърши
    работата. Трябва да дадеш ограничението на скоростта за всяка точка.
    -----------------------------

    Q: Имам навигация Garmin nuvi 200w, вече си свалих подробна карта на България, и въпроса ми:
    - Казаха ми, че картата имала и опция да показва ограниченията на пътя и speed camera, но аз не намирам подобни екстри, а вече имах опит с навигацията
    на път. Трябвало да се направят някакви настройки от навито за да ми ги показва тези опции? Все пак попрочетох това онова и си свалих ето този файл-
    bgspeedcams 049bg.gpi. Сега какво трябва да направя с него? Къде трябва да го сложа и какво точно прави тази опция? Много съм объркан, чета от няколко
    дена, но като нямам пряка помощ ми е доста трудно и объркано.

    A: За bgspeedcams 049bg.gpi - копираш го на паметта на Nuviто в папка POI. ако нямаш такава си създай - това е всичко.
    -----------------------------

    Q: Имам един въпрос: на poiplaza има няколко различни poi-радари, ако обаче при download-а се избере format като камери, тогава файловете се казват по
    един и същ начин. Аз променям имената им, но не съм сигурен дали така ще ги приеме после гaрмина и няма да изтрие старите при качване на нови.
    как трябва да се направи правилно според вас?
    няма ли някакви сборни данни,които да са и актуални,защото мисля че повечето се повтарят?

    A: Най-лесно става като почетеш малко.
    -----------------------------

    Q: Имам въпрос, всяка следваща версия на точките с радарите замества ли старата или трябва да вкарвам и старите версии в GPS.

    A: Новата версия замества старата, старата трябва да се изтрие.
    -----------------------------

    Q: Колеги, тъй като съм новобранец по въпросите с GPS и прочетох какво пише в тази тема, искам да попитам:
    GPS-а като радар детектор ли работи или точките с координатите които давате трябва да се записват в паметта? Това POI точки ли са? Могат ли да се
    въвеждат от самия уред или това става през компютъра?

    A: GPS не е радар детектор, щото ресивера му е различен по обхват от тоя на "антирадарите". Пък и щатските сателити нямат ангажимент към КАТ като
    координати... Камерите и радарите са POI точки, които се въвеждат в определени папки на устройството /GPI, GPX/, те се задействат при преминаване
    през съотвените координати, изписват предупреждението на екрана и алармират звуково... Като всички POI точки, могат да се свалят от нета (напр.Poiplaza)
    на РС и от там да се копират в сътветните папки на GPS. Има и специализирана програмка за тази цел POILoader. Надявам се да съм полезен с това
    научно-популярно разяснение.

    A: Свържи си нювито с компа през USB, отвори му съдържанието и намери директория GPI. Виж какво има в нея, и ако желаеш - добави спид камери по описания
    начин. Файловете трябва да са с разширение GPI. Наименованието пред това няма значение, можеш сам да си го напишеш (например BGspeedcam50.gpi). Така ще
    знаеш какво съдържа всеки следващ файл.

    A: Nuvi-то не е антирадар. Tочките са вкарани като POI. Това означава, че може и да има работещ радар в тази точка, но може и да няма патрул в момента.
    -----------------------------

    Q: На моето устройство (Garmin Nuvi 250w) няма папка GPI. Има GPX и POI
    Сложил съм файлчето в POI. Това ли е правилното място?
    /garmin/poi/speedcambg_50_lat.gpi
    A: Да!
    -----------------------------

    Q: Един такъв въпрос: В гармина имам инсталирани спиид камери за България. Като вляза в точки на близост и извикам някоя от камерите, се показва
    местоположението и колко метра преди него да сигнализира. Аз се опитах и вкарах камерите на Гърция (с разширение .gpi), като извикам някоя от тях се
    показва местоположението, но не пише че ще предупреждава. Нормално ли е да е така или ще ги има показани на картата, но няма да сигнализира.

