Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Тодоре, от както реши че ще Популяризираш състезанията в този Форум, Ставаш все по-добър и Изобретателен - Кефиш ме МАКСИМАЛНО и с огромна радост чета твойте теми (не съм фен на състезанията), много ми харесва подготовката до момента и много би ми се искало да се се включа за разходката, но надали ще имам възможност
    Браво за труда и ЕНТУСИАЗМА!!!
    Благодаря ти и се радвам, че все повече хора четат темите, а форума увеличава броя на членовете си С Венци Петров вече мислим нови "стратегии" и "хитрини", за да бъдем още по-мобилни, бързи и актуални Искам да дойде момента, в който агенциите да се позовават като официален източник на инфо и новини и мисля, че скоро ще стане и това...с общи усилия

    Коментар


    • #32
      До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
      Благодаря ти и се радвам, че все повече хора четат темите, а форума увеличава броя на членовете си С Венци Петров вече мислим нови "стратегии" и "хитрини", за да бъдем още по-мобилни, бързи и актуални Искам да дойде момента, в който агенциите да се позовават като официален източник на инфо и новини и мисля, че скоро ще стане и това...с общи усилия

      Браво!
      LZ1VMH

      Коментар


      • #33
        До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

        Браво наистина отразяването е супер, отрано се показва и направата на маршрута и това държи всички на нокти в очакване за следващи новини и коментари ! Поздрави, продължавайте в същия дух !
        Този тип отразяване действа и запалва много нови почитатели.
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 18-07-08, 21:13.

        Коментар


        • #34
          До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

          Вече е готов и етапа от Враца до Роман, получи се може би най-красивият и адреналинов преход
          Идеолог на трасето е Десислав Цеков от врачанския клуб "Балкан 4х4" ! Десо е шампион на България за 2007 година в клас "Експерт" с АТВ в Републиканския Ендуро Шампионат Обича тежките и технични трасета, редуващи се със скоростни отсечки ! По негово предложение етапа ще се казва "Десовите Камъни" и след малко ще разберете защо...



          Но, да започна отначало ! След като състезателите преспят в и около красивият хотел "Кипарис" във Врачанския Балкан, стартът им е непосредствено до поляната, където е бивака...





          И в първите метри още си пролича, че мисли много за широките машини, особено тази на Долфи...
          Остават по 5 сантиметра от всяко колело до дървото на тази серийна Г класа с джанти Borbet !
          Хайде сега Маринов да смята по сложните формули...
          Вдигнатият палец на втората снимка ( не среден пръст, разбира се ) е специален поздрав





          Следват обаче много красиви местенца със сложна навигация ( заради многото пътища от дървари ), стръмни спускания и изкачвания ( има много дървета за лебедките ) и красиви рекички и полянки









          И тук вече навлизаме в интересната и същинска част...камъните Те са навсякъде, отдолу, отстрани, отгоре и няма заобикаляне... Тъкмо възможност да проверите пломбите си



          И така няколко километра, като следва леко разпускане по полянките и пак към камъните...големите и високи скали в дъното на снимката...



          Следващите три километра ще оставят неописуемо изживяване на участниците...тесен каменен път, скала от ляво и безкрайна пропаст от дясно...







          Пътят на определени места е изключително тесен и ще изисква от навигатора да води пилота, а скороста на движение
          не може и не трябва да бъде повече от 10 км/ч. Валтер премина много технично ( той си е техничар по принцип ),
          но задължително с помощ за насочване на тези тесни места !!!



          Ето до тук трябва да слязат състезателите, а от горе на скалите трябва да тръгнат за надолу...



