Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект Г

    Значи то известно време в главата ми е да си направа джип и то да прилича на Скорпион кроулер. От по-предишните ми теми-въпроси личи че събирам информация. За донор избрах късо Г кабрио с лош външен вид (да не ме е яд като го расипвам) и след месец проектиране вече работя по проекта. Пускам и няколко снимки да ви пропомня каква е идеята.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Проект Г

    До сега работата върви бавно главно заради липса на място, време и т.н. и т.н....но съм я добутал до тук (втората снимка) и тази седмица свалям купето и следва най-трудното...да намеря точното място на предалите и кормилото. Естествено имам некой въпроси, но малко по-късно.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Проект Г

      С трудна задача си се заел. Успех.

      Коментар


      • #4
        До: Проект Г

        Прави се обратно. Събираш арегатите, и около тях рисуваш рамките. Те не са равнопоставени. В рамните джипове всичко е върху или под рамата. В обемната рама обикновено главен е средният пояс, а от него висят подмоторната рама и рамата на раздатката. Мостовете висят направо от средната рамка. Всичко останало е само подкоси, разпорки и клетката за екипажа.

        Коментар


        • #5
          До: Проект Г

          Стефане, аз до колкото разбрах, човека ще си остави рамата, само купето ще направи да прилича на Скорпион.

          Успех колега, чакаме крайния резултат.
          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

          Коментар


          • #6
            До: Проект Г

            Не виждам смисъл в такъв подход. Особено с безобразно тежката рама на Г-то. Освен ако не се надява да го кара с талона на предишния джип.
            Тогава моторния щит пак е определен от агрегатите.

            Коментар


            • #7
              До: Проект Г

              Целата е техническо-развлекателна за мен. За истински тръбна рама требе бая да се понапънем!

              Коментар


              • #8
                До: Проект Г

                Ами като за начало трябва да знаеш че тия от Скорпион копират рамата компановката и външния вид от Снайпера на Аваланж Инжинеринг.

                Първо на Гей клас мостовете са прекалено тесни за тази работа.Но главният проблем идва от това че силовото предаване е решено със среден кардан.Това като цяло затруднява местенето на агрегатите напред -назад.Или търсене на баланс и компановка при всеки кроулер.Дори и да намериш някакво място за тези агрегати няма да можеш да играеш с нищо друго от стоковота Г.Добрата новина е че може да продадеш другите части на добра цена.Ще трябва обаче да си направиш носачи с унибали и да купиш койловери.При този Скорпион не очакваи някакви свръх способности.Щом не е на Хове и има диагонални щанги.Дребни елементи като радиатор парно и тн. ще развалят визията която търсиш.След всичко това ще разбереш че тази концепция става само за спорт но не и за развлекателни програми и нормално ползване.Условията в БГ не позволяват крайният продукт да е без преден джам и поне загатки на калници.При отворите на джантите на Гей класе няма добър избор на джанти и гуми.За постигане на ефект ще трябват най малко гуми с размер 38инча.При агресивно каране мостовете на Гей класе няма да издържат тоя товар.Ако тръгнеш да правиш цялата конструкция от говнолин разбирай черни тръби..."както при едно друго олекотяване на жип" за спортно развлекателни нужди трябва да се радваш на маса 2.300кг това автоматично обезмисля оригиналните параметри на мотор раздатка и тн.Другото е пълната невъзможност за усилен съединител при Гей вагин.Или минаваш на цивилен автомат или диск от лек автомобил.Гледай клипчета със Снайпер и ще разбереш философията на тази уникална конструкция там при препядствията няма задна..

                Хубаво е че си решил да се пробваш защото така човек се учи.Ще натрупаш опит и познания който след време ще ти позволят да направиш нещо наистина добро.Кефиш ме че си надъхан и не пестиш кинти и смелост в проекта.Само че в такива начинания хвърчат яко пот кръв и сперма.Ще разбереш сам защо

                В този случай Стефан е прав той има опит в правенето на кроулери с тръбна рама.Нищо че понякога ви ядосва с неговите постове и някой членове на форума го мислят за тъпир.Голямата тайна при него е че е скрит яростен пиндостанец Ама много як пиндос....и скрит.