    Q: Здравейте колеги. Сложих си спийд камерите за БГ в директорията, в която е указано (с копи-пейст). Работят си както трябва. Известяват ме със звуков
    сигнал, виждат се къде са и т.н. Само че Nuviто ми след 1-2 часа работа и угасва. Пълен блокаж. Не може да бъде пуснато по никакъв начин. Оправя се след 3-4 часа почивка. Четох някъде, че и на други колеги с моя модел (Nuvi 765 БГ) се появявал същият проблем. Махат си камерите и всичко е ОК. Реших и аз
    да ги махна. Да, ама не. Не мога да изтрия файловете. Казва ми че в момента се използва файла и не го трие. Моля ако някой знае как става това, нека
    сподели.
    A: Здравей Колега,
    моето не гаснеше, само се рестартираше. След като го ъпдейтнах този проблем вече го няма. Не съм имал проблеми с изтриването на POI. Да не би да се
    загрява много от парното на колата, ако го слагаш на предното стъкло?
    П.П.
    По-добре пиши в темата за Nuvi 765, за да могат колегите, които имат повече опит да си кажат мнението по въпроса.
    -----------------------------

    Q: Колеги, интересува ме версия 049 може ли да се свали за Nuvi 255w. Картата при мене е v4.70?
    A: Може!
    -----------------------------

    Q: Мен ме засякоха и снимаха с движеща се патрулка и снимката беше с координати в момента на засичане на скороста.
    Извинявам се но не можах да видя никъде дали има устройство което да лови не само стационарните камери?

    A: GPSа не е радар детектор за да "лови" камери.
    Файлът с камерите показва местонахождение на камери и засади (т.е. места на които се знае или се очаква да има такива).
    -----------------------------

    Q: Изчетох цялата тема както и тази в Pocketbulgaria. Не ми стана ясно има ли разлика в файла, който е в тази тема и този който може да се
    изтегли от тук http://www.renault-bg.com/radars/, този линк е от началото на темата в Pocketbulgaria.
    Задавам си този въпрос, защото разликата в големината на двата файла е няколко пъти. Извинявам се за, може би смешният въпрос но съм нов в тези неща.

    A: Накратко - ползвай файла от този форум!!
    -----------------------------

    Q: Който не знае - пита.
    Вкарах в папката POI на Nuvi-то файла bgspeedcams_050_cyr и навигатора започна да сигнализира на местата, за които са въведени точките.
    Въпроса ми е: ако реша да вкарам и другите файлове за 40, 130 и т.н. км/ч, трябва ли да ги обединя в един файл с този за 50 км/ч или могат да си
    съществуват до него и да работят разбира се?

    A: bgspeedcams_050_cyr е версията,а не параметър за ограничение на скорост 50 км/ч. Вкарани са всички ограничения като скорост и техните координати.
    -----------------------------

    Q: Имам един малко страничен въпрос, но пак свързан с темата. Когато наближиш място, на което има ограничение на скороста и е вкарано в GPS-a като такова,
    винаги се изписва съобщение и започва подаването на звуков сигнал от GPS-а за ограничение на скороста, независимо дали ти караш над допустимата скорост
    или под нея. Нали в GPS-а има информация с каква скорост се движиш. Няма ли опция, с която да се зададе на GPS-а да издава звуков сигнал само ако се
    движиш над превишената скорост?

    A: Принципно устройството подава звуков сигнал при достигане на зададеното разстояние, независимо от скоростта в момента и подава допълнителни сигнали
    при скорост над допустимата.
    Не е много практично изобщо да не подаде сигнал, защото водача може да реши да ускори малко преди радара и да попадне в мрежите на доячите.
    -----------------------------

    Q: Искам да питам има ли възможност камерите които са на светофарите да излизат с друг символ на екрана за да се различават от "спиид камерите"?

    A: Камерите по светофарите не бива да смятаме, че са ограничени само до контролиране на преминаване на червено.
    Макар и в момента май се занимават само с това, не е изключено в определен момент да придобият и други функционалности.
    Не е проблем да се подсещаме за допустимата максимална скорост и от тези камери.
    -----------------------------

    Q: А с какъв софтуер могат да се редактират .gpi файлове. Като пусна файла със спиид камерите, при приближаване на такава точка, GPS-а през 5 сек започва
    да повтаря "Спиид камера ахед" и този звук ако си на червен светофар, може да те накара или да пуснеш GPS-а през стъклото, или да скочиш от колата.
    Дайте някакъв акъл, как да се отърва от мъжкия говор на GPS-а. Каката ми стига

    A: По принцип .gpi файловете не подлежат на редактиране (могат да се отварят с някои програми, но не пълноценно).
    При нужда по-добре да си пипат изходните файлове и да се генерира нов .gpi файл.

    A: Сигурно във файла който ползваш е вкарано въпросното звуково предупреждение.
    Странно е все пак, че го повтаря така. Би трябвало, ако файла е без това звуково предупреждение да се чува камбанката вместо него.
    Аз не съм забелязал подобно поведение.

