Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Колеги, възползвах се инстукциите ви и заредих с базата данни на спиди камерите GPS Nuvi 200 . За съжаление системата не тръгна нито при симулационния режим, нито в реални условия. Няма звукова или визуална информация. Използвам случая да благодаря на знаещите за споделения опит.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
      Ето и файлче с .wav звуци за устройствата, които не поддържат MP3. Моля, който тества да ми прати обратна информация на кои модели какво се случва.
      Чудо!
      От месеци мечтая предупредителните звукови сигнали на притежаваното от мен нуви 200 с HWID 0851 да са различни от тези,които предлага нувито и това се оказа възможно.Всичко останало в тестовия файл функционира.
      VTOLEV,иеята Ви е прекрасна!Дерзайте!
      И нека всеки да помогне с каквото и колкото може.
      --------------------------------------

      Коментар


      • До: Спид камери

        Пробвай traffic_wav.rar. Нямам реална представа на кои модели как ще се държи. Точките ще излизат. Иконките би трябвало да нямат проблем. Не знам как ще е със звука. Според писанията из нета, би трябвало да работи на всички серии.
        Garmin nuvi 765

        Коментар


        • До: Спид камери

          За тези, за които съм сигурен - пиша:
          23.32878, 42.70474, "F-50, BG-Sofija@50"
          23.32930, 42.69520, "F-50, BG-Sofia@50"
          23.33446, 42.69329, "F-50, BG-Sofia@50"
          23.37888, 42.65877, "M-50, BG-Sofia@50"
          Това са реалните.
          За последното "М" не съм 100% сигурен, ако някой минава оттам -
          нека сподели. Иначе ще трябва да ходя специално...
          За тези:
          23.33075, 42.69468, "F-50, BG-Sofia@50"
          23.33075, 42.69468, "M-50, BG-Sofia@50"
          Не съм сигурен, защото там е италианското посолство, т.е. има си
          камери така или иначе, но ще го проверя и ще пиша...
          **********
          Това са повторенията за София
          Споделете за останалите градове....
          Ще бъде от полза!
          Последно редактирано от darkstar_; 06-08-09, 22:21. Причина: неточност

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
            Ето и файлче с .wav звуци за устройствата, които не поддържат MP3. Моля, който тества да ми прати обратна информация на кои модели какво се случва.
            потвърждавам, че на нуви 250W работи подръжката на wav файлове.
            vtolev,не съм тествал твоя файл, sorry, но направих успешен тест при следните условия:
            необходим е последния poi loader 2.5.3 ( или 2.5.2) , файла sox.exe (http://rapidshare.com:80/files/139638423/sox.zip) да се постави в директорията на poi loader ( c:/garmin) . ползвайте файла, към който съм дал линк, защото по-новите версии не работят.
            файловете ( csv или gpx , bmp, wav) трябва да са с еднакво име. wav файла трябва да има следните характеристики:
            bit rate....256kbps
            audio ample size....16 bit
            channels....1(mono)
            audio sample rate....16kHz
            audio format ....PCM

            моя го създадох от тук: http://www.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php

            генерира се gpi файл с poi loader-a, който предупреждава със звука от wav файла.

            тъй като не си падам по генериране на wav файлове предлагам желаещи да запишат wav файлове на български със следните предупреждения:
            - внимание полиция
            - внимание камера
            - внимание камера за скорост

            ако някой има по-добри предложения нека ги сподели.
            аз мога да се заема да редактирам базата данни с тези файлове
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • До: Спид камери

              Явно серии 2x0, 2x5, 6x0, 6x5, 7x0 и 7x5 няма да имат проблеми. Тъй като всички поддържат WAV, предлагам да забравим за MP3. Разликата в размера не е голяма, а звуковия файл се компилира както и иконата само веднъж в .gpi файла за цялата категория (.gpx файл). С правенето на .wav файла няма проблем. Важното е да се спрем на категориите и начина за сигнализиране.

              Аз бих предложил следните категории:
              1. Стационарна камера без радар (red light camera)
              2. Стационарна камера с радар (fixed camera)
              3. Полицейска засада с радар/камера (mobile)
              4. Всичко, което не е със сигурност 1,2 или 3.

              Аз съм направил следната файлова структура:
              Traffic_Control (main folder) - 4
              speed_40.gpx (аларма на 40км/ч)
              speed_40.bmp (знак)
              speed_40.wav
              ...
              speed_130.gpx (аларма на 130км/ч)
              speed_130.bmp (знак)
              speed_130.wav
              --Redlight (sub-folder) - 1
              redlight.gpx (аларма на разстояние 400м по подразбиране)
              redlight.bmp (светофар)
              redlight.wav
              --SpeedCamera (sub-folder) - 2
              speed_camera.gpx (по индивидуална скорост на точката - @xx)
              speed_camera.bmp (камера/фотоапарат)
              speed_camerae.wav
              --Police (sub-folder) - 3
              speed_police.gpx (по индивидуална скорост на точката - @xx)
              speed_police.bmp (син буркан)
              speed_police.wav

              Тази структура се компилира автоматично от POILoader.
              Що се отнася до звука, аз предпочитам специфичен звук, а не глас.
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от МИНРУС Преглед на мнение
                Колеги, възползвах се инстукциите ви и заредих с базата данни на спиди камерите GPS Nuvi 200 . За съжаление системата не тръгна нито при симулационния режим, нито в реални условия. Няма звукова или визуална информация. Използвам случая да благодаря на знаещите за споделения опит.
                Проблемът ти е в нещо друго. Тези точки са нормални Custom POI. "Speed camera" от други файлове виждаш ли?
                Garmin nuvi 765

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Категориите са добре подбрани. Такива са горе-долу и в poiplaza. С глас за мене по-добре, но не мога да намеря синтезатор на български, а камера на руски звучи ужасно. Итначе ме интересува, когато wav файлът се вкара с poiloader в gpi файла, трябва ли то менюто на nuvi да се изключи звуковото предупреждение за точки на близост или не.

