Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    В Димитровград й казвахме "шмайзер". Целта беше да преминеш през вражеския фланг, докато те се опитват да те извадят от контура и да "завземеш" най-вътрешната позиция на противника. Беше много динамична и енергична игра, свързана с доста бутане и блъскане и я играеха предимно момчетата. Аз с удоволствие участвах. ..................
    Не помня ние как и викахме, обаче беше чудесен повод, да се запознаем с телесната конструкция на "противоположният" пол, особено в гръдната област. Ама нямаше недоволни, де..
    Около нашият блок бяха започнали "разкопки". Филмът "Топло". Около 2 години. Правехме си Олимпиади. Висок скок, дълъг скок, бягане.. и к'вото се сетиш. Веднъж победих всички батковци в дисциплината "качване и слизане от дърво". В слизането направо ги накъсах. 40 дена гипс... И на прескачане трап за главен паропровод имам подобно постижение... "зелено счупване".. 20 дена гипс...
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #62
      До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
      Играта Ура - била ли е разпространена из цяла България?
      Освен във Варна и Димитровград къде сте я играли?
      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
      В Димитровград й казвахме "шмайзер". Целта беше да преминеш през вражеския фланг, докато те се опитват да те извадят от контура и да "завземеш" най-вътрешната позиция на противника. Беше много динамична и енергична игра, свързана с доста бутане и блъскане и я играеха предимно момчетата. Аз с удоволствие участвах. Заедно с футбола, катеренето по дърветата и класическата "народна топка" с тези игри израдходвахме енергията си и не ни оставаха сили за агресии и безсмислени разпри. Прекарвахме времето си по по-конструктивен и полезен начин от нашите деца....уви.
      И ние в София също й викахме "шмайзер". Е, не я играехме през 80-те, а си беше края на 90-те Весело беше. Чертахме я с тебешир в двора на училище и обикновено свършваше с разкървавени колене. Много държахме да спечелим.
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #63
        До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

        Да те пращат сам на магазина от 4 годишна възраст (тогава се роди сестра ми), а трябваше да се пресече улица по която минават автобуси. Да изкарваш целите си лета при бабите , а като станах 5-6 клас вече не исках и си ги прекарвахме по плажовете. На плажа да изкопаеш дупка , да я покриеш с вестник , да го маскираш с пясък и .....да чакаш . Или да заровиш мек плажен дюшек ( от старите ) на пътеката м/у хавлиите - можеш да пукнеш от смях А помните ли сиропчииниците ?? Да нападаш `ЕЛПРОМ` за тръби за фуниики , от тях да си правиш двуцевки и това да е основното ти оръжие години наред.
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • #64
          До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
          Не помня ние как и викахме, обаче беше чудесен повод, да се запознаем с телесната конструкция на "противоположният" пол, особено в гръдната област. Ама нямаше недоволни, де..
          Около нашият блок бяха започнали "разкопки". Филмът "Топло". Около 2 години. Правехме си Олимпиади. Висок скок, дълъг скок, бягане.. и к'вото се сетиш. Веднъж победих всички батковци в дисциплината "качване и слизане от дърво". В слизането направо ги накъсах. 40 дена гипс... И на прескачане трап за главен паропровод имам подобно постижение... "зелено счупване".. 20 дена гипс...
          Прескачането на траповете съвсем го бях забравила ....
          В тази дисциплина не са ми се случвали неуспехи ... въпреки , че изкопите си бяха сериозни и като дълбочина и като широчина ...
          Един единствен гаф с изкопи имам , карах коня си да прескача един по-макък трап - за да не се плаши от дупки , и за да тренира скачане ... коня беше на година и половина и не го яздех още.. - аз 10ти клас ... и какво стана , пръста ли се свлече или той не прецени нещо - сурна се по гръб - а трапа беше тесен и нямаше как да се обърне , а тежеше около 180 кг. - коня ... Нито да го оставиш за да викаш помощ , нито да го убиеш за да не се мъчи .... Незнам как не му изтръгнах опашката , но някакси се завъртя след час и половина мъки , копаене , сълзи сополи и дърпане ... и никой не разбра...
          От там насетне - нито един трап не прескочи , но останалите препятствия си ги скачаше ....
          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

          Коментар


          • #65
            До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
            Сега с тези филмчета ... Ако не се прави на Уоли, синът ми се държи или като Катерицата от Айс ейдж, или реве като Мечката Кенай или Бръмчи като светкавицата МакКуин .. А Откакто ми заяви, че иска да пазарува онлайн от сайта на ЛЕГО ... вече много ми стана , защото е на 5 години все пак .....
            С един тебешир и начертано УРА се играеше и бягаше по цял ден ... или дама за скачане или охлюв ....