    A: Зависи от модела на GPS-а, ако си с гармин, аз такива звуци не знам да има. По-принцип само си Титка.
    Може да разчовъркаш устройството, да видиш нейде в настройките да не е зададено глас, вместо сигнал.
    -----------------------------

    Q: КОЛЕГИ ИМА ЛИ НЯКАКВА НАСТРОЙКА НА NUVI 255BG КОГАТО КАРАШ С НАД ДОПУСТИМАТА СКОРОСТ ДА ТЕ ПРЕДУПРИЖДАВА С НАДПИС ИЛИ ЗВУК?

    A: Настройки -> Точки на близост -> Предупреждения... -> Смени... -> слагаш отметка -> OK
    -----------------------------

    Q: Инсталирам, тръгва, но ми е на маймуница всичко. Nuvi 300...някакви идеи как да ги чета?

    A: Ползвай файла на латиница.
    -----------------------------

    Q: Ако си сложа на Гармина спиид кам 0.50 кирилик ще требе ли да му слагам други спеед камери за бг? Питам защото му сложих още някалко файла с камери,
    но се застъпват (повтарят) и се получава кофти започва да ми пищи постояно а във Варна е пълно с камери и като се застъпят става ужас. Дайте съвет,
    за да не се повтарят камерите?

    A: Ако имаш нужните умения, можеш да си събереш комбиниран файл от всичките налични, без да има повторения.
    -----------------------------

    Q: Ето няколко в Сл.бряг

    A: Без пояснение, ограничение на скорост и т.н. са просто няколко точки в далечината
    -----------------------------

    Q: Файловете от сайта на рено работят ли и на garmin mobile XT (symbian). Ако да как мога да настроя приложението, че да ме предупреждава за наличието на
    камери и също така изписва ли колко е ограничението на дадена отсечка, където има камера?

    A: Файловете от сайта на Рено не се препоръчват за GARMIN все още, заради някои проблеми.
    Използвайте последните версии от тази тема.
    Във файловете от тази тема има вградени знаците показващи ограничението на отсечките с камери.
    -----------------------------

    Q: А всъщност има ли икона за самите камери? Защото когато кача от сайта на рено и се вижда една камерка на някои кръстовища. В първия пост на тази тема за
    гармин има само 1 файл. В него ли са всички тези картинки и всякаква друга информация, която трябва. И как може да се настрои да ме предупреждава за
    наличиието на такава гласово или с някакъв сигнал?

    A: Всичко е в poi .файла. Просто го копираj в garmin/poi
    -----------------------------

    Q: А гласово предупреждение или някаква друга звукова сигнализация за garmin (symbian)

    A: Колега, или прави това което ти се препоръчва (бъди доверчив), или чети внимателно форума. Няма смисъл да се обяснява едно и също на всеки.
    -----------------------------

    Q: А какви са вариантите и въобще има ли такива камерите да се разделят на фиксирани, мобилни и такива които не засичат скорост, а само следят за
    преминаване на червено и нарушения?
    A: Има.
    -----------------------------

    Q: Как от google earth мога да вадя координатите на определени места че нещо не ми се получава ето на снимката от сайта с камерите съм задал да търси
    координати но когато курсора на мишката ми е на червената точка ми изписва долу в ляво координати които нямат нищо общо с действителноста. Какъв е
    най-лесния начин на дадено място да му научим gps координатите?

    A: Има много различни формати за изписване на координатите.
    Например, координатите в близост до точката са градуси и части от градуса (в случая - стохилядни).
    Координатите долу са градуси, минути, и секунди, включително и стотни от секундите.
    Трябва да се работи с еднакъв формат, ако е нужно трябва да се конвертира.
    Има и програми (например MapSource), които автоматично разпознават формата при въвеждане на координати.
    -----------------------------

    Q: Здравейте колеги, имам един много странен проблем с Garmin Mobile XT for Windows Mobile 5.00.20wp
    (бг интерфейс + bgroutingmap cyr) и последните версии на спид камери на кирилица - всички ми излизат на маймунки. Пробвах двата известни на мен метода
    с POILoader и с директно копиране на файла в папка poi - резултата е един и същ. Камерите се разпознават виждам ги на картата но когато ги посоча със
    стилуса ..... маймунки.

    A: Не мога да отговоря на въпроса директно, но файловете са UTF-8.
    Точно така ги искат устройствата.
    Виж какви езикови настройки има операционната система и приложението.
    -----------------------------

    Q: Според новата класификация:
    май ще трябва да стане на:
    23.33474, 42.69866, "Red Light Дондуков-Левски"
    Това са 25 символа смислен текст. Ако бъркам - коригирайте ме.