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                    Аз бих предложил следните категории:
                    1. Стационарна камера без радар (red light camera)
                    2. Стационарна камера с радар (fixed camera)
                    3. Полицейска засада с радар/камера (mobile)
                    4. Всичко, което не е със сигурност 1,2 или 3.
                    .......
                    Тази структура се компилира автоматично от POILoader.
                    Що се отнася до звука, аз предпочитам специфичен звук, а не глас.
                    Здравейте,
                    Подкрепям идеята на колегата vtolev описана по-горе тносно звуковата сигнализация. Мен лично глас ми се струва, че не е много подходящ, а и проблемите с генерирането на съответният звук, както се вижда са доста.
                    Тук искам да се върна малко по-назад и да помоля за нещо всички колеги, които се включиха в предишните постинги. Имам чувството, че файла с точките все още е каша. Както се оказа има доста повторения, неточности и др. подобни, така че бих помолил "знаещите", които смятат, че имат изчистен файл да го побликуват. А ако колегата vtolev реши, че може да пусне един архив с неговата структура, ще е супер.
                    Реших си въпроса с преобразуването на gpx файловете от Кирилица в Латиница, та ако някой се интересува, нека пита и ще му кажа.
                    [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Аз мисля да уредя да направим професионален запис за гласа. Само трябва да фиксираме какво да каже мацката. Понеже управлението на звука не е много диференцирано в устройствата, предлагам да има варианти с глас, звук и тишина - и кой кавото иска.
                      Garmin nuvi 765

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Подкрепям колегата vtolev. Определно базата се нуждае от ситематизиране и категориите, кото се предлагат, са напълно достатъчни и ясни.
                        Последно редактирано от nwm; 07-08-09, 22:38.

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                          Явно серии 2x0, 2x5, 6x0, 6x5, 7x0 и 7x5 няма да имат проблеми. Тъй като всички поддържат WAV, предлагам да забравим за MP3. Разликата в размера не е голяма, а звуковия файл се компилира както и иконата само веднъж в .gpi файла за цялата категория (.gpx файл). С правенето на .wav файла няма проблем. Важното е да се спрем на категориите и начина за сигнализиране.

                          Аз бих предложил следните категории:
                          1. Стационарна камера без радар (red light camera)
                          2. Стационарна камера с радар (fixed camera)
                          3. Полицейска засада с радар/камера (mobile)
                          4. Всичко, което не е със сигурност 1,2 или 3.

                          .
                          колега, не виждам смисъл от последната категория. в крайна сметка тук гоним файл с предупреждения за засади и камери, всичко останало не трябва да е тук, според мен. нека опростим максимално нещата.
                          камерите ги делим според действието им, но полицейското присъствие в дадена точка няма нужда да делим, така или иначе и да нямат радар трябва да се намали скоростта.
                          в предложената файлова структура traffic control и police се дублират, по мое мнение. може да оставим само police.

                          звуковите предупреждения трябва да са кратки. предложих фрази на български вместо писукания, за да е по-ясно на всички юзъри какво ги предупреждава gps-а. няма да се налага да помним какво е писукането при засада и какво при камера.
                          "засада" и "камера" ми се виждат ок, но "камера за скорост" май е доста дългичко.
                          колеги, дайте предложения какво да звучи като предупреждение
                          Последно редактирано от gadev; 07-08-09, 23:16.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Ми тогава - "камера", "радар", "засада"...
                            [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              колега, не виждам смисъл от последната категория. в крайна сметка тук гоним файл с предупреждения за засади и камери, всичко останало не трябва да е тук, според мен. нека опростим максимално нещата.
                              камерите ги делим според действието им, но полицейското присъствие в дадена точка няма нужда да делим, така или иначе и да нямат радар трябва да се намали скоростта.
                              в предложената файлова структура traffic control и police се дублират, по мое мнение. може да оставим само police.

                              звуковите предупреждения трябва да са кратки. предложих фрази на български вместо писукания, за да е по-ясно на всички юзъри какво ги предупреждава gps-а. няма да се налага да помним какво е писукането при засада и какво при камера.
                              "засада" и "камера" ми се виждат ок, но "камера за скорост" май е доста дългичко.
                              колеги, дайте предложения какво да звучи като предупреждение
                              Според мен най-удачно би било предупрежденията да са:
                              1)Внимание полиция
                              2)Внимание камера
                              3)Внимание полицейска засада

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от guster Преглед на мнение
                                Ми тогава - "камера", "радар", "засада"...
                                мерси, но "радар" и "засада" се припокриват. ние търсим разликата м/у камера и камера на светофар(red light camera - speed camera). ако запишем едното "камера" какво да е другото? може би "светофар", макар и това да ми се струва дълго.
                                другия вариант е да се запише на англ - "speed camera" и на бълг - "камера" за всички останали видове камери за наблюдение.
                                на мен специялно ми се иска да знам когато наближавам "speed camera" , да знам, че е точно такава камера, а не някаква друга.
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X