Резултати 1 до 19 от 19

Тема: Помощ!!! Къде е номера на рамата на УАЗ 469

Място
    София
    Публикации
    352
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Помощ!!! Къде е номера на рамата на УАЗ 469

Утре ще ходя на КАТ да сменям номерата. Имам една табелка на шофьорската врата с година на производство, номер на двигателя и номера на рамата. Чудя дали има и на друго място. Годината на производство на джипа е 1974г.
    Благодаря....

Място
    София
    Публикации
    1,152
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Номера на рамата е отдясно отзад точно над задния мост но оригинално е боядисан с боя така че ако е пребоядисвана рамата едва ли ще го намериш, трябва да имаш нитована табелка отпред на маската.

Място
    София
    Публикации
    445
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

при мен са точно отзад отдясно над моста но са два е единят е набит в рамата трябва да може да се намери

Място
    София
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

В петък регистрирах газ 69 проблема ми беше същия.Номера при уазките има отзад до терлича- бити,но при по новите . От тази година която пишеш сигурно няма .Единственно има на алуминиевите табелки в коша горе в дясно ,но не набити а са ситопечат.Ако е пребойдисван няколко пъти няма да личи,както беше при мен.Изчисти го внимателно с корселин и гледай да запазиш поне някоя цифра.При теб казваш ,че има на вратата признават ги ако са с оригинални нитове е достатъчно и мисля няма да имаш проблем.Ако няма в един от дните /в Пловдив е впетък/ има комисия с човек от криминалното правят експертиза и след десетина дни резултат.Обикновенно всичко минава ,приемат № не се чете и след два месеца те викат за пренабиване срещу 100лв. държавна такса. Другия начин е всеизвестен!!! УСПЕХ ! АЗ имам регистрация.

Място
    София
    Публикации
    352
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Дано го открия , благодаря за отговорите....

Място
    София
    Публикации
    1,786
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране

Имам един въпрос!Ако номера на рамата го няма какво се прави?Ако е набит как може да се види или намери?

Място
    София
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Ами нали го написах по-нагоре какво се прави.

Място
    София
    Публикации
    1,786
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране

Имам в предвид неможе ли да се отиде предварително да се пренабие!Чувал съм че се минава гледала се на Ренген и тогава се набива.От там се слагала някаква синя лепенки и в КАТ без проблеми!

Място
    София
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Рентгена е за да се види дали номерата не са пренабивани.Така ми казаха.Зависи от колата , ако е скъпичка и по-новичка проблемите са по-големи . При по простичките всичко опира да ти напише протокол комисия и ще те извик да пренабият номерата и стоте лева такса.Най-добре е да не се е опитал някой да ги пренабива домашно или да има сменяни табелки ,тогава проблема е голям.

Място
    София
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Цитат Мнение на edobg
    Дано го открия , благодаря за отговорите....
    Откриването не е твой проблем,а техен на КАТ.Да си вършат работата.

Място
    Добрич
    Публикации
    563
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

е 100, а на ГАЗ 69 къде се намира номера на рамата,защото в ръководството му пише също,че е написана на рамата с боя?На твоя набит ли беше номера или стана по схемата със 100-те лева?

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

За да нямаш ядове набий от дясно на задния теглич иначе могат да те върнат

Място
    София
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Цитат Мнение на ГАЗ69
    е 100, а на ГАЗ 69 къде се намира номера на рамата,защото в ръководството му пише също,че е написана на рамата с боя?На твоя набит ли беше номера или стана по схемата със 100-те лева?
    Нямаше никъде набит ,а и на табелите не се четеше нищо.Затова издадаха ми всичко с оригиналните номера по стария талон и ми казаха ,че ще се обадят за пренабиване.Няма бягане!В руския сайт пишеше,че някъде имало набивани ,но на определени серии иди разбери кои.Но в никакъв случай не пренабивай или да сменяш табелите .Веднага ще разберат и тогава проблема е голям.Дай някой меил да ти пратя снимки защото все още немога да сеоправя тук.