    A: Точно така. Мисля, че няма нужда от бул., ул. и т.н. Кавичките са важни заради евентуални запетаи в текста.
    Освен това за Red Light камерите, и не само, е важно къде се намират, а не накъде гледат. За жалост Гармин показва тези точки в околност от
    текущата позиция според мащаба и не се интересува от посоката на движение.
    -----------------------------

    Q: Как смятате, Red Light Camera трябва ли да бъдат в общия .gpi файл или трябва да бъдат обособени като отделни POI?
    Също така, на какво разстояние от камерите е добре да се сигнализира, 50 метра? (за да не цвърчи излишно)...

    A: Този въпрос е малко деликатен. Гармин са възприели 400м по подразбиране и в това има смисъл. 50м може да е доста малко, ако се приближаваш
    на зелено. При нормална градска скорост 50км/ч предупреждението ще се появи 3-4 секунди преди кръстовището. Първо това е много малко време,
    второ не е добре да те разсейват такива работи в последния момент и
    трето - възможно е да се получи конфликт с навигационните съобщения.
    Аз мисля, че този въпрос не е предмет на желание, а на намиране на оптималното разстояние след малко проби.
    По отношение на отделния файл мисля, че предложението за отделяне беше пределно ясно аргументирано. Тези камери осъществяват само визуален
    контрол и не предполагат вземане на бързи мерки по отношение на скоростта. От друга страна не е необходимо да слушаш и гледаш непрекъснато
    тези предупреждения. Аз се движа всеки ден из София и са ми досадни. Основния смисъл е да имаш избор.
    -----------------------------

    Q: Може ли някой да каже защо някои "камери" излизат като предупреждение, въпреки, че се намират на съседната или на перпендикулярната улица?

    A: Гармина проверява в радиус , а не по-посока на движението.
    -----------------------------

    Q: Значи следният проблем:
    Свалям.gpx файлове от www.poiplaza.com. Само че те са на латиница. Отварям ги, превеждам ги на кирилица (само това, което трябва). След това с POIloader
    си правя .gpi файлове и всичко е ок. Качвам ги на гармина, работят, само че това, което е на кирилица ми го дава с ?????????????? - въпросителни. В
    същото време спийдкамерите, правени от колегата тук си работят на кирилица без проблем. Пробвах с шрифтовете - еднакви са с тези на спийдкамерите -
    system cyrilic. Все пак предполагам, че е до шрифтове - ако някой знае - ще съм благодарен.

    A: Записвай файла като UTF-8, и ще стане.
    -----------------------------

    Q: Интересно ми е тези .gpx файлове, от които правим .gpi, ако ги кача директно в устройството - папка GPX, ще ги виждам ли както виждам запомнените в
    любими по всяко време на картата, докато шофирам?

    A: Това, което е в .gpx файла всъщност са waypoints. POILoader прави от тях персонални POI. Винаги можеш да ги качиш като твои точки (waypoints). Най-лесно
    е като ги качиш в Mapsource, после триеш или добавяш, сменяш картинки, ако искаш и пращаш в устройството. Само трябва да имаш предвид, че има лимит по
    брой в зависимост от модела. Освен това с POI и waypoints се работи по различен начин.
    Между другото, ако си беше превеждал оня файл в Mapsource, щеше да ти е по-лесно и по-интересно, да не говорим, че и грешки не стават от повреден
    формат.
    -----------------------------

    Q: Всичко това казано по-горе се отнася за определени координати. Моят въпрос е малко по-различен или може би лаичен. Как мога да преобразувам файловете
    на кирилица в Латиница? Не мога да използвам Кирилица на Nuviто. Опитах с PoiEdit, ама и там Кирилицата не излиза, независимо че компютъра ми е
    конфигуриран да чете Unicode шрифтове.

    A: Аз обратното съм го правил и става, мисля, че няма да е проблем. Отделно почти всичко, което се пуска на кирилица - го има и на латиница, говоря за .gpx
    и .gpi файлове. За целта обаче трябва да намериш или направиш на кирилица нужната информация във вариант .csv файл на това, което искаш да качваш. Той
    се отваря и в EXCEL. Та в .csv има само координати като числа и наименования на точки - без друга служебна информация. Като го отвориш с Excel, копираш
    всичко и го пействаш примерно в abv.bg пощата си и там има бутон - преведи на латиница. След това връщаш в ексела новото, затваряш го и с PoiEdit правиш
    от .csv .gpx файл. Дано стане.
    -----------------------------

    Q: Nuvi 205 - спиид камерите работят нормално при мен. Какво точно и как ти се е сбъгясало след ъпдейта?

