Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

    На вектрата БЯХ сложил полиуретанови тампони на предните носачи,стабилизиращата щанга и на задните носачи (вектра Б) В комбинация с KW пружини и Koni амортесьори стойката на пътя беше уникална,но возията - отчайваща! А за скърцането нямам думи- страшно е! Мазането на тампоните с морска грес решаваше проблема до първият по-сериозен дъжд. Сега съм с нормални гумени тампони и напълно подкрепям мнението на fanatic -повече на моя кола - никога полиуретан!

    Коментар


    • #92
      От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

      Скърцането и сега ме дразни много значи този вариянт за мен отпада освен ако не намеря начин са им сложа гресьорки но едва ли . Ще се слагат обикновенни май.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #93
        От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

        На фронтерата ги смених миналата Събота с некви от евро 07 -линг минг нам кво си-8лв. парчето Колко ще карат - не знам,но при тая цена мога да си ги сменям 2 пъти годишно!

        Коментар


        • #94
          От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

          Я некой да даде р-ри на тампоните /горни и долни/,щото май има заместител,при това добър-ама без р-ри нема как да разберем.

          Коментар


          • #95
            От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

            Нагласил съм тампоните за смяна на ОФА къса база с ресьори.Долни и горни на носачите както и тези големите на ресьорите които са в предната част на ресьора.Утре ще ги нащракам и ще ги премеря.Намерих ги оригинални японски от исузо но цената е убииствена.Все пак реших да давам пари че иначе няма как.
            Цените на тампоните за горните носачи са 22 лв броя - 4 бр еднакви.Цена на предната втулка долу - 53 лв на задната втулка долу - 93 лв
            Цена на големите втулки за ресьорите - 97 лв на малките втулки на ресьорите - 20 лв броя.Всичко оригинално японско.Малките тампони на ресьорите не ги взех понеже ми се видяха скъпи а и съм със сменени обеци и ползвам волгови на 9 лв комплекта.Както казах - утре снимки а ако намепя шублера - и размери.
            Търся да закупя читави шарнири горни и долни както и усилени торсиони ако знаете от къде.Търся също и ръчни хъбове за Желязото че вече преминава в отбор черешка и асфалта му става с виза.
            BMW X6

            Коментар


            • #96
              От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              Нагласил съм тампоните за смяна на ОФА къса база с ресьори.Долни и горни на носачите както и тези големите на ресьорите които са в предната част на ресьора.Утре ще ги нащракам и ще ги премеря.Намерих ги оригинални японски от исузо но цената е убииствена.Все пак реших да давам пари че иначе няма как.
              Цените на тампоните за горните носачи са 22 лв броя - 4 бр еднакви.Цена на предната втулка долу - 53 лв на задната втулка долу - 93 лв
              Цена на големите втулки за ресьорите - 97 лв на малките втулки на ресьорите - 20 лв броя.Всичко оригинално японско.Малките тампони на ресьорите не ги взех понеже ми се видяха скъпи а и съм със сменени обеци и ползвам волгови на 9 лв комплекта.Както казах - утре снимки а ако намепя шублера - и размери.
              Търся да закупя читави шарнири горни и долни както и усилени торсиони ако знаете от къде.Търся също и ръчни хъбове за Желязото че вече преминава в отбор черешка и асфалта му става с виза.
              Ще те разочаровам, че оригиналните Японски тампони за горни предни носачи са боклук. Купих и смених такива точно по 22 лв. след 2000 км. имаха повече луфт от старите оригинални. Хубаво погледни дали са ти за смяна предните носачи на ресьора, много рядко и трудно се разбиват. За смяна трябва да избиеш старата втулка която е в ухото което е много терсене упражнение. Долни тампони на предните носачи също не вярвам да са ти за смяна, там ги държи торсиона и почти е невъзможно да се разбият. Смяната става само със сваляне на торсиона.
              no signature no problems

              Коментар


              • #97
                От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                Да - всичко това е така но да не забравяме че аз ползвам джипа по предназначение.Някой ме пита колко ми гори фронтерата - че де да знам - тя няма 100 км само по асфалт.Всеки ден съм по поляните с кучето.Всички тампони са за смяна и имат луфт - проверено с щанга.За смяната на долните тампони - да знам - правил съм го на друг джип - предните втулки излизат напред а задните назад след сваляне на торсиона.А големите втулки на ресьорите съм ги сменял преди 8-9 години като я взех че то нали джипките са много здрави иникой не си беше правил труда да ги сменя и проверява.Бяха карани ресьорите без втулки и отпред и отзад та чак бяха изядени болтовете които ги държат.Само да ме отмързи и да започна интервенцията и ще пусна доста снимки кое как а също и размери.По тея празници от свински пръжолки не мога да се сгъна вече да си развия гумите камо ли да правя ремонти.
                BMW X6

                Коментар


                • #98
                  От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                  От написаното ми стана ясно, че трябва да си приготвя поне 240лв. за смяна на втулките. Ще я водя скоро на майстор да ми потвърди опасенията за странното щрак-щрак, която се чува отпред и да ми потвърди опасенията за гумичките на горния носач. Въпросът ми е, как се сменят въпросните гумички? Сменял съм сам долен шарнир, като от едната страна ми бе тегаво, но от другата вече с известен опит свърших работата много по-бързо. Та... каква е последователността на смяната на тампоните на горния носач? Откачането на носача от шарнира и шенкела е ясно, а после? Има едни неприятни гайки 22-ки наврени на неудобно място май... ?
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                    По-неприятни са болтовете, които държат оста на втулките към рамата. Почти няма шанс в домашни условия да ги развиеш. Ходи си при Лозан да ти е мирна главата. На мен ми предстои същата операция на десния носач.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      По-неприятни са болтовете, които държат оста на втулките към рамата. Почти няма шанс в домашни условия да ги развиеш. Ходи си при Лозан да ти е мирна главата. На мен ми предстои същата операция на десния носач.
                      Така ще направя стига да може да ме вмести в графика си Днес в един от магазините за опелски авточасти попитах за тампони и ми казха две цени... 50лв. за оригинални и 20лв. за... български! Някой да е монтирал от тях случайно?
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                        Пратете едно ЛС на Patrol fen или mimo13, ако имат налични горни втулки от терано да ви свалят размерите Току виж станали, а оригинални са някакви 20-ина - 25 лева. Ама истински оригинални. Аз за съжаление точно сега нямам под ръка да премеря, а и няма как да видя размерите на отвора в носача.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                          а тампони за рамата могат ли да се намерят от някъде,или трябва да се преправят. говоря в часност за тампона които е пред предна дясна гума, между рамата и купето.

                          Коментар


                          • От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                            Как пада торсиона? Тънкости някакви?
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                              При мен нямаше тънкости. Вдигнах предницата (да не са натоварени) и развих големите болтове, след това останалите на долните носачи.

                              Коментар


                              • От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                                Някой да е слагал втулки от пловдивските?Читави ли са или....Преди няма и месец ги смених/от еврото/ на единия носач и вече са на дреп/задната/,та се замислям за пловдивски...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X