Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кал и ... нищо друго.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кал и ... нищо друго.

    В събота Crazy job реши да направи разходка някъде из равнината, тъй като в планината имаше все още лигав сняг и се караше на тръни. Мислихме, че ако идем до Чирпан, ще бъде меко, приятно, а аз реших да изпробвам новия GPS как ще "чертае" и ще ни ориентира направо през полето. Събрахме се 12 мотора и тръгнахме. На отиване решихме да минем край Средна гора, а на връщане край новостроящата се магистрала, ем да инспектираме до къде са я докарали.


    GPS-а ми е готов за работа, стабилно вързан с ластици. Наложи се всеки да развърже джобните си пари за да направим стойка.


    Групата на сборния пункт - клубното барче.


    Това ни очакваше. По-слабите мотори спираха от задръстване с кал.


    Черноземът е прекрасен, но когато е изпръхнал, а сега от стопения скоростно сняг, така се полепваше по гумите, като лепило. А навсякъде течеше вода.


    Хондата се справяше чудесно, понеже бе с тесни гуми, а и гледах да подържам по-висока скорост за да се чисти калта по-лесно. Спреш ли или намалиш и оставаш там!


    Магарето прави фойрверки в голяма локва.


    Можеше да се спира само по асфалта. От XR-a на Иван падат буци!


    Минавахме придошли реки и един DR се "удави", но след като го сритаха и запали веднага, заедно с водата !


    DR-a съхне, а през това време Магарето се чекнеше насам-натам.


    Бргът се оказа обаче много хлъзгав, а нямаше и място за засилване.


    Тук имаше брод, но в началото минавахме предпазливо.


    ... и все пак Магарето го изкачи.


    По едно време се изпозагубихме в тъмното, но в полето има навсякъде покритие и са намерихме бързо.


    Ето ни на автомивката, която не знам как ще чистят после! Нямаше да ползваме пароструйка, но иначе нямаше сваляне на калта.


    CRF-ът беше май най-чист.


    Това е само част от калта на първия мотор!


    XR-а и CRF-а вече светят, но само така изглежда на пръв поглед. Днес свалих сигурно още 2 кила кал от различни по-скрити места.


    Накрая си оставихме по един житон и за нас.
    Не ви препоръчвам обаче да се кефите из такава кал, тъй като тя може да съсипе много неща по мотора, дори и той да е нов. Калта влиза зад семеринги, в лагери, изхабява верига и пиньони, а и натоваеването на двигателя е много по-голямо. Кефът в такива случаи струва доста скъпо!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    До колкото виждам добре сте си прекарали, но ако се сметнат щетите наистина сте могли да подивеете повечко на сухо отколкото по-малко, но в тези калища..
    Между другото не виждам да дивеете много с тези мотори.. задни гуми, стартови отсечки, състезанийца, скокчета, клипчета и така нататък..
    Защо
    Надявам се да не сте си претормозили моторите с тая кал, ако бях аз с МЗ-та щях да се движа перфектно... знаеш ли защо Жоро ?
    Щото нямам и 2мм грайфер на гумите си ... е или поне нищо нямаше да залепне
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #3
      Хей Даниеле, това е ендуро а не писта!
      За какво да ги правим тия стартове?
      А задната гума е между другото, това не е геройство. Кокера например може да кара с километри така, Чукура ходеше по съборите да им прави разни хватки на задна гума! А бе половината от клуба карат много добре задна, но го правят в ендурото само когато се налага
      Ние не ходим да правим циркаджалъци, а да караме. Сега има млади пичове, които много нахакано тренират и мисля, че тази година ще покажат много добри резултати в шампионата. Само още малко рутина им трябва.
      Някой път ще излезем и да направим малко маймунджулуци, ама не знам кога ще е. Сега трябва да се тренира сериозно!
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X