Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за HUMMER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Разбира се че няма. Въпроса е доколко нещото е използваемо, останалото е писъците на рекламата.

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA
      Абе Давеле ти в БТР влизал ли си Иначе отвън огромен Това ме подсеща за един друг случай ама ти си по млад и едва ли го помниш
      Разликата е че в нормална държава на роднините на това момче с шадравана общината щеше да се извини с едни 3-5 зелени милиона а тука сега ще изкарат че той е виновен
      Не съм влизал поради простата пречина че дори не съм ходил още в казармата.Но до колкото знам за да те приемат такъв не трябва да си 150 кила и 190см висок.Търсят си дребни и яки момчета за това за такъв не ставам!Щот съм си хърбав.Но въпроса ми е че до колкото съм гледал от това и онова филмче за хамара и хъмвито в хъмвито е доста по просторно.А не знам дали съм прав но Военния вариянт е точно хъмви!Спорет мен в военния трябва да има по малко място от колкото в цивилния.Поради простата причина че мястото се заема от какви ли не нужди на войника!
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #63
        Теснотия. Големи проблеми. Всичко което е закачено на колана пречи извънредно много. Там изобщо не става без разтоварващите елечета.
        Това дето го казваш за ръста, важи за танкистите. Според танка де, ама само в Т-34 и Т-72 има някъв свободен обем, стаичка. И това също е проблем, в 72ката има предпазни колани, щото иначе като го шибне нещо, ще се пребиеш в бронята. Така и работят обемно-експлозивните и високоексплозивните противотанкови боеприпаси. Бронята здрава, пък вътре - никой... Във всичките останали на практика се завираш между агрегатите. До там е теснотията, че двата автомата дето има екипажа се завират на специално място. Има един много ценен автоматичен пистолет Стечкин, като обикновените пистолети, ама много голям, и може да стреля на откоси. Той има дървен кобур, който може да се заключва на него като приклад. Разработван е за танкистите. Носи се на ремъче през рамото. И тъкмо танкистите не могат да го понасят, щото като изскачат от люковете се закача, и не ги пуска да излязат. От лошо - по-лошо.
        А правилните танкове (всички, без американските) са по-ниски и от джиповете
        В БТР-а се возят всички и всякакви. Картечарите изобщо ги избират от 180 нагоре, тежи Голямата Ганка. Тя е 9 кила, и кутията с патрони 9, и айде давай, джогинга бил много здравословен. Все едно да си ходиш навсякъде с хайджека, че и с една гира на него) В БТР-60, тоя с осемте колела, вътре уж е много широко, ама пак тъжно. Отпред има две места, шофьора в ляво и командира вдясно, там е и радиото. Зад тях по средата е купола, а под него мястото на бордовия мерач, и той се върти заедно с купола. От двете страни се пълни с кутии и сандъци с патрони, и половината свършва. Отзад са моторите, а пред тях са сбутани два реда седалки, като в старите автобуси. 11 души, един връз друг, и всички се прегръщат със свойте си железарии, и като се понесе нанякъде кат Вушев когат е ядосан, глей кво стана) Обаче пък не друса, вози по-меко и от лодка.
        В МТЛБ-то е много по-добре. Водача се казва Мърляч, седи отпред вляво, зад гърба му в един шкаф е мотора, и може да реве страшно, ама през зимата това е супер щото топли. После следват глупости. Отпред вдясно е куполката с едно ПКТ, под нея мерача на седалка която може да се върти, може да се застопорява. Помежду им на по-високо има седалка за командира, ама там може да се завреш само на отворен люк, а иначе се вози зад гърба на мерача, в прохода между мотора и борда, там е и радиото. Има перископи, ама си е скръб. А отзад до края е празно и широко. Има сгъваеми пейки с гръб към бордовете, неудобно за амбразурите, ама може да натовариш много нещо. Пода става плосък като се наслагат сандъците с патрони и квото там има в шахтите между гредите на пода, отзад има две огромни врати, жив камион. То за това е и измислено Ей за такова мечтая, не ти трябва ни каравана, ни вила, ни нищо. Плава, върви със 100 ... Отстрани е направо нереална гледка, еле па като вземе и да се върти на място като пумпал при тая скорост)
        В БМП-то зад мотора има купол с оръдие и ракети, под него е въртележката на оператора, и отзад е по-тясно. То е все едно МТЛБ, удължено с една ролка. Седалките са по средата, надлъжно, гръб до гръб, между тях - резервоар, изнервящо, ама е по-удобно за амбразурите.
        БРДМ-1 най-прилича на хъмвито. Картечницата стои гола отгоре на челния лист, вътре се завират щатно 5+1, тясно. Това американеца го няма, вътре са и шахтите, в които се вдигат четирите допълнителни колела. Те са по-малки от основните, при нужда се спускат надолу ръчно, привода им е с галови вериги. Като мотоциклета.
        Надлъжните седалки са много по-добре от автомобилните, умората е несравнимо по-малко.
        Такива ми ти работи с теснотиите ... Навсякъде е лошо, то ако беше много хубаво, никой нямаше да се натиска в кръчмата, щяха да тичат към тракторите...))