          Доста трудна, технична и "страшничка" отсечка...вече си мисля да не пускам "Хоби"-тата от там...
          След спускането идва преход от десетина километра в равнината и влизане в гората...гъста и обрасла...с любимите ми странични наклони... и пак камъни









          Разбира се имаше и "естествени" и "подвижни" препятствия за убиване на скороста
          В гората не се казва "Спящ полицай", а "Спяща крава"



          Следва разпускаща почти скоростна отсечка, с доста капани и така до сервизна зона ! В случай, че е жега и ожаднеят екипаж и автомобил в трасето има точка за водопой
          Водата е годна за пиене...поне Десо така каза...утре ще го чуя да питам, за по-сигурно



          Мисля, че и Десо има интересни снимки и коментар, но това е накратко за този изключителен етап, около 200 километра ще преминат състезателите до Плевен и мисля,
          че това ще бъде един от най-важните и трудни етапи в "Адвенчър България 2008"
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-07-08, 01:19.

          Коментар


          • #35
            До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Идеолог на трасето е Десислав Цеков от врачанския клуб "Балкан 4х4" ! Десо е шампион на България за 2007 година в клас "Експерт" с АТВ ...
            То си е достатъчно лошо Самурай или Витара да ти избира пътя, а пък АТВ ...

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Следващите три километра ще оставят неописуемо изживяване на участниците...тесен каменен път, скала от ляво и безкрайна пропаст от дясно...






            Пътят на определени места е изключително тесен и ще изисква от навигатора да води пилота, а скороста на движение
            не може и не трябва да бъде повече от 10 км/ч. ...
            Е това на места изглежда по-гадничко от пътя Ботев - Табите. Много ги обичам такива местенца ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

              Аз мисля, че няма чак пък какво да се притеснявате, нали мина G-то на Валтер! Е, на места му трябваше асистенция, пък и не кара на състезание. Искаха от мен атрактивно, дълго и без никакъв асфалт. Всичко се получи според мен, и се надявам да Ви хареса! Все пак трябва да внимавате в някои отсечки особено на Римския път защото пропаста е сериозна!
              Малко снимки и от моя фотоапарат!



              Toшко от самото начало снимаше всичко интересно !



              Колкото и да се мъча нямаше как да избегнем камъните, които са в изобилие в нашия Балкан !
              Със сигурност ще Ви се доповръща по Римския път !



              Ей там отсреща ще ходите !



              Римския път, има много остри завои и на места е доста тесен. На стотина метри е бил убит Ботев...



              Тоше показва къде сме били... Денивелацията е 1000 м.



              Тошко каза че тези места са подходящи за Долфи, нещо се смееше!!!



              Направо в равнината, камъните свършиха - започват страничните наклони!!! Това е част от Ботевия път.



              Това пролетта беше магистрала, както казва Тоше, с винетка .



              Паднало дърво, Тошко ще показва техника за отстраняването му .





              Надявам се да Ви хареса етапа, много атрактивен и техничен дори за ендуро и ATV. Живи и здрави ще се видм като дойдете !
              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-07-08, 21:52.

              Коментар


              • #37
                До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                Според Бисер Кулинов много сме ги разглезили с тия "леки" трасета и по тоя повод спретна
                скромно "екстриймче" за жителите на Свищов
                Преди това обаче има едно преминаване в тунелче с ширина 196 см. Специален поздрав за Чавдар и Долфи



                А "екстриймчето" е преди влизането в Свищов и представлява стръмно спускане в реката с лебедка на заден ход...поне ние така го направихме...









                След като преминат под мостчето предстои изкачване...пак с лебедка за нас, но някой по-добър може и да го изкара на ход







                Добрата новина е, че след 10 км. е сервизна зона и участниците могат да дадат всичко от себе си
                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-07-08, 20:27.

                Коментар


                • #38
                  До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  Преди това обаче има едно преминаване в тунелче с ширина 196 см. Специален поздрав за Чавдар и Долфи

                  ...

                  А "екстриймчето" е преди влизането в Свищов и представлява стръмно спускане в реката с лебедка на заден ход...поне ние така го направихме...
                  Eeeee, ама ти направо си щедър с това тунелче! Цели 6 санта отгоре на ширината на джипа си отпуснал (пък, като гледам Г-то, май са и повечко). Не е като горе на скалите дето си щял ни караш със 190 санта ширина да минаваме по пътче 190 (ако си мерил вярно де) ...