    A: Да не би да си изключил ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕТО ЗА БЛИЗОСТ ДО ПОИ? Намира се в следните менюта:
    -Инструменти
    -Настройки
    -Точки на близост
    -предупреждения за
    Трябва да е отметнат чекбокса Потребителски точки POI.
    -----------------------------
    Пояснения
    Секцията съдържа поясненния и обяснения давани по повод питания, но са достаттъчно смислени и като самостоятелни писания.
    -----------------------------
    -----------------------------
    Пропуснал съм, че това е за iGO. Пробвах тази програма "Speedcams_builder_215" но тя конвертира файла във
    формат .mtc. Това е някакъв двоичен файл и не е.csv.

    В хелпа на POI Loader има инфо за изисквания формат на файла.

    Creating .CSV FilesCreating .CSV Files
    POI Loader accepts .csv files that contain longitude, latitude, speed alert information, and optional comments.
    You can create .csv files using a text editor, MS Excel, or a similar program.
    POI Loader assumes a .csv file utilizes the following format for each POI (brackets [ ] denote optional text):
    <Lon>,<Lat>,["]<Name>[@<Alert Speed>]["],["] [comment]["]
    Longitude and latitude must appear in WGS84 decimal degrees format (ddd.ddddd; negative numbers indicate West and South).
    If you include quotes around the name or comment, you can include line breaks in the text.
    The following are examples of Custom POIs in the proper format:
    -94.81549,38.80390,Bonita
    -94.79731,38.81099,Ridgeview@25
    -94.74240,38.81952,Heritage Park,Perfect site for a picnic
    -94.76416,38.81227,Garmin,"1200 E. 151st Street
    Olathe,KS 66062
    913/397.8300"

    Явно:
    1,27.87467,43.22176,2,50,0,0 // Варна, Елпром
    Трябва да стане:
    27.87467,43.22176,"Варна, Елпром@50"
    Лесно може да се направи конвертор от единия формат за другия. Ще пробвам да направя програмка за конвертиране на iGO формата
    до Garmin .csv файл, който да може да се импортва с POI Loadera.
    -----------------------------

    Данните са от същия източник, но са по-нови (допълнени). Ще се препокриват със старите и в менюто ще се виждат и двете бази
    (ще се повтарят). Според мен е по-добре да изтриеш стария файл (запази си го на PC , ако нещо не ти хареса). Аз съм разделил
    радарите по групи в зависимост от ограничението на скоростта (50, 60, 80, 90, 130 км/ч) и за всяка група съм присъединил
    рзлична иконка със съответната скорост.
    -----------------------------

    Оригиналният файл от IGO го пускам в този сайт и го обръщам на латиница:
    http://translit.cc/
    Запомням го в Notepad в UTF-8 и така нататък.
    П.П. Ако има недоволни може да пробват сами да си го конвертират.
    -----------------------------

    Колеги, хайде да стандартизираме нещата и да има един файл, който да е "официален" за Garmin устройства. Всеки е свободен да прави,
    каквито си иска вариации ( кирилица/латиница, говор/без говор, с табели/без табели, .gpi .gpx и т.н. ), но това не oзначава, че различните
    версии устройват "масовия" потребител.

    При мен например, кирилица не се вижда (Nuvi 300), иконите на латинските версии на Kihi са размазани, а след третото "дрънкане" на
    Левитан и сиренките ми се вдига кръвното ( а не искам да изключвам звука ). Всъщност, нямаше да има проблем, ако всички варианти се
    update-ват едновременно и си слагам тази, която ми харесва, но не е така.

    Бих отправил и предложение, към предлагащите готов.gpi файл - сложете файловете в една под-директория на указваната в POI Loader-а.
    Така отделните категории ( 50, 120, 130, и т.н. ) ще са в под-меню на Custom POI и няма да се бъркат с останалите потребителски POI. Така
    или иначе никой не ги търси като дестинация, те са само информационни и няма нужда да са на "един click разтояние". При.gpx файловете си
    го правиш сам преди upload, но при .gpi единствено файла на Panderson беше по този начин, а той изчезна някъде и не предлага версии.
    -----------------------------

