Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    Много, много любими автори и книги имам, чудя се как да ибера един-двама и да ги препоръчам???
    За любителителите на природата и природозащитниците - всичко на големия Джералд Даръл - огромна любов към природата и хората, пътешествия, екзотика и великолепното английско чувство за хумор!
    И последното, което ме очарова - "Афродита - Приказки, рецепти и други афродизиаци" на Исабел Алиенде. Познавам я от доста години като последователка на Маркес в сила на писане, но тази книга е коренно различна. Все така силна и очароваща, но тук преобладават хумора, еротиката и кулинарната информация. Четете я с любимия/любимата.

    Мда ...Като дете най - много харесвах "Моето семейство и други животни" от Джерълд Даръл, ама не разбирах защо семйството ми трябва да са животни.
    Поздрави,
    Стефан

    Коментар


    • #32
      До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Като дете... Ха! Ти ме подсети! "Наследникът от Калкута" - сънувах я тази книга и героите в нея! Имаше всичко - и пирати, и съкровища на далечни острови, и принцеси за спасяване Цялата колониална империя Великобритания е разнищена, описано е създаването на "Новия свят" отвъд океана, заедно с битките с индианците, гражданската им война и робовладелството.
      Чак сега - в по... зряли години разбрах, че авторът е руснак и е писал книгата в един от сталиновите лагери под прицела на един от надзирателите, който го е накарал да го пише за съавтор! Някога ми беше интересна книгата, а сега - историята на създаването и.

      Коментар


      • #33
        До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
        Най - стойностната и впечатляваща книга за мен не е само една всъщност.

        Джон Стайнбек - 2ри том с разкази. Вътре са "Тортила Флет" , "За мишките и хората" и "Безпътният автобус". И трите са уникални и могат да те накарат да се замислиш...

        "Малкият принц" . Наскоро хубав човек ме светна за тази книжка... Сега си я препрочитам постоянно.

        Джек Керуак - "По пътя". Любимата книга на баща ми, а сега и на мен.

        На Вонегът съм чел "Котешка люлка", много е хубава, но за останалите му книги сигурно не съм достатъчно умен все още

        От съвременните писатели много препоръчвам Лий Чайлд - всичките му книги !
        "Любимата книга на баща ми" - брех, толкова ли остарях, че това е книга от старото поколение..

        Ами Котешката люлка?

        ами "Закуска за шампиони"?

        леле...

        май съм от старото поколение, действително, от ония дето четяха книги, а не Нет..

        Коментар


        • #34
          До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Aххх като споменахте детството се сетих за една книга, която като малък постоянно четях

          Николай Чуковски - "Капитани на фрегати"

          http://www.chitanka.info:82/lib/text/2373

          Разказва се за великите мореплаватели. Пътешествията на капитан Джеймс Кук са ми най интересни. Особено интересен дори и сега е остров Таити...трябва и ние да го посетим
          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

          Коментар


          • #35
            До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            "Любимата книга на баща ми" - брех, толкова ли остарях, че това е книга от старото поколение..

            Ами Котешката люлка?

            ами "Закуска за шампиони"?

            леле...

            май съм от старото поколение, действително, от ония дето четяха книги, а не Нет..
            ААА не бе !! Аз имах впредвид, че той ми я препоръча и после ми стана любима и на мен. Иначе той беше почти на твоите години. Абе важно е на колко се чустваш, а не на колко си...

            Относно "Закуска за шампиони" , започнах я, но не можах да я довърша. Много сложна ми стана пък и интереса ми изчезна..
            Последно редактирано от Pavlin; 31-05-08, 22:08.
            Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

            Коментар


            • #36
              До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              ...тема ... алпинизъм ... Людмил Янков
              " ... Хей го! тоничко остана
              дейба неговата мама ..."

              Моливчето - става въпрос

              Познавах го този човек - лично!!! И въжета сме опъвали.

              Бог да ни прости и нас - пък като не ще, ще останем непростени!!!
              Последно редактирано от davc; 20-06-08, 02:36.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Някои неща, за които, ще си кажете - Ей, вярно бе !!!

                Кърт Вонегът - Котешка люлка, Закуска за шампиони.

                Кърт Вонегът...
                "За да работиш при нас, не е нужно да си луд, но помага!"
                Не е от споменатите от теб творби, но е Негово - Кланница "5" !!!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Ремарк; Стендал; Стайнбек - бил комунист, но се раходил из СССР и престанал да е - ; "По - горе билото майстори" - понеже съм дюлгерин, а и "...Ръжта..." - Селинджър; "Диви разкази" - няма да пиша от кого е - за да не Ви обидя; и т. н. и т. н.
                  Георги Стоев който иска да го чете, това аз съм го живял и не ми е интересно - отвратително е !
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Братя Робертски
                    МАКАТРИЦАТА
                    И.К. БАРД, 2005 г.
                    Библиотека ИЗБРАНА СВЕТОВНА ФАНТАСТИКА (№ 122)

                    Гордън (или Немо, както го знаят в чатовете) бива събуден по най-груб начин, за да осъзнае реалността. Той изобщо не е координатор на база данни, а роб на Злите Мислещи Машини, които го държат в пашкул от виртуална реалност. Онзи, който го събужда (мъжественият и дребничък Смърфей), смята, че има шанс Нео да се окаже Никаквия, чието его е толкова незначително, че може да се изправи срещу Макатрицата и да я разруши.

