Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на спирачни дискове на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

    Има коли известни на всички с апетита си към предни дискове и накладки, и те са правени от известни производители.
    Конкретно на моята камила старите дискове нямаха ръб, новия комплект е Делфи - Локхиид и има ръб.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

      Искам да изтупам малко темата от прахта Джипа в момента е с плътни дискове. Предстои смяна на дискове и накладки (предни/задни) и си мисля дали да не взема отпред вентилирани, НО се чудя дали ще станат на апаратите? Някой сменял ли ги е от плътни към вентилирани?Гледах че в Падок само МИнтекс продават. Впечатления от тях? И съвет разбира се. да си остана с плътните дискове или да сменя с вентилирани (ако не се налага промяна по спирачните апарати)

      Това ме усъмни когато видях че се продават апарати за solid & vented discs
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

        Сменят се и апаратите отпред + к-та които държи накладките, и аз ще я играя тази игра.
        Спирачни дискове, накладки EBC, апаратите Локхийд АР.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-12-13, 16:57.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

          Изникна ми още един въпрос..... образовам се преди да почна да правя нещо и седя и чета в ръководството "If a sensor is removed for any reason, a NEw sensor bush must be fitted" (за ABS сензора).
          Понеже си правя само колиците(вкл. и джипа мисля да е така)[ползвам гаража на познати в неработно време] ми стана интересно.
          Когато тръгна да сменям дисковете и накладките този сензор май се налага да се откачи.
          Това ще ме накара да го сменя ли? Гледам предните са по 25gpb заднте по 75? Нещо ако е така ще ги премахвам.. и без това рита за щяло и нещяло този ABS само ме дразни....
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-11-13, 17:10.
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

            При смяна на дискове сензора не се откача. При ремонт на сферите се разкача, но не се сменя.
            АВС - а можеш да разкараш като разкачиш щекера/щепсела до модулатора - на най - горната част на предния ляв калник. Карам така от доста време, защото някъде ми прави мизерия, може би лоша връзка със сензорите и модулатора ми се включваше с повод и без повод.

            Като сменяш дисковете отпред е добре да разглобиш цялата главина и сферата за да смениш всичко - семеринги, лагери, гарнитури и да стане с един масраф, малко по - скъпо ще дойде откъм части и ще трае повече време, но всичко това ще ти се отплати след време.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

              Горе долу и аз нещо такова обмислям. Поръчал съм си ето този комплект -> http://www.paddockspares.com/da2383-...-ja032851.html , но казваш че трябва и ремонтен комплект за сферата ли? Тя за сега не тече.
              Просто дисковете са много износени и не ми се кара с тях. Също така и комплект от това ли трябва да вземе.

              DA3166 Consists of 1x FTC5105 Swivel Ball (black teflon coated), 1x 606666 Roller Bearing, 1x 571752 Drive Flange Gasket, 1x FTC3401 Swivel Seal, 1x 571755 Swivel Seal Retainer, 1x FRC2883 Shim, 1x FRC2884 Shim, 1x FRC2885 Shim, 1x FRC2886 Shim, 1x FTC3646 Gasket, 1x FTC3648 Gasket, 1x FTC3276 Seal, 1x FTC5268 Seal, 1x FTC125 Housing and Bush, 1x STC3435 Grease

              Че от толкова много части нещо бая се обърквам, а и все още не съм го разглобил око да види, ръка да пипне за да знам кое как е подредено и от какво имам нужда при поръчката.
              Просто обичам аз да си чопля по автомобилите събота/неделя, но определено с камиончето вече ми трябва подемник.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-11-13, 17:13.
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                Не пенсионирай АБС-а. Прекомерното включване на АБС-а по малки неравности често се дължи на луфтове в шенкелните лагери. Този луфт позволява движение на датчика спрямо короната на карето и бърка броенето на импулсите. Обикновено АБС системата отчита и записва грешка, лесно се чете и ще разбереш в кой датчик/колело е проблема. В Stub Axel-а има един иглен лагер, като се разпадна също спомага за този проблем.

                При вдигната предна гума някой да натисне спирачката, така се елиминира луфта от лагерите на главината. Ако има останал луфт, то той е само от шенкела и отиваш на ремонт на сфера/шенкел, лагери/втулки и семиринги.

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                  Ако сферата не е надрана или с паднало покритие, поръчваш комплекта без сфера.
                  Ако искаш да смениш сферите с такива с тефлоново покритие - поръчваш комплекта със сфера. Коплектите са бритпартски, общото мнение е че са читави.

                  Провери и лагерите в главината, също могат да се сменят при това разглобяване.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                    Надявам се да простите многото ми пипане, но за да съм наясно точно кое да поръчвам питам повечко
                    След смяната на кормилни накрайници остана малък луфт. Ще пробвам с натисната спирачка да видя дали ще изчезне. Ако не изчезне лагер от позиция 16 ли ми трябва? Аз сега съм поръчал лагерите от номер 6 (просто да си ги имам)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bearing.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5535648

                    или тъй нареченият Swivel Housing Kit - 70 GPB .
                    Мерси за вниманието. А АБС-а се включва точно при малки неравности и както си спирам и изведнъж се почва....
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-11-13, 17:12.
                    LR Discovery 300Tdi 1996
                    Subaru Outback 2.5 1998
                    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                      Шенкелния лагер е позиция 19, в бритпартския кит си го има, така че не е необходимо да го поръчваш отделно.
                      А другите лагери са позиция 6, те се сменят ако са разбити, а при вадене на диска се сменя семеринг 7, законтрящата шайба - влиза в позиция 9 и гарнитурката на капачката (тук не е показана), тези благини пък ги има в кита на Минтекс с предни дискове и накладки.
                      Всъщност ти трябват двата кита.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                        Михаил, мерси.

                        Днес направих теста. Вдигнах джипа(първо от едната и после от другата страна). Луфтовете изчезваха след натискане на спирачката. Разглобих, стегнах лагерите, сложих гумата и нямаше луфтове и колелата правиха почти по 2 оборота след като ги завъртя. До тук идеално. Свалих джипа и проба. АБС-то не се включва и аз доволен пих една бира и газ от крика към вкъщи, НО сега като спирам плавно(независимо от каква скорост) и като падне скоростта под 20(около 10км/ч сигурно) и АБС-а рита и после спира(без неравности без нищо). Това на какво може да се дължи? Ако махна буксата която е при модула ще натрупа ли грещи(ще свети ли нещо по таблото?). Много ме изнервя този АБС така.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                          Под 20 км/ч АБС се изключва, влиза в офроуд режим. Радвай се имаш работещ АБС (пий още една бира)
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                            Евро 07 имат и те доста неща за Диско 1 и то на добра цена накладки на феродо задни около 35 лв . комплекта, миналата седмица купувах. Спирачни дискове зедни на около 70 лв бройката отново на Феродо.
                            Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                              Мислех си вече, че ме е забравил стареца.
                              Днес мина набързо.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5548668

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:196.9 КБ
ID:5548669

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5548670

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5548671

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5548672

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5548673

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21.jpg
Прегледи:1
Размер:176.1 КБ
ID:5548674

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:177.1 КБ
ID:5548675

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5548676

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5548677

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5548678
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

                                Десните 2 диска много добре изглеждат
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X