Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Коментари от темата: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

    има невероятни попадения, наистина........ направо да го помиришеш онова време.......

    искам да се извиня, ако съм ви подвел........ аз не съм го писал (аз токо не мога да помня) копнах го някъде из нета..... нямаше посочен автор, затова и не съм посочил такъв
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #47
      До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

      аз си счупих вилката на балкана . новата от едо съседче ми струваше 20 кутии от цигари , колекцията ми отиде.ехххх баничка с наливна резлива буза . шоколад кума лиса . захарно петле и марципан с попъл ръчен хляб. прашка и четалце и тръба за финиики . лагерница и две топчета на връв. спомени спомени

      Коментар


      • #48
        До: Коментари от темата: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ....Да си боядисваш дъвката с магданоз в зелено.....
        Във всеки цвят можеше да си боядисаш дъвката ако сдъвчеш малко от графита на цветен молив ... не беше много вкусно , но си беше СТРАШНА РАБОТА ...
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #49
          До: Коментари от темата: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от kpaco Преглед на мнение
          Ми картинките на коли от "Би-Бип"?И как миришехме с наслада опаковките от "корекомски" шоколади?
          На село още се търкалят около 50 картинки от втората серия на дъвки Турбо. Големият като беше по-малък си играеше с тях, но не знам колко ще достигнат до малкия.

          Коментар


          • #50
            До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            от тази тема ми става тъжно...

            няма да пиша в нея....

            явно много съм отстарял...
            темата е супер,а това че остаряваме е факт,но ние имахме детствоа сега....

            Коментар


            • #51
              До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

              Сега с тези филмчета ... Ако не се прави на Уоли, синът ми се държи или като Катерицата от Айс ейдж, или реве като Мечката Кенай или Бръмчи като светкавицата МакКуин .. А Откакто ми заяви, че иска да пазарува онлайн от сайта на ЛЕГО ... вече много ми стана , защото е на 5 години все пак .....
              С един тебешир и начертано УРА се играеше и бягаше по цял ден ... или дама за скачане или охлюв ....
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • #52
                До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                Тогава имаше симпатични и поучителни филмчета, като "Войната на таралежите", "Рицар без броня", "Синьо лято", "Ласи" и т.н.
                Сега децата гледат анимации за не'кви хуманоиди, роботи и всякакви гадории, в които непрекъснато някой убива някого, нещо се разрушава или експлодира...
                Тези свинщини, именно изграждат ценностната им система, в която основополагащо е правото на по-силния. До едно тези филмчета са базирани на насилие. После се чудим защо децата проявяват повсеместно агресия.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                  Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                  аз си счупих вилката на балкана . новата от едо съседче ми струваше 20 кутии от цигари , колекцията ми отиде.ехххх баничка с наливна резлива буза . шоколад кума лиса . захарно петле и марципан с попъл ръчен хляб. прашка и четалце и тръба за финиики . лагерница и две топчета на връв. спомени, спомени
                  Асене, тези бузи не са ли на Ленчето от девети "б"?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Тогава имаше симпатични и поучителни филмчета, като "Войната на таралежите", "Рицар без броня", "Синьо лято", "Ласи" и т.н.
                    Имаше грижа за децата - спортни съоръжения, читалища, кръжоци и какво ли още не...
                    В този ред на мисли, нещо не мога да си обясня.
                    Не съм привърженик нито на комунизма нито на това сега...и тогава се крадеше и сега...обаче защо тогава освен за крадене се мислеше и за децата, за филми, музика, спорт, наука, образование и какво ли още не.
                    А сега са важни само нещата, които носят приходи - по много и веднага - молове, чалга, търговия...
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #55
                      До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                      Да пуснеш конски мухи на магаре...
                      Да пуснеш врабчета в класната стая, когато предстои контролна...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век


                        За тази игра е нужна свободна площ- асфалт, и малко боя и четка .... няма съоръжения за крадене ....
                        В двете полета са двата отбора - от 4-5 годишни деца до големи ... целта е играч от единият отбор да премине в другото поле без да пресича или настъпва линиите и да стъпи върху ъгъла Ура. Има я отборната игра , бързаната е важна , ловкоста, както и отбраната ... Кажете на децата, че е игра от Сървайвър и ще я заиграят .... и в наше време ...

                        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                        Да пуснеш конски мухи на магаре...
                        Да пуснеш врабчета в класната стая, когато предстои контролна...
                        Аааа, това е от по-ранко ....
                        Последно редактирано от iai-bg; 17-11-08, 16:37.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                          Бат Симо . Ленчето имаше друго а не бузки . На пипане бяха добри

                          Коментар


                          • #58
                            До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                            Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                            Бат Симо . Ленчето имаше друго а не бузки . На пипане бяха добри
                            Мда Тогава може и да са били добри
                            На срещата на випуска рзабрах две неща.
                            1. Имам живи съученички
                            2. Приличат на обърнати кофи...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                              Играта Ура - била ли е разпространена из цяла България?
                              Освен във Варна и Димитровград къде сте я играли?
                              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 век

                                В Димитровград й казвахме "шмайзер". Целта беше да преминеш през вражеския фланг, докато те се опитват да те извадят от контура и да "завземеш" най-вътрешната позиция на противника. Беше много динамична и енергична игра, свързана с доста бутане и блъскане и я играеха предимно момчетата. Аз с удоволствие участвах. Заедно с футбола, катеренето по дърветата и класическата "народна топка" с тези игри израдходвахме енергията си и не ни оставаха сили за агресии и безсмислени разпри. Прекарвахме времето си по по-конструктивен и полезен начин от нашите деца....уви.
                                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                                Omnia vincit amor !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X