            Еее, Миме, забрави ли и ние едно време как се превъплащавахме в кой ли не герой от филмите – та Винету ли не беше, Оцеола (в краен случай на редови индианци), м-р Деянов, Митко-Бомбата (бреееййй как ги помня), на герои от руските филми, по-късно на “Седморката на Блейк”, “Звездния принц и Зак” и т.н. и т.н...
            Има прекрасни игри и методики от преди години; игри, които могат да увлекат и днешните деца, само няма достатъчно сърцати хора и "спонсори" (за държавата е ясно, че никъде не си е на мястото ) да ги популяризират, да се занимават с организацията, намирането на подходящи помещения (за студените месеци), привличането и увличането на децата и пр. Това е тежък, неблагодарен, сизифовски труд. Един познат човек се опита да направи нещо подобно, за символична месечна сума, вечер, в спортната зала на града. Деца (на различни възрасти) и родители (защото можеха да се включват и родителите, при желание) се забавляваха от сърце - игрите бяха разнородни и степенувани по сложност - за сила, издръжливост, гъвкавост и "работа в екип". Много добра идея, реализирана въпреки трудностите и мизерните условия.
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #66
              До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

              Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
              Да нападаш `ЕЛПРОМ` за тръби за фуниики , от тях да си правиш двуцевки и това да е основното ти оръжие години наред.

              На една "разпродажба" имаше четирицевка, книгата "Винету" и един аквариум за ..... два лева. Но успях да ги разменя за една клетка за гълъби. Прекарах се, но бях по-малък и по-големият търговец се възползва.

              Коментар


              • #67
                До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                В училище се разиграваше Отмъщението на самурая и Седморката на Блейк в междучасията ...(колко го търсих този филм ...) А брат ми 7г. по-малък, месеци наред се разкарваше със зелен леген на гърба и си мислеше , че е костенурка нинджа.... въоръжен с точилката ....
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #68
                  До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                  Бонбоните теменужка...
                  Балканчето на дядо...
                  Първият бегач - сръбски с 6 скорости...

                  Много са.
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #69
                    До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                    В училище се разиграваше Отмъщението на самурая и Седморката на Блейк в междучасията ...(колко го търсих този филм ...) А брат ми 7г. по-малък, месеци наред се разкарваше със зелен леген на гърба и си мислеше , че е костенурка нинджа.... въоръжен с точилката ....
                    Седморката на блейк го има в нета. Миналата година изгледах целия първи сезон. Бая тегав ми се стори и реших, че по-добре да си остане перфектен в спомените, та не гледах 2-и и 3-и сезон
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • #70
                      До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                      Седморката на блейк го има в нета. Миналата година изгледах целия първи сезон. Бая тегав ми се стори и реших, че по-добре да си остане перфектен в спомените, та не гледах 2-и и 3-и сезон
                      А всъщност, този сериал е...урок по ингилийски!
                      И аз не бих го гледал, нИ щЪ да си развалям прекрасните спомени!
                      Джена, телепорт....в "бар наздраве"...плиииз!
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                        Шмайзер?! Ние и казвахме кър. Пак в София...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                          ... На плажа да изкопаеш дупка , да я покриеш с вестник , да го маскираш с пясък и .....да чакаш . Или да заровиш мек плажен дюшек ( от старите ) на пътеката м/у хавлиите - можеш да пукнеш от смях ... от тях да си правиш двуцевки и това да е основното ти оръжие години наред.
                          Еее, това за плажните изпълнения не беше истина просто!!!
                          Ами да направиш най-дълга "контра" с колелото?!
                          Ами да вдигнеш най-голям облак прахоляк с колелото по черния път?
                          Ами картон, закрепен с щипка за пране на вилката на колелото - трака от спиците и кеф!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Тогава имаше симпатични и поучителни филмчета, като "Войната на таралежите", "Рицар без броня", "Синьо лято", "Ласи" и т.н.
                            Сега децата гледат анимации за не'кви хуманоиди, роботи и всякакви гадории, в които непрекъснато някой убива някого, нещо се разрушава или експлодира...
                            Тези свинщини, именно изграждат ценностната им система, в която основополагащо е правото на по-силния. До едно тези филмчета са базирани на насилие. После се чудим защо децата проявяват повсеместно агресия.
                            Абе не е само лошо сега.
                            Добри филми за мен са /повече от добри/
                            - "Цар Лъв"
                            - "Таласъми ООД"
                            - "Лило и Стич"
                            - "Spirit - Stallion Of The Cimarron" - малки са ми познанията по английски език
                            - Атлантида - изгубената империя
                            - Братът на мечката
                            ... а има и още.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                              Първоначално публикуван от nnikolow_n Преглед на мнение
                              Абе не е само лошо сега.
                              Добри филми за мен са /повече от добри/
                              - "Цар Лъв"
                              - "Таласъми ООД"
                              - "Лило и Стич"
                              - "Spirit - Stallion Of The Cimarron" - малки са ми познанията по английски език
                              - Атлантида - изгубената империя
                              - Братът на мечката
                              ... а има и още.
                              Да ама тука си говорим за онова безкомпютърно време....
                              Когато с мрежичките връщанме амбалаж и ни даваха стотинки за това на пункта...
                              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                                Страхотна тема Като "машина на времето" е. Поздравления
                                След доста време нашите деца и внуци също ще се спомнят- "Помните ли компа на тате /дядо/ - 350 ГБ диск и 2 ГБ РАМ - смях". Да не говорим за бъдещите им коментари за днешните превозни стредства.
                                Всяко поколение с времето и спомените си.
                                Бъдете здрави!
                                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X