Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

    Привет на всички!
    Аз съм голям фен на лодките с платна.Имам долари и след дълго проучване установих,че е най-изгодно да си внеса все пак лодка от Сащ.Но така и не намерих подходяща фирма която да ми задвижи документите и транспорта,за да я получа в Бг.Имате ли някаква представа към кого да се обърна?
    Намерих единствено Exportrader,но там забелязах,че е аукцион.
    Благодаря ви предварително,дано да не дублирам тема.

  • #2
    До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

    най-добре е да се свържеш с човек там, който разбира от яхти...
    ако е само за покупката/сделката/, транспортирането и вноса, тогава и аз мога да ти помогна.
    имах един познат запален ветроходец, но той емигрира в Калифорния преди 5-6 години и сега едва ли ще успея да го открия...
    но ако не си намериш човек, може да опитам...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

      Е тука вече ме настъпахте по мазола. Ето ви нашта страница, с това се занимавамe от както сme в Сан Диего. На яхта сам се качил за сефте на 8 години в ОСО Варна. Ако не е проблем това, че сме на западния бряг и мислиш че може да сме от полза казвай какво ти трябва и да го вършим. Работим за всички дилъри наоколо.

      www.sandiegocaptains.com
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

        Виж това ако те интересува !!!
        Можеш да се свържеш с мен за повече инфо.

        Коментар


        • #5
          До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

          Благодаря!

          Коментар


          • #6
            До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

            Малко по темата па дано се ориентираш.Аз сьм брата на НИКСД,втрори ненормалник се водя в прекарването на лодки разни.Та на вьпроса.

            Преди година имахме запитване колко ще струва да се докара лодка на собствен ход от Източния бряг на САЩ до Варна.Лодката беше 44 фута.Груба сметка показа че парите на екипажа,самолетни билети,пристанищни такси,храна,наемане на небходими за пьтуването нещица...................е около 30 000$ и времето за доставка е около 45 дни.

            Сьщата лодка беше на цена около 20 000$ повечко и се продаваше в Турция.Вариянта да се качи на кораб и да си я намери в Солун сьщо не беще зле - не ти пука колко е кофти лодката,5 дни по брега до Варна не са като прекосяване на Атлантика.

            Моя сьвет беше да ни остави нас,много ще му вземем и да си намери някой от БГ който да му я закара.Ще удари лотарията - вкскурзия и някой лев на куп,а ние няма как да му вземем малко,с това си вадим хляба,не го правим за кеф.Месеци след това разбрах,че е направил точно това - наел е някакви от наще и лодката е в БГ.

            Мой сьвет - прецени си клко ще ти е транспорта,а не само цената на лодката.Качването на кораб е около 5 $ на миля или поне толкова беше преди около година.Малките лодки чакат много,може и година да отпереш на някое пристанище преди да я качат.Тукашна марина сваля 15 $ на фит на месец или за 50 фита лодка ти кьсат 750 кинта само да стои вьрзана.
            Тукашни профита за по-малко от 650$ на ден не се навиват да я карат.Може и без пари да намериш много народ да се опита ма дали ще пристигне и как е друг вьпрос.

            Тарси я близо до БГ,може малко по-дьрвено да ти стьпи покупката ма не ти се налага половината кьлбе да обикаляш с нея.Наемаш ли някой го гледай да не живее на пьпа на далаверата,че няма как да ти бачка за по 50 кинта на ден.

            АКО обаче ти липсва екшьн си намери лодката или поне идея дай какво тьрсиш.После ще попрегледам какво има тука,Енсенада,Мексико ми е на един такова,а Мексико е без визи.Снимам ти 1000 снимки на лодката,кацаш в Мексико,плащаш си лодката и..........после не те знам,2 месеца солена вода в гащите,минаваш Панама,катериш до Лодьрдейл и после пресичаш Атлантика и след около 2.5 месеца си в БГ.

            Другия номер е с кинтите.Купуваш си лодка,кешиш кат арабин,качваме се ние и си я намираш вьв Варна или четеш за нас по вестниците,трети вариянт няма

            Ако минеш на тоя вариянт те ти врьзка.Караме всичко което плува,малко скьпичко вземаме ма сме добри.От 30 фута ветроходна до 30 метра моторни никви нерви.Както каза брата работим си за всичко брокери тук,че сме много добри ти се кьлне половин Калифорния,ти само кажи че това искаш.


