Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

    Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
    Абе аз ги поизчетох темите,ама в всички става дума за фронтера А.
    Още не съм купувал нищо и исках само да се ориентирам към днешна дата как стоят нещата ,а за "бинелката" е моя грешка ама така го разчетох на списъка от сервиза
    Вземи си размерите на тампона за стаб. щанга и дължина и 2-та отвора на маншона на карето и си купи някакви които стават. За накрайниците също не вярвам да се различават от тези на Фронтера А, виж за тампоните на носачите не знам нищо, аз си купих оригинални за 240 лв. но все пак аз имам фронтера А.
    no signature no problems

    Коментар


    • #47
      До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

      Що не звъннеш в Булвария, за да питаш колко струват тампоните на стабилизиращата щанга. Да не те излъжа, но по спомен бяха 8лв единия.За маншоните си има цяла тема и е за Фронтера Б. Аз се възползвах от нея и все още не са мръднали. Бяха по 15лв единия.

      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=53126&highlight=%EC%E0%ED%F8%EE%EDЩо

      Коментар


      • #48
        До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

        А тези които си сложил още държат ли ?
        Jeep Гранд Чероки 3.1

        Коментар


        • #49
          До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

          Държат. Миналата седмица ги проверявах.
          Почти не съм карал по черно обаче.

          Коментар


          • #50
            До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

            Преди няколко дена го минах филма с тапмоните.
            Колата е 2.2 бензин, къса база(не знам дали всъщност има значение за окачването това, но навсякъде изрично питаха?)
            Та на стабилизиращата щанга към купето има 2 гумени тампона, проверих в магазин за Опел 39лв/бр. има само оригинални, в един онлайн магазин в аАнглия ги намерих по 2 паунда единия. Еми някак си да дам 70лв отгоре заради лукса да си ги взема от България не мерси, мисля да си поръчам от Английските.
            Дотогава обиколих по Симеон, в магазин за японски авточасти си взех 2 тампона от Ланд Крюзър, с метална основа са и са значително по-твърди, е не са същите, но с малко труд и творчество стават. А именно- оригиналните имат по две гредички от двете страни между тях ляга ламарината която ги държи-тойотовите са за по-тънка ламаринка намалих ги наполувина и влязоха като удома си. Малко е по-висок тампона но като се пристегне ляга идеално, предполагам по-бързо ще се изтърка, но пък ги взех 20лв двата и имам Тойота по моя Опел
            Биалетките са евтини 20лв/бр. за друго не съм проверявал.
            Дано съм бил полезен.

            Коментар


            • #51
              До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

              Така... намерихме всичко с един от колегите от форума в Добрич и е на половината цена на тези които ми предложиха .За сега взех маншоните по 13лв. от фолцваген и накрайник 24лв.Дано да няма проблеми с монтажа.Цената на тампоните за горните носачи е 240лв. както беше писал фанатик.Ще пиша след монтажа какви са точно маншоните.
              Jeep Гранд Чероки 3.1

              Коментар


              • #52
                До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                За сега се ограничих само с маншоните и накрайника,другите работи след като сурвакам за нова година Слагам снимките на маншоните в другата тема за маншони.
                Jeep Гранд Чероки 3.1

                Коментар


                • #53
                  До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                  Причината да сменям тампоните на предната стабилизираща щанга, е че от известно време при подаване на газ, наскоро и като връщам газтта и при реминаване на дупки, се чуваше/усещаше чукане (усещането беше някъде в краката). Притеснявах се да не е нещо по окачването, или скорости/раздатка(защото те горе-долу са там).
                  Вчера отидох да си сменя гумите със зимните такива, наведох се да огледам тампони&со и забелязах два болта, единият напълно отвит, бяха болтовете държащи тампона на двигателя-левият, явно като подам газ двигателя се измства и се чува/усеща чукането.
                  А като ходих при майстора той ми вика:"Абе не чука много, карай я докато се разтропа да видим откъде е и ще я правим"

                  Коментар


                  • #54
                    Колеги за за дългата база след 1999 от опел стефанов пловдив ги взех по 90лв бройката по евтини аналог и от сервиза в който беше колата не можаха да намерят.
                    За късата не знам дали са идентични но скоро сменях на дългата в Пловдив не намерих аналог и ги купих от опел стефанов пд 90 лв бройката.Накрая ми писна и оправих цялата предница излезе ми 820 лв. Колегата е прав че все едно караш друга машина.
                    Последно редактирано от maxxx; 11-03-10, 18:36.
                    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                    Polaris Sportsman 800 EFI

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                      Прочетох цялата тема но все пак неможах да разбера тампоните на горните носачи на Фронтера А и Фронтера Б едни и същи ли са?Има ли разлика в носачите на къса и дълга база?При мен тампоните на горния носач са за смяна и ми казаха в магазина че нямат заместител само оригинални по 98 лв. броиката което прави едни 400 лева?Има ли по-евтин вариант за моита фронтера/модела в подписа/?
                      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                        Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                        Прочетох цялата тема но все пак неможах да разбера тампоните на горните носачи на Фронтера А и Фронтера Б едни и същи ли са?Има ли разлика в носачите на къса и дълга база?При мен тампоните на горния носач са за смяна и ми казаха в магазина че нямат заместител само оригинални по 98 лв. броиката което прави едни 400 лева?Има ли по-евтин вариант за моита фронтера/модела в подписа/?
                        Хаиде хора споделете малко мнение?Благодаря на отзовалите се!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                          За най-сигурно звънни на Лозан и го питай. Аз мисля, че втулките са еднакви, но носачите на А и Б май имаха разлика. Иначе, оригинални Исузу втулки за ОФА са по 60 лв./бр.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            За най-сигурно звънни на Лозан и го питай. Аз мисля, че втулките са еднакви, но носачите на А и Б май имаха разлика. Иначе, оригинални Исузу втулки за ОФА са по 60 лв./бр.
                            Благодаря за отговора!Ще звънна на Лозан!

                            П.П. Потвърдено от Лозан стават горните тампони на носачите от Исузо на Фронтера Б което спестява пари!
                            Последно редактирано от herkules; 23-09-10, 11:52.
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                              НЕ стават долни тампони за носачи от Лада Нива за горни на Фронтера Б! Размера има заначение!
                              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                                Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                                НЕ стават долни тампони за носачи от Лада Нива за горни на Фронтера Б! Размера има заначение!
                                Aко стават от Исузу това значи, че са същите като на фронтера А, а това значи че си купи оригинални да не ги сменяш пак след 3000 км. По 60 лв. бройката са, неоригиналните от Исузу са по 25. Смяната е гадна доста.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X