        Коментар


        • #64
          Стефане ти направо ме разби.Не съм и предполагал какво е точно в тия машини!Хората са тръгнали на война.Какви удобства?Те както казват някой хора войниците са "НЕ ЧОВЕЦИ"!Добре че сега войник се служи 6 месеца.А спорет тоя и оня който е бил нямат нищо общо с тия преди години!А пък и по старата техника била подменена с по нова(спорет някой видни политици).За това нека мина през казармата и да видя с какви спомени ще остана!
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #65
            )) Тъкмо обратното, в леката кола е все едно дали е удобно, когато искаш ще спреш и ще почиваш където искаш. Във военната техника удобството е задължително! Умрелите от умора войници не са боеспособни, даже няма нужда да стреляш по тях, и така не стават. А тяхната работа започва чак след това возене, работата не е само да долетиш и да умреш там ...
            Можеш ли да се возиш непрекъснато, без спиране 24 часа в някой 600СЕЛ? не можеш, нали?) А например в БМП-23, българското, можеш!) Някога си в нашия батальон минаваха войсковите изпитания, това беше част от купона. И след тоя марш, и марш на скока, и стрелбата на цели взводове, и на цяла рота, и стрелбата от машините си бяха практически със същите резултати като преди марша ... На конструкторите на такива неща е малко да им свалиш шапка ...

            Коментар


            • #66
              Давеле защо ти е да си губиш времето? Само от сън няма спомен.Хубави спомени и от кръчмите можеш да придобиеш а от казармата саамо язва и гъбички.За 6 месеца най много да те зареже гаджето!Навремето цели две години простотия,спомени да искаш! Нали ги знаеш старите кучета:
              -Лъвове-пичи въшки!Навремето какви пичи въшки имаше-лъвове!
              Да те е срам да кажеш,че си сужил"цяла година".
              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

              Коментар


              • #67
                А това е и част от тайната ... Сега след тримесечни курсове са "професионални войници" ... Идиотизъм. Безпомощност. Нелепица.
                В деня на безсмислената гибел от неграмотност на свои войници в мирно за страната време, началника на Генщаба получава за награда още година на тая длъжност, независимо от пенсионната си възраст и незнанието дори на понятието "маршова скорост". Което е естествено дори за цивилните офроудъри. Е, надявам се ... Да, бира от мене за всеки който обясни публично тук това понятие, може и щабовете да прозрат. Току виж и новонатовските свръхспецове погледнат тоя сайт и научат нещо. Не че го няма в старите книжки, ама нали нато живее повече в интернет ...
                След година спане в казармите войниците все още са опасни повече за себе си, отколкото за противника. След две години полека-лека може и да станат за нещо ... някои. Другите - 2х2х1, съжалявам за грубостта, това виждам в новините. Груз 300.
                НАТО е нашата сигурност! Да живей др. Паси!!! Да живей др. Буш, нашият истински баща, опората на истинската демокрация!!! Да живей и се [цензурирано] и др. Райс, нашата Истинска Кондолайза!
                Простете, не мога да пиша повече, сълзи от умиление давят клавиа

                Коментар


                • #68
                  Направо ме просълзи!Утре започвам да правя паметник на Българо- Натовската дружба!
                  НЕ! По добре градинка,сега е модерно!
                  НЕ НЕ! ПАНТЕОН!
                  Ама как гордо звучи: МОДЕРНИЗАЦИЯ! Бррр гаправо настръхвам!
                  Ще си пусна някоя руска класика ,че от тая американска реч (що звучи навред край мен) ми се повдига!
                  Ха! Представиси как Пасито открива пантеона аСимеончо бащински го гледа!Пак се просълзих!
                  Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                  Коментар


                  • #69
                    I am булгар4е! Хоби4ам на6те плианини 3елени!

                    Коментар


                    • #70
                      Da не se vra6tate ot amerika? 6тото ва li4i на говора.
                      Меsec dva ле сте сте биле? Еле може да е било za ро длъжко?
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #71
                        нЕ Be, нЕ Си Ме Ра3брАл??? I ТаМ нАпИсАх пРаVилн0 4иФри!!!

                        Коментар


                        • #72
                          Ne моа sa светна! Явно съм тъп!
                          Но как да е.Нова тема ме напира!
                          Карал ли си Вилис? вж моита галерия.
                          Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                          Коментар


                          • #73
                            Не съм((( Това ме тормози((( Знам едно диване което през зимата купи такова чудо. Обаче май зает с други работи, и не се обажда да стане като хората. Хем му дадох телефона на Близнаците...
                            А това трябва да е по-голяма гадост и от мойта кочина ...)

                            Коментар


                            • #74
                              Жалко!Ти какво таркаляш?
                              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                              Коментар


                              • #75
                                Как какво, истинска Багира!
                                )) Уникат, само дето така и още не е достроен. Пластмасова кабина на шасито на 469. Обаче там дизел с неговата си кутия, заради това раздатка от ГАЗ-69, и кардани от нищо ... Бе, вечен строеж ... Макар че никога не съм мечтал да бъда автомобилен инженер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X