Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених накладките и блокираха спирачките.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смених накладките и блокираха спирачките.

    Т.Рънър 3.0 ТД

    Смених предни накладки, някой от цилиндърчетата бяха блокирали много гадно . Но сега на 2 пъти ми блокират предните спирачки, и слизам да пусна течност от обезвъздушителите, каква може да е евентуалната причина за този блокаж ?
    Ако някой може да ми каже как да сменя цялата течност(спирачната) ще съм му много благодарен !
    И още едно въпросче, за каква екстра е оставена широката лента под духалките ?


    Ще съм благодарен, ако някой каже какво трябва да сменя и проверя още от консумативите !

  • #2
    До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

    Провери дали наклатките не са по-големи и от това да заклинват в апарата.

    Коментар


    • #3
      До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

      Може,спирачните маркучи да ти правят магария,не пропускат течността да се върне обратно към помпата.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

        Смени маркучите. С времето се подуват и дупката се запушва. Като натиснеш, даваш голямо налягане и маркуча пропуска еднопосочно. Обратно не ще.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Провери дали наклатките не са по-големи и от това да заклинват в апарата.
          Накладките са за този модел, мъркучите изглеждат задоволително добре, но ако не реша проблема със смяна на течноста (само не знам как да я сменя, казаха ми,че може да има боклуци в нея) , ще ги сменя и тях, просто не знам от къде да тръгна !

          Коментар


          • #6
            До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Смени маркучите. С времето се подуват и дупката се запушва. Като натиснеш, даваш голямо налягане и маркуча пропуска еднопосочно. Обратно не ще.

            А това не би ли трябвало да се оправи след някоя друга минута, при мен не се оправя, докато не пусна течност ?

            Коментар


            • #7
              До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

              Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
              А това не би ли трябвало да се оправи след някоя друга минута, при мен не се оправя, докато не пусна течност ?
              Не е задължително да се оправи...Маркуча деиства като клапан,пропуска само в една посока.Затова,докато не изпуснеш течност,цилиндъра не се връща.

              ПП,имал съм подобен проблем на моя кола,маркучите отвън изглеждаха отлично,дори не бяха напукани.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                Много странна работа. Може и targa да е прав.
                Смених предни накладки, някой от цилиндърчетата бяха блокирали много гадно .
                Сменил си накладките, а за цилиндърчетата какво направи? Ако само си ги раздвижил и набутал навътре за да влезнат новите накладки, може да си набутал мръсотията и ръждата навътре в маркучите и тръбичките и тя да прави сега мизерията. Трябвало е да ги разглобиш и почистиш, а с едното си щял да смениш и течността.

                Коментар


                • #9
                  До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

                  Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                  Накладките са за този модел, мъркучите изглеждат задоволително добре, но ако не реша проблема със смяна на течноста (само не знам как да я сменя, казаха ми,че може да има боклуци в нея) , ще ги сменя и тях, просто не знам от къде да тръгна !
                  Разбира се че са за този модел. Въпроса е каква марка са. Да не са TexStar.
                  Щом преди да смениш наклатките всичко е било наред значи или са клеясали цилиндърчетата на апаратите или нещо не е наред с накалатките.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Много странна работа. Може и targa да е прав.
                    Сменил си накладките, а за цилиндърчетата какво направи? Ако само си ги раздвижил и набутал навътре за да влезнат новите накладки, може да си набутал мръсотията и ръждата навътре в маркучите и тръбичките и тя да прави сега мизерията. Трябвало е да ги разглобиш и почистиш, а с едното си щял да смениш и течността.
                    Те бяха здраво блокирали, разглобих ги, раздвижих ги и след това си ги сложих пак, кажете ми как да сменя течноста ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Разбира се че са за този модел. Въпроса е каква марка са. Да не са TexStar.
                      Щом преди да смениш наклатките всичко е било наред значи или са клеясали цилиндърчетата на апаратите или нещо не е наред с накалатките.
                      Приятелю, преди това нямаше качествени спирачки, от 8 цилиндъра едва 3 работеха, сега спира перфектно, но пусто и блокиране ме плаши и претеснява, дай идея как да сменя цялата течност, ако това не помогне да отивам за маркучи !?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                        Купуваш десетина шишета ДОТ-4, отваряш обезвъздушителите на цилиндърчетата и започваш да помпаш и доливаш. Докато отвсякъде потече чисто.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                          Бъди сигурен,че от промиване няма да се оправи,но поне ще ти е кеф на душата
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смених наклатките и блокираха спирачките.

                            Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                            Приятелю, преди това нямаше качествени спирачки, от 8 цилиндъра едва 3 работеха, сега спира перфектно, но пусто и блокиране ме плаши и претеснява, дай идея как да сменя цялата течност, ако това не помогне да отивам за маркучи !?
                            Не си прави експерименти, колега, щом не си наясно с начина на смяна на течността!
                            По добре иди при майстор и виж как става и следващия път си го направи сам, точно тази манипулация не е скъпа!
                            Успех!
                            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смених накладките и блокираха спирачките.

                              Без промиване също няма да се оправи. Гнилото се събира не само в маркучите. Пък и не знам кви са и тръбичките на тая кочина. Ако са медни - хубаво. Ако са от томпак - пак си гният кат стой та гледай.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X