Място
    София
    Публикации
    1,786
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране

Хорица като чета за какво става дума имам чувството че ме чака страшно изпитание за тази регистрация.Аз имам същия проблем!Айде номера на двигателя е набит ще се почисти лесна работа!Но на рамата какво става?Като няма никаде нито плочка с него!Нито някакъва следа от набиван номер!Не мога ли предварително да отида да ми го набият в Кат и после да регистрирам?За да не се връщам сумати пъти?

Място
    Добрич
    Публикации
    563
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

ДиДжей Давел,не забравяй че нашите любимци имат три съставки-двигател,купе и рама.Купето също има номер,който не винаги е лесно откриваем,поради наличието на неопределен брой слоеве боя по возилата ни.Проблемът с идентификацията на ГАЗ 69 съществува и е широко дискутиран и в руския форум.

Място
    Лозен
    Публикации
    2,476
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране

Аз в момента реставрирам един който няма номер на рамата, не е прехварлиан, от военните е и имам фактура на името на стария собственик. Работата е там че ще го регистрирам през Следващите месеци , най вероятно след март. На фактурата пише номера на двигателя (реален) и номера на шасито който немога да намеря освен на табелата на лявата врата, която пасна по-добре за задна. На същата табела пише № на друг двигател. Бившият собственик каза че нямало проблеми и че военните са сменяли мотора. Годианата на табелката е 74, а на фактурата е 92 ! Та той каза че се извайдал някакъв документ от военните за 5лв че номерата не се четат или нещо такова и нямало проблем в КАТ, пишели това от фактурата. Та мисалта ми е че джипа може да е рециклиран някаде 92ра и оак да са го върнали на старшините... Незнам дайте някакво мнения за тези несъответствия
    Случайни хора УАЗ не карат

Място
    София
    Публикации
    1,786
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране

Цитат Мнение на Nik
    Аз в момента реставрирам един който няма номер на рамата, не е прехварлиан, от военните е и имам фактура на името на стария собственик. Работата е там че ще го регистрирам през Следващите месеци , най вероятно след март. На фактурата пише номера на двигателя (реален) и номера на шасито който немога да намеря освен на табелата на лявата врата, която пасна по-добре за задна. На същата табела пише № на друг двигател. Бившият собственик каза че нямало проблеми и че военните са сменяли мотора. Годианата на табелката е 74, а на фактурата е 92 ! Та той каза че се извайдал някакъв документ от военните за 5лв че номерата не се четат или нещо такова и нямало проблем в КАТ, пишели това от фактурата. Та мисалта ми е че джипа може да е рециклиран някаде 92ра и оак да са го върнали на старшините... Незнам дайте някакво мнения за тези несъответствия
    Ник този номер с ”Не се четат” в кат на някой не минава.Преди нова година с TEACHER прекарвахме една кола на която в договора и митническата декларация пишеше че номера на двигателя не се чете!От там го накараха да ходи да го изчисти и тогава!Нямало какво да пишат!

Място
    София
    Публикации
    9,008
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране

Тогава аз сигурно съм щастливец с моето "няма номер" на двигателя...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

Място
    Русе
    Публикации
    134
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Помощ!!! Къде е номера на рамата на УАЗ 469

Цитат Мнение на e100 Преглед на публикациите
    Нямаше никъде набит ,а и на табелите не се четеше нищо.Затова издадаха ми всичко с оригиналните номера по стария талон и ми казаха ,че ще се обадят за пренабиване.Няма бягане!В руския сайт пишеше,че някъде имало набивани ,но на определени серии иди разбери кои.Но в никакъв случай не пренабивай или да сменяш табелите .Веднага ще разберат и тогава проблема е голям.Дай някой меил да ти пратя снимки защото все още немога да сеоправя тук.
    Темата е стара ,но до скоро имах проблем с номера на шасито,нямам никаквки табелки по купето и днес открих на моя Уаз 469 1980г ,че номера ми е набит до задния теглич ниско в дясно.Име:  Изображение0440.jpg
Прегледи: 349
Размер:  113.1 Кб
    Случайност някаква, иначе щях да набивам някакви цифри
    Мартин Димитров
    УАЗ

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •