Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За DAIHATSU-FEROZA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За DAIHATSU-FEROZA

    Здравейте фенове!
    Решил съм да ставам и аз собственик на една машинка като вашите и по специално DAIHATSU-FEROZA. Дори мога да се похваля, че вече съм я капарирал и е въпрос на дни да я взема. Та въпросът ми е към всички, които имат подобен автомобил или пък знаят. Има ли нормална доставка на резервни части за тези японки. Аз например съм от Стара Загора и на първо четене ще трябва да сменям накладки, ремък и ролка, и един скъсан маншон на късата полуоска?
    Мола за инфо от знаещите и препатилите!!
    А и още нещо. За гумите му дават 195/R15S, но ми се ще да му сложа по възможност колкото се може по-ниски- от ограничения за влизане в гаража. Та задължително ли трябва да са джипови гумите му при условие, че няма да го мъча на off-road?
    JEEP KJ 3.7 V6

  • #2
    За частите не мога да ти помогна, не съм наясно с японците, макар че и аз се заглеждам по тези Ферозки, струва ми се подходяща кола като за гаджето ми. Иначе ако ще сменяш гумите с по-ниски веднага ще загубиш част от основните преимущества на джипа дори в градски условия - минаване през дупки (кажи сега че в Стара загора няма дупки), възможност за качване по бордюри и немаловажно - чисто естетически изглежда зле... А и трябва да си наясно че ще имаш грешка на километража - това е обусловено от различния диаметър на колелата, каква ще е може да сметнеш, потърси с търсачката във форума има калкулатор за гуми, и аз и Алекс Марков сме качвали.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Като говориш за дупките и бордюрите имаш предвид, че джиповите гуми са по-здрави ли? Аз имах предвид например бусови гуми, които биха ми помогнали с около 20-30мм жизнено важни за мен, пък и са доста по-ефтини. Но това е само разсъждение от моя страна неподкрепено с факти и знания, затова питам!
      JEEP KJ 3.7 V6

      Коментар


      • #4
        Имам предвид че ще направиш балони на гумите и ще подръбиш канта на джантите...А с бусовите гуми освен неприятности нищо няма да спечелиш - по-твърди са, по-лошо държат пътя, по-тежки са и не са по-ниски обикновенно...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          THANK,S!
          JEEP KJ 3.7 V6

          Коментар


          • #6
            косйо, погледни малко по назад в форума, самият аз съм написал не малко по темата. струва си да се вземе, добро джипче е. части навремето се намираха, не особено трудно, както оригинални- доста скъпи, така и афтермаркет. ремъка беше около 30 лв - гейтс, ролката купих за около 60 - преди няколко години обаче.маншоните не са нещо специфично, аз ги купих по 4-5 лв. от м-комплект. разбира се, внимавай, има няколко тънки момента с ферозата и най вече основно за какво го взимаш
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от митко
              косйо, погледни малко по назад в форума, самият аз съм написал не малко по темата. струва си да се вземе, добро джипче е. части навремето се намираха, не особено трудно, както оригинални- доста скъпи, така и афтермаркет. ремъка беше около 30 лв - гейтс, ролката купих за около 60 - преди няколко години обаче.маншоните не са нещо специфично, аз ги купих по 4-5 лв. от м-комплект. разбира се, внимавай, има няколко тънки момента с ферозата и най вече основно за какво го взимаш
              Това последното изречение, би ли ми го разяснил моля те?!
              JEEP KJ 3.7 V6

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X