    1. Новите иконки би трябвало да не са така размазани, понеже се съгласих и сложих тези, които беше предложил chavdarlk. Би трябвало тези да
    са по-добри. Но колкото и да са добри, все пак са само 24/24 пиксела и освен на гарминчето няма как да изглеждат прекрасно на други
    места...
    2. Относно гласа на Левитан и сиренките... Доста се колебах преди да го сложа като вариант.
    ОБАЧЕ:
    При по-висока скорост и наличен външен шум в колата се чува трудно оригиналния тон. Освен това той се припокрива с инфото за останалите ПОИ точки. Ако
    сме над пределно допустимата скорост (например 50км/ч), с около 30 км (караме реално с 80км), което се случва доста често в градски условия, звуковата
    сигнализация ще се задейства на 500 м (понеже ограничението е 50 км). Това означава, че ако не чуем първото бибиткане, то след това сме
    безнадеждно навлезли в опасен пътен участък или зоната на работещ радар... Указаните места в POIтата са на предполагаеми засади и рискови
    участъци от пътя. Според мен би било разумно именно поради това тази звукова информация да бъде по-силно звучаща и по-различна от
    останалите. Заради това сложих Левитан. Разбира се - може и нещо друго, но това имах под ръка - това сложих.
    И на мен ми писва понякога, но върши идеална работа в непознати условия (било то път или град).
    Аз лично си имам мнение, че е пълна тъпня да карам с включен GPS в участъци, където знам прекрасно пътя и всички подпътчета и където се
    справям без GPS-а по-добре, отколкото с него. Така, че като знам добре града - няма никакъв смисъл машинката да работи и да ми дудука
    непрекъснато. А и изключването на звука става само с едно натискане на едно бутонче (Mute).
    Разбира се - всеки си е с лично право на избор.
    3. Наистина би било добре да се сложат и файловете с които се организира крайния файл. Проблема при мен е, че аз се занимавам с правенето
    му, когато намирам някоя свободна минутка и в никакъв случай това не е свързано с моментната ми възможност да влизам в интернет. А когато
    застана пред Интернета - обикновено смъквам файла, който съм праснал в gps-а и го пускам, като само го архивирам, и то понеже съм принуден
    да го направя.
    В това отношение milstan е прав - има от къде да се свали оригиналната версия (в текстови файл) и всеки да си го организира както му се
    иска.
    4. Наистина е добре да се направи нещо усреднено от модераторите, но всеки божи ден средния потребител е с променливи желания... В началото
    цвърчим от радост, че нещо говори и пищи, след това ни писва и го заменяме с нещо кротко, после пък налитаме на нещо трето, та не знам как
    ще се усреднят желанията на нови и нови потребители. Понеже те всеки ден се множат и всеки нов иска да опита от всичко, докато се спре на
    по-траен вариант...
    -----------------------------

    Правилния начин е да слагаш готовия .poi файл в директория Garmin/POI на устройството. Тогава камерите се появяват в "Екстри".
    Това, което става при теб се получава, ако отвориш .gdb файла в MapSource и използваш "Transfer" -> "Send to device".
    .gdb файла аз лично го използвам само за контрол и проверка на данните.
    -----------------------------

    Имам няколко предложения:
    1. Възможно ли е да направим някакво разделение? В момента който каквито координати е дал, се "пляскат" като спид-камера. А реално такива
    има малко. Може ли да има напр. няколко файла - "камери" (но доказано че са такива), "вероятност за засада (патрулка)", "макет на
    полицейска кола". Ако има такова, аз напр. не бих си заредил последния - тъпо е да ми пищи по магистралата. Получава се малко като
    лъжливото овчарче. От друга страна, знам 1-2 места, при които патрулката стои съвсем близо до макет, но това не е по магистрали.
    2. Знам, че е доста работа като обем, но може ли да се направи някаква ревизия? Забелязах, че има посочена точка върху ЖП линията при гара
    Подуяне, напр. И ако може всички точки да са такива, че да се активира алармата при превишение на скоростта, а не при доближаване на
    разстояние. Няма смисъл да ми пищи че съм близо до някаква точка с ограничение 60 примерно, когато се движа с 50 или 40. Получава се
    малко дразнещо, а и също като "лъжливото овчарче".
    -----------------------------

    Оригиналният файл за IGO е на кирилица. За да станат на латиница допълнително (предварително) трябва да се транслитират (не знам дали е
    правилна думата - от транслит) на латиница. Това си е допълнително играчка и се иска желание да се направи. Всеки е свободен сам да се
    пробва и ако реши да ги пусне за другите. Бях пуснал линк , където онлайн текста се обръща на латиница. Давам го пак:
    http://bg.translit.cc/
    -----------------------------