                Коментар


                • #9
                  До: Проект Г

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  До сега работата върви бавно главно заради липса на място, време и т.н. и т.н....но съм я добутал до тук (втората снимка) и тази седмица свалям купето и следва най-трудното...да намеря точното място на предалите и кормилото. Естествено имам некой въпроси, но малко по-късно.
                  Сега видях втората снимка.Понеже явно колегите не знаят че такъв тип рама не се прави на кангал в двора а на дозер маса явно и те не са и обърнали внимание.Ако това е твоя проект на рама педалите и мястото за кормилото са ти най малкият проблем

                  Пиши на лични

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проект Г

                    ) Близнак, не се коси! Не знам случай вие, или Йори, или аз, или който и да е друг, който е правил големи глупости, да е отказал информация, съвет, помощ, собствен опит. Съвестта ни е чиста. Ако у някого невежеството и самочувствието са повече от акъла, това не е наша вина. Такива могат да мислят каквото искат. Стига да стоят някъде по-далече.
                    И аз не бях разгледал. Пеко е прав. Ако не искаш да загубиш много време и пари, и да получиш голямо разочарование, спри сега. Трябва да направиш две неща. Да разгледаш в съпромата как изобщо работят клетките. И да разгледаш с рулетката внимателно всичко, което имаш. После да видиш теглата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проект Г

                      Абе хора, не четете. Искам само да прилича на Скорпион. Аз съм строителен инженер и макар и с 4 по съпромат, не бих махнал и парче от рамата. Снимката е кофти и не се вижда, че цялата конструкция е хваната с фиксираща рамка (естествено изработена от тръби от скеле и жабки), па и имам теодолит и съм докарал до около 4мм отклонение на важните размери (ако се понапънем тия дозерите мое ряпа да ядат). Това на кангала е готовия продукт. От месец го проектирам 3д (дигитайлизирал съм по-важните агрегати) и наистина най-трудното в конструкцията е намирането на вярното място на педали и волан (дълго търсих компановки на картинги и т.н. с ниска седалка и волан).
                      Дълго мислех и за подизпълнители, ма се намират трудно свестни майстори и за това гаража ми малко по малко се превръща в цех - имам аргонов апарат, флексове, бормашини, дремел мисля и за колонна бормашина и струг ма мисля че това не е нормално вече.
                      Последно редактирано от Andrei; 06-05-08, 15:48.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проект Г

                        Само да сподела за тръбогиба...намерих електронен разбириш ли...пращам АутоКадски файл и викам искам това и това и пича вика супер, само ела да покажеш на мойте хора че са нови как се работи с тоя техника. И кжо да праим отивам и обучавам

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проект Г

                          Адаш, кефиш ме. Страхотно хоби си си избрал. Но малко си избързал. Стефан е прав. Трябваше да събереш всичко на рамата, нивелираш и почваш да изграждаш. За да не измята държиш със стеги. Рамата ще играе ролята на стенд. Но нишо, вече си го направил, ще стискам палци габаритите да станат. Ако стане си цар.
                          За педалите и кормилото, без много да се замислям, бих ти предложил да процедираш така: монтираш всичко с времянки и временни прихватки, сядаш на седалката, и почваш да местиш едно по едно, напред, назад, нагоре надолу, докато не те задоволи напълно, и тогава фиксираш.
                          Още един съвет: не заварявай, а само прихващай докато не си сигурен че нещо не си пропуснал, и всичко е както трябва.
                          Успех.
                          Андро.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проект Г

                            Здравейте!

                            Нещо проект Г не върви и то визуално. Та има едно нещо в общата визия, което не предвидих. След като свалих купето, цялото окачване се 'лифтна' с около 10см (което е обяснимо и не толкова), макар че купето е кабрио и уж е най-лекото, 6 души не мое а го отлепиме, та затова с кран го свалих.
                            Проблема стана след като наложих новата рамка (която заедно със седалките и газовата тежи около 215кг) и окачването вобще не усети тая тежест. Арките за гумите станаха огромни. Наоколо имам багери и за проба наложих 40" гума, която горе-доло седи съразмерно с арките. Та съм в творчески застой, щото тия мостове едвали биха издържали такива гуми, а па гуми 31" или дори 35" седят като на мексикански лоу райдър....тъпо.....със сегашните 16/215 гуми..прага е на 70 см от земята, а с по-големи гуми и без врати трее със стълбичка + плонж да се качвам. Та се замислшм дали не може да се свали окачването с по-меки пружини....трее ми 10-15см за да си дойдат визуално нещата. Некви предложения?????

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проект Г

                              Качи малко снимки с 40" и сегашните гуми ?
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X