                  Спускането с лебедка на заден ход го тренирахме вече на първото варненско състезание.
                  Само тая шахта там не ми харесва, че може да се търка въжето в нея.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                    За шахтата ще наказваме, а въжето минава над нея...
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-07-08, 22:19.
                    0888 69 88 72
                    https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                    Коментар


                    • #40
                      До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      ...Не е като горе на скалите дето си щял ни караш със 190 санта ширина да минаваме по пътче 190 (ако си мерил вярно де) ... ...
                      Както всички знаем, размера, а и годините са винаги от значение
                      По тоя повод, нашият клуб в лицето на Валтер, Цецо и аз Ви казваме наздраве с 25 годишна Троянска сливова за успешен финал на "Адвенчър България 2008" и от същата ракия ще пием на финала на Камчия

                      Коментар


                      • #41
                        До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                        Вече са готови фланелките за участниците и ще изглеждат така

                        Коментар


                        • #42
                          До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                          По брега на Дунава ще има скоростни широки участъци за атрактивно изпреварване.Ако намеря достатъчно бърза лодка за първи път ще може да се снима offroad от вода с такава скорост.
                          Река Янтра спада всеки ден, ако ме подкрепите да съглася Тодор Христов да я прецапкаме ще е по-интересно и хладно! Бивак далеко, слънце близо...

                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 22-07-08, 23:03. Причина: снимка
                          0888 69 88 72
                          https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                          Коментар


                          • #43
                            До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                            Първоначално публикуван от biser_kulinov Преглед на мнение
                            По брега на Дунава ще има скоростни широки участъци за атрактивно изпреварване.Ако намеря достатъчно бърза лодка за първи път ще може да се снима offroad от вода с такава скорост.
                            Река Янтра спада всеки ден, ако ме подкрепите да съглася Тодор Христов да я прецапкаме ще е по-интересно и хладно! Бивак далеко, слънце близо...
                            Ако визираш Долфи или Иво Върбанов, ще ти трябва доста бърз скутер...иначе ще изтървеш изпреварването
                            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 22-07-08, 22:59.
                            Цветан Петров
                            "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                            0888865583

                            Коментар


                            • #44
                              До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                              Още една Г-класа се удави в трасето, утре ще я "съживявам" ! Очаквайте още "по-мокри" новини от Тодор като се прибере...
                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 24-07-08, 13:03.
                              0888 69 88 72
                              https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                              Коментар


                              • #45
                                До: "АДВЕНЧЪР БЪЛГАРИЯ 2008"

                                Вчера проерявахме Дунавския етап и опитахме няколкото изкачвания при мокро време !
                                Няма място за вързване на лебедка, но Валтер успя от първия път



                                И понеже ми се сториниско нивото на река Янтра, решихме дапроверим дали има минаване след каньона на село Биляново



                                Намерихме път през драките и тополите и излязохме на подходящо спускане до реката, малко след въженият мост на селото...



                                Първо аз проверих дълбочината на реката и се зарадвах на камъните по дъното...
                                Направи ми впечетление бързата вода, но тогава не се притесних много...



                                И...атакувахме реката...в началото беше добре, но изведнъж джипката потъна в един бързей и се "закотви" в някаква сива тиня като бетон... Може би не изчислих правилно пътя и трябваше още малко в ляво, но...потъването си е факт
                                Спасихме телефоните и фотоапаратите, че вътре всичко плуваше...





                                И тогава за наш късмет заваля отново, този път по-силно, сигнал за мобилните нямаше (логично, нали сме в каньон ), лебедката + дългия колан не стигаха за десетина метра и започна спасителна акция от селото...
                                Намерихме автобус и трактор и с общи усилия изкарахме джипката...от наносите и калта се беше "заварила" за дъното...



                                Както се казва, това беше кофти ден за организаторите и супер за състезателите, т.е. важи приказката "Нещастието на моето другарче, малък празник за мен"
                                Ще отпадне това преминаване за състезанието...да не би някое по-леко Сузуки да тръгне към Дунава и стане задръстване с шлеповете ...
                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 24-07-08, 11:30.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X