                    =============================================

                    Братя Робертски е изкуствено конструиран автор, чието съществуване е възможно само в свят, обзет от мания по кухите знаменитости и празните постижения.
                    Братя Робертски може също така да прикрива истинското име на А.Р.Р. Робъртс. Робъртс пък може да се окаже Адам Робъртс. И целият свят може да е една илюзия. Откровено казано, на кого му пука ? Не и на мен. Хей, ура-ура!

                    Търсите ли Немо? Или търсите Никого?
                    Нека бъдем откровени, в днешно време, когато увлекателни и епични, изпълнени със свежи идеи фантастични романи се превръщат в мизерни екшъни с продължения, вече е трудно да се каже кого точно търсите.

                    Дали този живот, тази странна матрица, в която сме вплетени, вече не се поддава и на пародия ?
                    Ооо, не смятаме...

                    Смърфей посочи ниската масичка до креслото си. На нея имаше две малки чаши, всяка с обем около четвърт литър. Едната съдържаше червена течност, а другата - синя.
                    - Трябва да избереш едно от тези питиета - каза Смърфей. - Изпиеш ли синьото, ще се събудиш в леглото си и ще можеш да сметнеш нашата среща за сън и да продължиш досегашния си живот. Изпиеш ли червеното обаче, сам ще се убедиш какво точно представлява Макатрицата.
                    Гордън погледна двете чаши.
                    - Какво е червеното питие? - попита той.
                    - Сок от червени боровинки - обясни Смърфей.
                    - Ясно. А синьото?
                    - Дезодорант за тоалетни "Алпийска свежест".

                    ==================================================

                    Няма да ви казвам Тринити как са я прекръстили, обаче за сметка на това ще ви кажа как са я прекръстили - Тинтири ))
                    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Някога, като ученик, майка ми беше студентка (задочно) и ме караше да и "помагам" ... Така изчетох книгите от конспектите й по руска класическа, западно-европейска ... и после и ги разказвах-печелеше време. "Идиот", "Слепият музикант" - Короленко и т.н.
                      Българската класика беше в библиотеката ни т.е. задължителна.
                      Не мисля, че е необходимо да пишем за тези неща (българска, руска, западно-европейска, американска класика). Те са основата. Малка част от това, което трябва да се прочете.
                      Вземате конспектите на БГ филология и си четете наред.
                      По-любопитно е наистина да говорим за книги, които не са попаднали "там" - в задължителния курс.

                      Георги Господинов , друго няма да пиша. Човека е жив. И пише. И ние чакаме ... всеки следващ ред.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #41
                        До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Всичко на Марк Твен,никой друг няма такъв тънък хумор.Джек Лондон,офф роуд писател.Визирам "Белю Пушилката" .
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #42
                          До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Свърши поредицата от "Хари Потър". Като нещо силно рекламирано и много комерсиално за автор и издатели, се помъчих да прочета поне една глава от книгата.
                          Не стана. Скучни измислици, предсказуема "неизвестност".
                          Разбирам - никак не ми е по възрастта.И може да съм с предубеждения, както към всичко разрекламирано до небесата.
                          Моля някой от по-младите читатели във Форума да даде мнение и защити поредицата.
                          Моето мнение е че след десет години никой няма да си спомня за този многотомен балон...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                            Свърши поредицата от "Хари Потър". Като нещо силно рекламирано и много комерсиално за автор и издатели, се помъчих да прочета поне една глава от книгата.
                            Не стана. Скучни измислици, предсказуема "неизвестност".
                            Разбирам - никак не ми е по възрастта.И може да съм с предубеждения, както към всичко разрекламирано до небесата.
                            Моля някой от по-младите читатели във Форума да даде мнение и защити поредицата.
                            Моето мнение е че след десет години никой няма да си спомня за този многотомен балон...
                            И аз това разправях на моите деца, които се бяха вманиачили и четяха само това, но те ме гледаха като някое супердосадно извънземно. Тези автори разчитат на такава аудитория - хора, които са чели твърде малко, имат едностранчиви познания за света и, повредени от компютърния свят - с великата команда UNDO и липсата на всякакъв усет за лична отговорност, да зяпнат като шаранчета по един измислен свят, в който способностите са дар свише и няма нужда да се стараеш и полагаш усилия, защото по волята на сценаристите или писателите всичко става толкова лесно..... Жалко за тия деца, че ги повреждат така безотговорно ...
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • #44
                              До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Не съм я чела и нямам други впечатления, освен от филма /изгледах един - не помня точно кой/. Но може пък да се явява заместител и да запълва нуждата от съвременни приказки у децата. Аз не виждам нищо лошо в нея. Е, вярно, има много истерична рекламна кампания, но..., може би все пак е по-добре децата да четат това, отколкото само да висят пред компютрите и да цъкат игри. Всяко нещо с възрастта си. Моята майка беше литератор. Накара ме някъде около 5-ти клас да чета "Война и мир". Изчетох я, ама да не мислите, че съм я разбрала, или пък - харесала. Наложи се все пак да я прочета по-късно, когато си му беше времето, за да мога да оценя истински тази книга.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Невидимото е най-съществено. Може би сме загубили сетивата си за онази магическа реалност, която за децата притежава силата на непосредствена даденост. Няма особена разлика между "детската" Хари Потър и "възрастната" Игра на стъклени перли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X