Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проект Г

    Адаш, защо не изчакаш със свалянето, което ми се струва че не е проблем. Качи всичко, натовари я пак със всичко, виж тогава как е, и тогава я сваляй.
    70 см.! Хмъъ, някои дават много за 70 см.
    Дай верно снимки!

    Коментар


    • #17
      До: Проект Г

      Значи 70см е със гуми 16/215 които са високи около 70 см примерно, ако сложа примерно 31" което е около 80 т.е. още 5см по-високо плюс напречната тръба която оформя кокпита или още 40см е равно на 115см от което следва че трее да влизам с плонж или 'измазулчване' в колата...но това не най-важното...просто арките са огромни и несъразмерни т.е. ми трее 10-15см по-ниско да слезнат мостовете или поне в първоначалното си състояние. Просто в тръбното купе има 20м тръби ф45/2мм, 3 м2 алу рифел и 1 м2 ламарина 2мм + оригиналната задна врата (най-тежкото от всичко) + бутилката с газ и две седалки което по-груби сметки е 215 до 230 кг и не мое да смачка окачването....то и преди подскачаше са си представям кво ше е. Исках определен визуален резултат и са съм разочарован и ше му се незнае!!!!!!!

      Коментар


      • #18
        До: Проект Г

        Па и не виждам ква е файдата прага да ти е на 70 см от земята, като прасето на дифа се влачи на 20-30см.....или бъркам?

        Коментар


        • #19
          До: Проект Г

          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
          Па и не виждам ква е файдата прага да ти е на 70 см от земята, като прасето на дифа се влачи на 20-30см.....или бъркам?
          Не бъркаш.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            До: Проект Г

            Даа, такъв е живота. Няма пълно щастие.

            Коментар


            • #21
              До: Проект Г

              Здравейте!

              Проект Скорпион е временно 'замразен' и се превръща в проект Г500. За разлика от друг аналогичен проект се насочвам към доста по-стария и маломощен мотор от W126 M117 961, интересното че ше се куплира с механична кутия от W116 450 ... неква голяма 4-степенна. Ще ми се да имам предавателните числа за да изчисля някой характеристики ама ше се търси из нета. Очаквам 'съпорт' от вас и най-вече от колегата Каишин.

              Лека

              Коментар


              • #22
                До: Проект Г

                Такаааа ... нещо нема никво време....та може ли да ми препоръчате некой, които да ми направи 'суапа' или 'прехвърлянето' на 230Г-500Г. Това означава направа на нови пети и напасване на тампони и т.н.??//

                Коментар


                • #23
                  До: Проект Г

                  Е ти горе каза. Аз за друг не се сещам.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проект Г

                    Андрейчо, какво става със машината? Има ли раздвижване?

                    Къната.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проект Г

                      Такааааааааааа....

                      ...след толкова време проект Г500 си върви бавно но върви.

                      Първо постоя при Зарко в Пловдив, който физически сложи двигателя и скоростите в коша, направи ауспуси и перки. За съжаление двигателя (номер 2) не беше много в кондиция и след като го прибрах в София реших да го ревизирам.

                      Зкарах го при нови майстори и след леко разглабяне и оглед се стигна до двигател номер 3...пак от Пловдив (ного В8 там ве) и проект Г500 се превърна в проект Г 560. Тука също неуспех...при раздвижването на тоя двигател (стоял поне 6 години) прескочиха два зъба и леко се изкривиха сичкото изпускателен клапан. Писна ми от мурдарски работи и тоа път го ревизирах целия...лагери и серинги по долнището...главите с нови водачи гумички и някои клапани, гарнитури и т.н. ... все пак имам още 2 двигателя на части и мога да претендирам за прякора на Жоро пурата...та избрах най-доброто и сглобихме.

                      Некой подробности:

                      - запалването...много ме дразнеше делкото, ем скъпо - капачка и палец 200лв...се нещо му имаше (в последствие се оказа от друго ама нейсе)....та сега е с програмируемо запалване с едис8 и с най-голема гордост шибнах една тапа на делкото и го хвърлих надалече. Новото запалване пали
                      идеално и е с корекции по МАП и ТПС и програмируеми карти...абе модерна работа

                      -хранене...тоя карбуратор БЛОС се оказа яката работа, стабилен празен ход, нема гърмежи и пропадане

                      Следват довършителни работи и тестове...па после още ъпгрейди ... докато не го докарам до цената на истинско Г500

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проект Г

                        Качи някоя снимка да изплакнем окото.Успех

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проект Г

                          Такааа....придърпах си Г-то при мен на село (лятото си живея на село ехеее) и секи ден по нещо правя....абе имам си забавления.

                          Тиа дни се борих с автоматика. Намерих кои пинове са за задна и си вързах задната т.е. кат ръгнем R и светат светлини-Европейския съюз ей. С много лежане под колата на тревата (колко пъти заспивах не е истина) открих и соленоида за кик-дауна и съм прекарал кабел и на него...само се чуда къде тура копчето

                          Борих се и с уреда за налягане на маслото...от Лада е, и го преборих, са остава температурата, че оригиналната мерцедесова стрелка не ме кефи - искам градуси да виждам.

                          Радиатора на автоматика (от неква Ланча) виси ей така фърлен по шасито и тече масло малко от него...трее или нов или поне да хвана некъде.

                          Автомата превключва странно и грубо. Опитах се да регулирам вакум модулатора, ма там нещо не на добре работата...ше трее кат го постегна да го вода на майстор.

                          Трее и да си места дросела, че са немам място за въздушен филтър...едната скоба на ауспуха при генерацията се счупи...па и Зарко като монтираше двигателя ми пореза пода на купето....с други думи се едно караш кола на НАСКАР...сичко пука, вие и трещи.

                          Иначе върви на смърт...днес имах почивен ден и се повъртех в безмислени палежи на гумите и в други издевателства..та от пробване на ефекта от внезапно даване на цялата газ (палат се гумите) си скъсах жилото на газта и се прибрах на айдъл

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проект Г

                            С водния радиатор също не е на добре. Той си е оригиналния от 2.3-то меден, с месингови казанчета, и рамери 70 на 70 т.е. не малък.... Обаче тая кочина явно е проектирана за виско перка т.е. постоянен поток и трее да се подбере термо-ключ с подходящ хистерезис, иначе много се клати температурата.

                            Траа и да си препрограмирам запалването, щото в оригиналния менюъл пише, че има 44 градуса аванс при 3500об/мин (ебах тоя чудовищен аванс), а аз съм дал максимум 36. Незнам как ше се отрази това ма ше пробвам.

                            Като се оправа с радиаторите и автомата, сметам да го пусна на Мега....на газ или на бензин ше видим...ма трее да има мъка иначе не е интересно.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проект Г

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              ...

                              Иначе върви на смърт...днес имах почивен ден и се повъртех в безмислени палежи на гумите и в други издевателства..та от пробване на ефекта от внезапно даване на цялата газ (палат се гумите) си скъсах жилото на газта и се прибрах на айдъл
                              Добре си се забавлявал, ама щом се возиш вече, вижда му се края.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проект Г

                                Идеята е да няма край

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X