            Казвай с какво да помагаме.Не се натискам да карам такова през Атлантика,но ако видя зеленото и ми гледай сеира.Ако ти трябват идеи за цени,кое,кьде,колко,как...............питай и с каквото можем помагаме,поне няма да те щавят по марините,а ти да си мислиш,че си на далавера.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

              Е малко теми от рибарския форум,снимки има за идейка какво те чака.Пьрва тема моторна,да не каже някой,че не караме това или онова

              http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=13642

              Е тука си приготви час четене

              http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=3337

              А е тук типично прекосяване зимата.Добре е да не си женен,застраховка не ти трябва - ако оплетеш нещо те броят изчезнал,няма да се радваш на кинтите.

              http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=6197


              Снимки на каране сьс скиорски очила ако искаш имам,по 50 вьзла вятьр,че и горница.

              Айде па дано не се откажеш от лодките
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

                Доста общо си дал уловията на задачата: голям фен на лодките с платна и $ в наличност. До тук добре. Следват много въпроси- каква лодка, какво стъкмяване, от какъв материал, размери, за екипаж или за самотни плавания, какви умения във ветроходството и навигацията имаш, в кои райони ще плаваш и още поне хиляда въпроса от този вид. Ако ти сам не си отговориш честно и не си наясно с възможностите си, се очертава много скъпо и много рисково начинание.
                Тези двамата, дето са писали по-горе ги знаят нещата и могат много- с това си вадят хляба (и хайвера). Твоя работа е дали ще ги ползваш.
                Ето един линк с много въпроси и отговори за внос на лодка от САЩ в ЕС. Фирмата се занимава с транспортиране и митнически формалности.
                http://www.boats.de/english/freightpage.htm
                Нямам нищо общо с тази фирма. Пращам линка защото въпросите и отговорите ги има на куп.
                Един съвет от мен- прави си сметка дали ще имаш време да плаваш! Серозно. Имам лодка от година и половина и още не съм я пуснал на вода. Ограничавй мераците си относно размерите- лесно се купува голяма лодка, но подръжката и таксите са на много по-висока цена. Аз бих ти препоръчал лодка между 9м и 11м максимум. Прави сметка за задължителното и допълнителното обурудване.
                Наемането на лодка винаги излиза по-евтино, но пусти мерак "...да си имам лодка..."
                Успех и умната
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • #9
                  До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

                  Пак идея само.
                  Или се пазариш за закована цена доставка или на миля,че ако взимаш 10 метра лодчица средната и скорост ще е около 4.5 вьзла и ако плащаш на ден не ми се мисли.Е няма да я караш ти ма на тия дето се вьржат на далаверата свят ше им се извие,а като пристигнат и на теб,че за по-малко от около 40 бинки никой профи екипаж няма да се качи.Като теглиш калема и.................по-добре една от Южна Африка,цепиш кьм Щатите и в средата на океана правиш десен завой и айде в БГ.Там па пирати много,а спреш някьде,а са те изпапали от някое племе,профита за тая каскада взимат двойно.Бе няма оправия.

                  Важно е сьщо кой наемаш.Ние ако се налага да бьршем задници или да поправяме грешките на някой си взимаме поне двойно от нормалното.На дьлга доставка след запитване от твоя страна имаш около седмица мислене за да са цените такива каквито ти се обявяват,на осмия ден цената е +30%.

                  Не се смейте бе,няма как да седим и чакаме някой да се накуми 2 месеца дали да му караме лодката или не,ако не се обади кво правим аПиташ и ти се дава цена след набиране на нужното инфо,звьниш след месец и на тая цена имаш 30% горница,звьниш след 2 с обяснението,че са ти заебали лодката някьде и на тия 40 имаш още 40.................така работят прифитата,аз за идея го пиша,да не вие някой на някоя марина.
                  Дьното на бизнеса тука,след нас с брата е никой,ние откажем ли го и никой не го щеМа па как готино се работи след други,за 5 дни взимаш като за 15
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

                    Асене ...!!!
                    Добре дошъл и тук!
                    От доста години те чета .... ама в манията ...
                    Искам да ти кажа само едно .... БЛАГОДАРЯ ....
                    Тук може да пишеш на воля, а ... то май скоро нищо не си разказвал ?
                    Може и да си хванал нещищко.... но не сме разбрали ...
                    Тук четящите също не са много у ред в главите, .. ама нали знаеш, че нормални няма .... само си пият хапчетата редовно .....
                    А аз съм у блатото яко, ... щото хем джипки, хем рибарче .... та през последните години и няколко корита смених (само за язовири) и сега .... нали се сещаш какво ме сърби ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

                      А добре заварил.

