Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

    Гор Видал "Сътворението" и др.
    Оруел "1984"
    Почти всичко на Джек Лондон
    Почти всичко на Наом Чомски
    Книгите на А. Кронин
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

      Горещо препоръчвам Дан Милман и четирите му преведени на Български книги:Пътя на мирния воин, Пътуванята на Сократ,Свещенното пътуване на мирния воин,Законите на духа.Много са ценни,за сетен път ги препрочитам.

      Коментар


      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

        "На изток от запада" на Мирослав Пенков.
        Международна награда на BBC за разказ на 2012г.
        Прочетох за сега само първите два разказа и веднага реших да я препоръчам тук.Мен лично много ме трогнаха.Дано и вас да се хареса.Продължавам да чета с удоволствие.

        Коментар


        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

          Берлин 1961 - Кенеди, Хрушчов и най-опасното място на земята
          Фридрих Кемп
          Излезе миналата седмица, купих я в събота, прочетох я на един дъх (`айде да са два, че е 550стр.).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

            В събота и неделя изчетох книгата на Юрий Лужков " Пътят към ефективната държава".- университетско издателство "Св. Климент Охридски" 2002
            Очакванията ми бяха, че ще е някакъв осъвременен вариант на "1984", но останах впечатлен от разработката, която всъщност представлява план за подобряване на дейността на органите на управление на Руската федерация.
            Книгата е в превод на български и аз всъщност я взех от библиотеката.

            Коментар


            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

              Препоръчвам ви една книга, която в момента чета: "Моят живот сред индианците" от Джеймс У. Шулц. Има я в Моята библиотека - http://chitanka.info/text/27659/17.

              Коментар


              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                Джеймс У. Шулц - Моят живот сред индианците
                Книгата е публикувана за пръв път през далечната 1905 г., а в България е издадена от Държавно издателство „Отечество“ през 1988 г. Едно от малкото художествени произведения (тъй като не е строго документална автобиография, а все пак белетризирана), които достоверно описват живота на американските индианци през 19 в. Изключително интересно четиво!

                През 1877 г., на осемнадесетгодишна възраст, Шулц заминава за тогавашната територия Монтана, за да прекара лятото в лов на бизони. Той се влюбва в тази земя и остава там завинаги.Шулц се включва в търговията с кожи, а по-късно става ранчер и ловен водач. Младежът се сближава с индианците от племето чернокраки, научава езика им и участва в живота на племето; ходи заедно с индианските си приятели на лов и военни походи, участва в племенните церемонии. Старейшините на чернокраките му дават името Апикуни - Далечната бяла наметка, както се нарича един от основните персонажи в чернокракската митология. Джеймс Шулц се оженва за индианската девойка Нетаки и малко по-късно се ражда синът им Харт М. Шулц (Самотният вълк).

                Джеймс Уилърд Шулц като млад мъж, 1889 г.:

                Коментар


                • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Часът на бика на Иван Ефремов - http://chitanka.info/text/399-chasyt-na-bika

                  Коментар


                  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Препоръчвам и трите книги http://chitanka.info/person/thor-heyerdahl
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Солената купел - А. С. Новкиов-Прибой, може да се намери сигурно по антикварните книжарници. Одавна съм я чел, но тогава ме впечатли много.
                      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                      Коментар


                      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                        "Кога Исус ще донесе свинските пържоли" - Джордж Карлин. Приятен и свеж хумор, на моменти доста брутален. Малко неудобна за четене в тоалетната поради формата .

                        Другото, на което попаднах е "Стичането. Пътят към всички култури" - Илия Троянов и Ранджит Хоскоте. Илия Троянов е авторът на книгата "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде", която беше използвана за сценарий на едноименния филм. В случая е описан един различен поглед към историята и ренесансът в Европа. Неща, които обикновено ги няма в историческите книги.
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Във връзка със скандинавските теми във форума, четете Стиг Ларшон и поредицта му "Милениум". Да, скандинавците са извратени, но имат добри автори. Лека му пръст на Ларшон, и на мен ми се щеше поредицата да има продължение...

                          Коментар


                          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                            "Кога Исус ще донесе свинските пържоли" - Джордж Карлин. Приятен и свеж хумор, на моменти доста брутален. Малко неудобна за четене в тоалетната поради формата .
                            ...
                            Благодаря!
                            Не знаех,че са му издали книги.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              Благодаря!
                              Не знаех,че са му издали книги.
                              И аз доста се изненадах - гледал съм голяма част от представленията му, но не предполагах, че е и кадърен писател. На български има издадени още 2 книги ако не се лъжа.
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар


                              • От: До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                а някой да знае продажба на старо издание (около 1900-та) на Записките ?
                                Здравей, имам и трите тома на Записките, т.е първото издание 1884, 1887, 1892, ако се интересуваш пиши на лично съобщение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X