Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво се чисти резервоар??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: С какво се чисти резервоар??

    О не, оказа се че резервоара стига чак до стопа... Един човек ми каза че се накисвал с сурватка и се чудя дали да пробвам. Тъй като моторчето отдавна не е карано, като го зех реших да сипя литър и половина, минах към 800 метра и това беше. Като го зех проблема ми беше че тече от чашката на поплавъка, след това проблема ми беше че не тече изобщо и в крайна сметка с импровизирание ми компресор от хладилник и разглобяване на карбуратор проблема ми се реши. Но предпочитам да сменям филтър през ден отколкото да чистя карбуратора толкова често.

    Коментар


    • #17
      До: С какво се чисти резервоар??

      Първоначално публикуван от Svetoslav_Iliev Преглед на мнение
      А как да изчистя резервоар от ръжда който се явява рамка и няма сваляне, с някакъв препарат ? Това е мотора
      http://hyperinzerce.cz/x-cz/inz/2321...t-korado-1.jpg
      колега ако резервоара ти е 2 литра , примерно вземеш си 2 лира кола пиеш га след това и намирап стабилно място дупчиш я и правиш дупка на капачката закреваш га здраво някаде и си готов , ако не се сещаш за какво иде реч мога да ти кача някоя друга снимка самоче експримета е приложен на тракторче аи .

      Коментар


      • #18
        До: С какво се чисти резервоар??

        Значи.
        1Разглобяваш мотора(да остане само по рамка).
        2Купуваш сода каустик и малко ситна мозайка.
        3Сваляш кранчето за бензина и запушваш дупката с нещо(примерно дървено чокарче).
        4Слагаш мозайката и содата в резервоара и уплътняваш капачката с найлонова турбичка.
        5Започваш да тръскаш поне 15-20 мин и оставяш да поседи
        шизпразваш резервоара и задължително измиваш с вода.
        7и най накрая утиваш и вземаш лак за металик от някои magazin към 200-300 грама и сипваш вътре тръскаш го малко после изпразваш резервоара и оставяш да изухне и на другия ден е готов!

        Коментар


        • #19
          До: С какво се чисти резервоар??

          Оправих се за сега, развих кранчето и на цедката, толкова много пумий на едно място не бях виждал, промих го в буркан с бензин, доста утайка се събра, филтъра и него ще го сменям пак. Бях направил грешката да го сложа преди да изчистя кранчето и за два часа се затлачи. Положителната страна е че вече за няма и 5 минути, свалям карбуратора чистя игла, жигльор, продухвам с компресор, затварям и го слагам на мотора. Обаче пък сега пак проблем. Неще да се изфорсирва, на стъпенка може но има няква пауза между средни и високи, на прав път неще, а по надолнище проблеми няма. Обаче като върна гаста и дам пак е страшно муден. И сега се чудя свещ(евентуално кабел, лула) или пак карбуратор, иначе доста дърпа ама не може да си стигне максималната скорост.

          Коментар


          • #20
            До: С какво се чисти резервоар??

            Залагам на - недостиг на гориво.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #21
              До: С какво се чисти резервоар??

              Някой от горните съвети, но без да разглобяваш.
              Измисляш си временен резервоар - например бутилката от кола.
              Пълниш рамката-резервоар с някое от горепосочените средства по избор.
              Качваш се на мотопеда и караш по най каменистия път докато се изчисти.
              Все пак питаш в офроуд форум, трябва да има офроуд в отговора

              Коментар


              • #22
                До: С какво се чисти резервоар??

                След всички тези промивки може да сипеш литър натриев силикат или така нареченото водно стъкло. Използва се за импрегниране и за защитни слоеве. В доста резервоари за различни течности има такъв защитен слой. Течно е и трябва само леко да го разклатиш в резервоара. След това източваш и като изсъхне пак сипваш за втори слой. 2-3 пъти и мисля, че ще е добре. Крайния резултат е като твърда гума с голяма устойчивост.

                Коментар


                • #23
                  До: С какво се чисти резервоар??

                  Аз прочетох само за чистене на метален резервоар, а работата с пластмасовия как става
                  2 stroke power

                  Коментар


                  • #24
                    До: С какво се чисти резервоар??

                    Е от къде ръжда в него пластмасов резервоар?!

                    Коментар


                    • #25
                      До: С какво се чисти резервоар??

                      Първоначално публикуван от Стефан Владимиров Преглед на мнение
                      Е от къде ръжда в него пластмасов резервоар?!
                      В заглавието не пише нищо за ръжда в резервоара, а с какво се чисти
                      2 stroke power

                      Коментар


                      • #26
                        До: С какво се чисти резервоар??

                        Ама от какво искаш да го чистиш бе човек?
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #27
                          До: С какво се чисти резервоар??

                          Важно е да се чисти, а не какъв и от какво. Та най-общо - с прахосмукачка. Виждал съм мама у дома да чисти с прахосмукачка, а резервоара какво е ? - дом на горивото .
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво се чисти резервоар??

                            Първоначално публикуван от morosport Преглед на мнение
                            Има проблем със резервоара,напълних го до горе с бензин и почна да пуска ръжда.Филтърчето цялото стана в ръжда и почна мотора да гасне на ниски обороти и трудно пали(иска бутане).Източих бензина от резероара и сега искам да го измия с нещо от вътре да му падне ръждата.
                            Колегата е прав аз чистя моят с музайка и дизел след това изсипи един флакон преобразувател за ръжда и разклащаш добре ефектът.
                            Вътрешноста трябва да стане светло сива успех.

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво се чисти резервоар??

                              Здравейте колеги. Най-добрия вариант за почистване на ръжда и след това да се избегне появата и, е упражнение в което се използват два вида киселини, но една след друга. Нужна ви е солна кисилина около литър, може и повече, както и около шест литра 50% разтвор на фосфорна кисилина, може и да са повече в зависимост от вместимоста на резервоара . Първо в резервоара се слага солната киселина, слагате капачката и започвате да го въртите така, че солната киселина да може да почисти на всякъде както трябва. Това продължава около десетина минути, след това изсипвате киселината в някакъв съд за да може това което тя е свалила също да излезе от резервоара и след като се мътилката се утаи отново я сипвате в резервоара и повтаряте упражнението до къто вътре н него не видите метален блясък. След това изсипвате фосфорната киселина и отново започвате да го въртите около половин час, след това изсипвате фосфорната киселина и остовяте резервоара за изсъхне, след което си го монтирате и забравяте за ръждата. п.п. не оставайте фосфорната киселина прекалено дълго / над шест часа/ в резервоара защото ако имате дълбоки скрити язви ръжда може да ги почисти до боя т.е. да пробие резервоара.....В къщи имам мотор на койт резервоара беше леш, люспи ръжда които тропаха вътре като камъни, след като направих това /беше ми казано от мой съсед инженер-химик/ ръждата я няма от 2012 г....пожелавам Ви успех........а във всеки ръждопреобразовател най-важната съставка е фосфорната киселина........

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво се чисти резервоар??

                                Нещо, от което аз лично бях много учуден, когато го изпробвах за първи път е Кока-кола. Накисни го поне за 24 часа и ще видиш как ще светне. След това го залей и с преобразувател за ръжда. Има ги във всяка железария.
                                888131021

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X