    Българските камери можеш да намериш в тази тема. Файла трябва да се разархивира и се получава файл .gpi. Този файл
    се вкарва направо (copy paste) в директорията POI (независимо дали е в уреда или SDкартата). Добре е да оставиш само един файл и да
    изтриваш старите версии (макар че не е фатално)

    С програмата POI loader се вкарват файлове с екстенция .gpx. Такива файлове можеш да намериш за различни страни, обикновено в poiplaza.
    -----------------------------

    Моля всички колеги, които записват точки да се уверят, че ползват последната актуална версия, за да се
    изключи възможността от дублиране. Моля, също така да не се пускат точки, които за градовете са на по-малко от 300 метра от вече поставена
    точка или на по-малко от 2-3км извън градовете. Разбира се може да има изключения, но главната идея е базата с данни да не се превърне в
    приказката за лъжливото овчарче.
    -----------------------------

    Но какво ми направи впечатление в Бургас?
    На всеки ъгъл Гармина писука, виждам камерите на СКАТ и наблюдаващите (контрол) на движението или въобще няма визуално нищо. На тези светофари нито може
    да караш бързо, нито камерите са изненада за бургазлии или гости на Бургас.
    Естествено, че във всеки град вече ги има и не са изненада за никой, очаква се това бъдещо тотално виденаблюдение!
    Незнам как е в другите градове.
    Не мога да давам идеи, но ако се вземе решение от създателите на това полезно приложение към Гармин, отново да се преработи системата, като наистина се
    разделят на:
    - РЕАЛНИ Спиид камери.
    - Любими места на засади със спиид камери.(бургаската бяла Опел Астра без знаци А 7863 КК)
    - Любими места на патрулка с радар.
    -----------------------------

    Q: Хм! Гледам от пост#599 на колегата gadev, .poi файла е 54,7 KB.
    Този от пост #651 е съответно 52,3 KB.
    Не разбирам на какво се дължи намалянето на размера? Доколкото чета треда камери се добавят, коригират и много рядко изтриват. Така че файла трябва да
    расте по размер.


    П.П. Имам едно предложение за версии на файловете.
    Нека за база да е версията от pocketbulgaria, но със всяко прекомпилиране да се добавя още един номер (вътрешна версия).
    Моля също така да се добавя и едно CYR/LAT, за да е ясен езика. В случая само мога да предолагам, че е на БГ (щото и предишните версии на колегата gadev са на БГ).
    Като цяло файлът да изглежда така:
    bgsppedcams_CYR_051.004.rar
    -----------------------------

    За това си прав, че информацията е хаотична. Далеч са от мястото защото координатите от GPS-а внещо мърдат. Аз като съм вкарвал сам точки се е оказвало,
    че е най-точно да ги вземеш от Google Earth. Иначе не знам дали е възможно да се класифицират и да ти излиза камера ли е пост ли е, а в същото време и
    скоростта.

    Могат да се показват с различна графика на екрана на Nuviто и да се съпровождат от различен звуков сигнал. POILoader може да прави такива неща, ако му
    подадеш съответен изходен файл.
    Нормално се прави така:
    Разделят се обектите на категории и се правят съответните поддиректории за POILoader. В тях се вкарват съответния .gpx, файл за картинка и файл за звук. В Nuviто това излиза като категория и подкатегории на обекти. По тази логика може камерите по светофарите, които не мерят скорост да се направят да
    алармират на разстояние, а не на скорост. Радарите могат да се разделят с различни картинки и звуци на камери, постове и засади. При тях алармата е по
    скорост и може всяка да е със собствена настройка или да са по групи.
    Важното е да е ясно кой обект какъв е, другото е по-лесно и е предмет на обработка на данните. Аз започнах да подготвям един тестов файл, който ще
    пусна в скоро време да се видят различните варианти и да си кажете мнението.
    Трябва някак си да се организираме да се систематизират точките и да се проверят. Хубаво е колегите, които досега са работили по въпроса да вземат
    отношение, защото те са по-напред с материала.
    -----------------------------

    Допълнителното звуково предупреждение работи само на уреди с MP3 плеар.
    -----------------------------

    потвърждавам, че на Nuvi 250W работи подръжката на.wav файлове.
    генерира се .gpi файл с POILoader-a, който предупреждава със звука от .wav файла.
    -----------------------------
    **********************
    Ако има недоволни - трия отговора.
    Ако има идеи за промени - променям го.
    Ако се одобри в такъв вариант - сигурно ще е добре модераторите да ковнат с два пирона в началото.
    Последно редактирано от asterix85; 04-09-09, 07:47.

