Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    А случайно дали свали размерите на тези красиви нещица преди да ги монтираш?
    Че да проверим дали не можем да намерим все пак нещо по тънка лайсна!!!
    То оставаше и размерите да не сваля и Кво праим!...По късно ще ги пусна,ако не утре...

    Коментар


    • #17
      До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

      Ето обещаните размери - дано съм помогнал на някой съратник....Размерите са в мм...
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от STEF BMW; 19-05-08, 17:55. Причина: !

      Коментар


      • #18
        До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Ето обещаните размери - дано съм помогнал на някой съратник....Размерите са в мм...
        Със сигурност. Поне на мен
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Със сигурност. Поне на мен
          Има ли резултат?

          Коментар


          • #20
            До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

            Колеги,на майтап си смених цялото окачване по предницата на джипа!....Сега просто нямам думи все едно,че управлявам друго МПС...

            Коментар


            • #21
              До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
              Колеги,на майтап си смених цялото окачване по предницата на джипа!....Сега просто нямам думи все едно,че управлявам друго МПС...
              Я кажи как става този майтап?Колко майтапчета ти излезе този майтап?Сам ли си го прави майтапа?

              Коментар


              • #22
                До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                Я кажи как става този майтап?Колко майтапчета ти излезе този майтап?Сам ли си го прави майтапа?
                Абе той се майтапи бе.

                Стефчо кажи какво смени освен тампоните на носачите?
                аз мисля да сменя и тези на стаб. щанга и да си сменя паразитния хебел с такъв с лагер. Чудя се дали да не сменя и накрайниците.
                За 80к километра само по дупки без жалене съм доволен от окачването. Издържа геройски.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                  Първо бях решил да сменя тампоните на горните носачи/имаше нужда/!Но от тук се започна цялата история по ремонта.Викам си аз /абе така и така съм разглобил всичко що да не проверя и другите възли по окачването/?Първо установих,че на горните шарнири маншоните са скъсани в задната им част,което при монтирано положение няма как да се забележи и същите бяха почти за хвърляне.Веднага взех решение - сменям с нови и айййде вече съм с други...същата процедура бе извършена и с долните.Да ама реших да проверя и корм.накрайници и хоп нова изненада - чисто са си заминали/какво друго да очаквам за 14 години екслоатация/?Смених и тях,а те са 4 броя.До тук добре но отдавна наблюдавам,че маншоните на външните карета са за смяна/даже имам тема за това/ и взех,че и на тях удължих живота с нови от "Кампо"!И така сега след реглаж на преден мост всичко е ОК!Получи се една цифра ......но тове е тема за друг разговор...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Първо бях решил да сменя тампоните на горните носачи/имаше нужда/!Но от тук се започна цялата история по ремонта.Викам си аз /абе така и така съм разглобил всичко що да не проверя и другите възли по окачването/?Първо установих,че на горните шарнири маншоните са скъсани в задната им част,което при монтирано положение няма как да се забележи и същите бяха почти за хвърляне.Веднага взех решение - сменям с нови и айййде вече съм с други...същата процедура бе извършена и с долните.Да ама реших да проверя и корм.накрайници и хоп нова изненада - чисто са си заминали/какво друго да очаквам за 14 години екслоатация/?Смених и тях,а те са 4 броя.До тук добре но отдавна наблюдавам,че маншоните на външните карета са за смяна/даже имам тема за това/ и взех,че и на тях удължих живота с нови от "Кампо"!И така сега след реглаж на преден мост всичко е ОК!Получи се една цифра ......но тове е тема за друг разговор...
                    Би ли казал какви са тия маншони "Кампо", кой модел какъв размер, нещо, че утре трябва да купувам ама не ми се вре под колата с шублера.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                      сподели на каква цифра се получи,ще е полезно за всички







                      Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Би ли казал какви са тия маншони "Кампо", кой модел какъв размер, нещо, че утре трябва да купувам ама не ми се вре под колата с шублера.
                        Маншона е за "Опел-Кампо"така пишеше на опаковката,а от къкъв производител е не мога да пиша защото не знам.. Предницата му е като на нашите "Фронтери",а общата цена да двата е 23лв.Другите които стават са от "Опел-Омега" и цената на двата е 20лв.както са в комплект със скобите и греста за карето...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                          Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                          сподели на каква цифра се получи,ще е полезно за всички







                          Поздрави
                          240лв.- с.втулки,горни и долни шарнири общо-130лв,маншони два броя за външ.карета общо-23лв,четири броя накр.за корм.щанги общо-60лв и реглаж преден мост 20лв.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                            добе ли разбирам?
                            240 лв за
                            4 бр шарнири
                            4 бр кормилни накрайници
                            4 бр селенови втулки
                            2 бр маншони

                            за тези неща в Габрово ми обявиха цена от 800 лв
                            ако съм разбрал добре колега моля кажи от къде да ги закупя
                            понеже и на мен ми се налага скоро подобно пражнение


                            имам и друго питане
                            позаминала ми е втулката на хебела
                            един колега по горе спомена че е възможна замяната му с такъв с лагер - от къде и колко?

                            последно питане
                            амортисьори за КБ 2.0 без лифт ---какви бихте препоръчали
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                              Смяната е възможна след като смениш целия хебел с Исузов, после само си сменяш лагера и си готов. Аз втулки на горните носачи сложих от Исузу Трупер по 25 лв. бройката (Японски са)
                              Маншони на външни карета от Гранд Чероки (такива имах, паснаха 1:1)
                              отворих шарнирите вътре бяха като нови, гресирах ги и им смених маншоните, прегледах цялото окачване и установих, че за 80 000 километра по дупките на София и БГ е учудващо здраво. След горната смяна Фронтерата стана друг джип, не съм вярвал че едни втулки толкова могат да повлиаят на возията. Също смених и всички втулки по задното окачване. Цялата предница ми излезе оклоло 200 лв.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                                Друг джип става я!Честито и много кал да нагазиш с новата предница....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X