                      Няма много за разказване - зимно време,кофти лодки и риби няма.Е последната примерно,малко страни от темата,но има полезно инфо.

                      Ако купиш лодка в Калифорния и я дьржиш над 90 дни извьн щата си спестяваш плащането на Щатски даньци.Купуват я от дильра тук,краме я в Енсенада,Мексико и след 90 дни я врьщаме в Щатите,на лодка за милион спястяваш една S класа мангизи.

                      Преди месец ни звьнят с питанка колко ше им стьпи да закараме една 540 Хансе от Енсенада до Сан Франциско,НО / все има едно НО като ни звьнне някой / лодката няма как да влиза в Щатски води преди 16 вечерта,а на 17 кьм обяд почва изложението за лодки и искат лодката там и я искат като нова.

                      Това значи поне 5 дни в океана което е най-малкия проблем.Номера е,че собственика идвал с нас / а ние тия не ги играем на нормални пари /няма спиране освен ако не умира някой,няма как да си трошим каквото и да било и най-вече разписание като на бьрзия влак са ни дали,а това не е Каспичан линията,това е Биг Сур,като те лепне кофти време и сьбираш матртял за внуците,жена ти колко и чембера да ти напляка после пак са малко.

                      Другия номер беше,че препорьката идва от тукашен брокер който си залага репутацията,че тая или ще я свьршим ние или няма кой друг.Освобождават предишния капитан и ни я натрисат на насЗамькнахме се с брата,плеснахме и 2 варела с нафта на дека,подготвихме я колкото може да се подготви нова лодка и газ до ламарината.И като ни хвана едно временце...............4 лодки последната вечер потьнаха,бяхме на около 150 мили под Сан Франциско,там в залива е било 50 вьзла вятьр,ние засичакхме пльтен по 45 с пориви до 60.

                      Льжа ма другия пьт,е ви снимки,там се вижда малко поне в някои моменти какво беше,кофтите моменти или вечер не сме снимали,3 дни и 2 нощи.И тук си говорим за лодка за милион,почти 20 метра,немско качество,по-малко от седмица.Ако ще пресичам океани разни и ше ми е мокьр задника с месеци..................сецам едни цифри па ако ще да взема далаверата,друг да се дави за чест и слава.







                      Тоз вьрзания дето се крие е собственика,очи палачинки







                      Ето и видео на лодката,малко да си представите за какьв чук става вьпрос.

                      http://www.youtube.com/watch?v=_V765NxtbJ8

                      Да разказвам ли как заебахме един катамаран в една марина,хибрид с изгорели модули за зареждане на батериите?Или как се кара лодка с прегрени Катерпилари по 1400 коня бройката?


                      Та по темата - те за тва профитата взимат мангизи,няма как да приличам на извьнземното за 50 кинта на ден,тия мерцедеси бензин харчат Ако е тегаво плаването или скапана лодката или друга нередност има / винаги има нещо,ако няма не те наемат/ очакваш да те ушамарят с цифра или да я кара кой иска.Ако е лесно..............нормални пари и кеф из океана,но това е рядко срещано явление.

                      Айде още една тема за моторница в Мексико,сезона на ураганите и малко кофти снимки.Това като потвьрждение на твьрдението ПЛУВА ЛИ-КАРАМЕ ГО

                      http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=16093
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дилъри или... за внос на яхти от САЩ

                        Както пише и по-горе, на собствен ход ще ти излезе по-скъпо от лодката. С яхти опит нямам, но ми се е налагало да доставям автобус от САЩ. Моят съвет - ако лодката влиза в контейнер, това е най-добрата опция. Ако ли не - с кораб до Германия - Хамбург или Бремен. Тук варианти много, ако някой капитан се навие да я качи като палубен товар, ще излезе евтино, ако ли не, в трюма за малко повече пари. Твоят проблем (както и на всички тук) е читав спедитор в САЩ. Не че ги няма, ама ако се свържеш с тях от България, тарифата им автоматично скача с минимум 30-40 процента. Най-доброто е в условията на покупката да включиш подготовката и организацията на товаренето (може да си го платиш отделно на продавача или директно на спедитора/транспортьора). Това има смисъл и защото за разлика от автомобила, лодката изисква повече подготовка преди товарене (демонтаж на мачта, кил и прочее, изработка на люлка и други l/s/d) и така продавача ще бъде отговорен и за правилното извършване на тези операции...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X