  • #2
    До: Спид камери

    Ако някой се интересува от спид камери в Европа.
    http://www.scdb.info/en/software-statistik/

    Database:

    http://rapidshare.com/files/109188237/garmin-080421.zip
    Автор на коментара: raa
    ____________________________________________________________________________________

    Това става ли да се следи за камера на gps nuvi 750 и изобщо има ли за България такова нещо

    Отговор на: lipata
    Последно редактирано от asterix85; 27-08-09, 15:37.

    Коментар


    • #3
      До: Спид камери

      Аз ползвам този сайт - http://www.poiplaza.com/index.php?p=co !

      Коментар


      • #4
        До: Спид камери

        МОЖЕШ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ КАТО СВАЛЯ ТОЗИ ФАИЛ КОЙТО СИ ДАЛ КАТО СВАЛЯ ФАИЛОВЕТЕ В КОЯ ПАПКА ДА ГИ СЛОЖА НА GPS GARMIN NUVI 750 -ЩЕ ТИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА

        Коментар


        • #5
          До: Спид камери

          raa: Мерси!

          lipata: свали си POI Loader от сайта на Гармин. Той ще ти ги зареди в gps-a.

          Коментар


          • #6
            До: Спид камери

            Качват се с програмата POI Loader. Включваш Нувито към компютъра , стартираш програмата , показваш и папката с радарите и тя сама си ги качва в папка "poi" във формат *.GPI
            П.П. Горният пост го нямаше като писах моя. Съжелявам за дубъла.

            Коментар


            • #7
              До: Спид камери

              къде се намира папката с папката с радарите като включа gps с usb
              Последно редактирано от asterix85; 17-06-09, 08:24.

              Коментар


              • #8
                До: Спид камери

                така свалих си програмата но искам да ми обясните как се качват нещата тай като имо доста отметки и незнам кои да сложа ако можете стъпка по стъпка да ми обясните за да не обяснявате по няколко пъти напревете ми на картинка така и на мен ще ми е по-лесно
                Благодаря ви предварително за съдействието но знам че тука ще ми помогнети

                Коментар


                • #9
                  До: Спид камери

                  1.На снимка 1 е папката с радарите на компютъра(файловете).
                  2. На снимка 2 PoiLoader ти открива Nuvi-то.
                  3. На снимак 3 в прозореца "Browse.." маркираш папката от сн.1
                  Другите два прозореца ги правиш като на снимката.(сн.3- "Meters and KPH" и "Expres")
                  4. Next > Finish
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Спид камери

                    оф благодаряти но искам да те питам откъде да си сваля файловете за камери защото аз имах предвит за този сайд-http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=10
                    дьй някькви фьилове за камери благодаря предварително
                    http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=10 свалих фаивете но къде да ги инстална
                    Питам за да не направа някоя беля но и не ме е срам да питаям като неразбирам
                    Да подчертая аз съм с gps nuvi 760

                    Коментар


                    • #11
                      До: Спид камери

                      От първият пост на тази тема.
                      По-точно от този линк:
                      http://rapidshare.com/files/109188237/garmin-080421.zip

                      Но от poiplaza e по същия начин.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Спид камери

                        От фри на рапидшеър директорията е 1 мб, а файловете са csv и bmp.
                        От фтп бенелюкс и други - има две поддиректории с които не ми е ясно какво се прави.
                        От фтп юроспидкам - има 2 файла .gpi общо 2 мб.

                        Кой продукт покрива по- голяма територия и кой е по- актуален ?
                        По горе е обяснено че се качва gpi файл, а за другите ?
                        Какво препоръчват познавачите- да се качи в устройството или на SD карта?

                        Благодаря предварително.
                        нуви 660

                        Коментар


                        • #13
                          До: Спид камери

                          Много въпроси, ето отговора
                          http://www.scdb.info/en/installation-garmin/

                          Коментар


                          • #14
                            До: Спид камери

                            а ето тук
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18897
                            е по-добрия отговор - всичко си пише

                            Липа, ако нещо не ти е ясно, прочети всичко по линка и после питай- с удоволствие ще ти обясня

                            Коментар


                            • #15
                              До: Спид камери

                              предлагам да направим база данни с камерите в българия. те стават все повече. аз съм от варна и виждам как всеки ден се появяват нови камери. някъде четох, че до фалшивите полицаи по магистарлите(картоненте коли) имало и камери. не знам дали е вярно. ако някой знае да сподели
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X