Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

    Преди известно време ми изби един от маркучите, които влизат в хидравличната помпа - излиза точно отгоре. Самият наркуч има метална част - тръба, която е без накрайник, а е леко заострена и с канал в края за нещо като зегерка, която да държи във фитинга. В самия фитинг има нещо като зегерка, която явно държи тръбата във фитинга.

    Та това същото изби преди около 2 месеца - уж го оправиха в един сервиз (явно толкова са го и оправили), но за съжаление изби отново. Аз си поръчах нов маркуч, но преди малко осъзнах, че съ поръчал грешния (от Балканстар го поръчах) .

    Гледайки тази скапана "гайка" със зегерка от вътрешната страна си мисля, че не може да е супер уникална - дали има вариант да се продава само тя в някой магазин за хидравлични компоненти или пак ще чакам "до 2 седмици" в любимия Балканстар за нова, оригинална, ако може изобщо да се поръча.

    Аз а посгънах зегерката и вкарах тръбата - захвана се и не успявам да извадя!

    Дайте акъл!

    П.П. Маркучът (правилният) идва без фитинг (гайката).

  • #2
    До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

    Проблемът е решен с поръчката на нов фитинг с о-пръстен от Балканстар - 21.89лв общо!

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

      Супер.
      На колко хиляди е джипа и колко е луфта на волана.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

        На 140 хиляди. Луфтът го усещам само на загасен мотор и е не повече от сантиметър или два (не знам така ли се измерва). В сервиза на същата тази фирма, цитирана по-горе твърдят, че няма луфт. Аз обаче си мисля, че има, но аз съм си малко параноик и все мисля, че има нещо скофтено.
        Последно редактирано от Сашо Пунчев; 23-04-08, 20:06.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

          Луфт е движение на волана при което гумите не мърдат. Разбира се каретата на телескопичния прът и накрайниците трябва да са здрави.
          Луфта на волана трябва да е между един и два инча.
          Ако мислиш че е много взимаш камък 16 с дълго удължение и развиваш гайката на сервото отгоре. Това на загасен двигател че иначе джуфти масло. После с шестогран 7 пак с удължение затягаш вътрешния болта с 1/8 (половината на четвърт) оборот. И стягаш контрагайката 16 без много да се напъваш.
          На 200 000км износването е горе долу за корекция с четвърт оборот.
          При малки гуми и без лифт спокойно може да се направи и без луфт на волана. Става като лека кола.
          Ако прекалиш с намалянето на луфта ще спре да се връща волана.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

            Е значи съм в норма още. А за маслото не ми говори - всичко е станало в масло, понеже от помпата тече точно по ремъка и той дистрибутира по целия мотор - реве ми се.

            За натягане ще изчакам - като се видим някой ден ще кажеш как е според теб.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

              Някой знае ли хидравличната система обезвъздушава ли се от някъде или става автоматично!?

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                Би трябва да е автоматично......
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  Би трябва да е автоматично......
                  От моя скромен опит знам, че след като налееш :"Mopar Power Steering Fluid" (P/N 04883077) , до означената горна граница, се запалва двигателя и на място въртиш кормилото -пълно ляво - до пълно дясно , няколко пъти . Следва проверка на нивото на течността, като нивото се оставя на горна граница.
                  Успех!
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                    От моя скромен опит знам, че след като налееш :"Mopar Power Steering Fluid" (P/N 04883077) , до означената горна граница, се запалва двигателя и на място въртиш кормилото -пълно ляво - до пълно дясно , няколко пъти . Следва проверка на нивото на течността, като нивото се оставя на горна граница.
                    Успех!
                    Аз така и направих, но явно имаше много въздух и се образува пяна в казанчето - предполагам и другаде в системата. Помпата виеше и на моменти не работеше (явно от въздуха останал в системата). Оставих го в покой през нощта и на сутринта проблемът беше отминал. Явно при изпразнена система трябва да се напълни и да се поизчака да стече навсякъде и чак след това да се пали.
                    Чудех се просто дали няма някакъ метод за пълнене при който се пълни цялата система без да се стартира двигателят, но се оправих.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                      ето какво пише в книжката за обезвъдушаване на хидравликата:

                      Установив передние колеса в прямолинейное положение, проверьте уровень жидкости системы, в случае необходимости произведите долив, доведя его до отметки «С» (Холодная) на измерительном щупе.
                      Запустите двигатель и оставьте работающим на оборотах быстрого холостого хода. Повторите проверку уровня жидкости в системе. В случае необходимости долейте ее до метки «С» на щупе.
                      Прокачайте систему, поворачивая управляемые колеса от упора до упора, но без ударов по ограничителям хода. При этом попавший в систему воздух будет выгнан из нее. В процессе выполнения процедуры следите, чтобы ее резервуар постоянно был полным.
                      После того, как воздух будет удален из системы вновь установите колеса в прямолинейное положение и, прежде чем выключать двигатель, дайте ему поработать еще несколько минут.
                      Проведите ходовые испытания, проверяя исправность и бесшумность функционирования рулевого управления.
                      Повторите проверку уровня жидкости при разогретом до нормальной рабочей температуры двигателе - он должен находиться в районе отметки «Н» (Горячая) на щупе. В случае необходимости произведите долив (Глава Настройки и текущее обслуживание).


                      съжалявам, че е на руски но се надявам че е разбираемо
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                        В общи линии го схванах и в общи линии съм направил точно това .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                          Темата е стара ама имам същия проблем.Тази тръбичка(маркуч) която излиза от помпата изпуска и тия финци май се опитват "да ме цакат с топла бира"........сменяли се още шест неща общо с този маркуч(тръбичка),а аз като гледам спокойно може да се смени само той.Ако е така и някой има нагледна информация как се прави това моля да помага.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                          0877стоидевет215–Радослав

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                            Не знам дали е по същия начин при теб. Различните мотори са с различни тръби. В България със сигурност могат да го оправят - има сервизчета, които точно с това се занимават (хидравлики/маркучи...).

                            Това е сервизното ръководство за модела - има и графики:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=32981

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Луфт е движение на волана при което гумите не мърдат. Разбира се каретата на телескопичния прът и накрайниците трябва да са здрави.
                              Луфта на волана трябва да е между един и два инча.
                              Ако мислиш че е много взимаш камък 16 с дълго удължение и развиваш гайката на сервото отгоре. Това на загасен двигател че иначе джуфти масло. После с шестогран 7 пак с удължение затягаш вътрешния болта с 1/8 (половината на четвърт) оборот. И стягаш контрагайката 16 без много да се напъваш.
                              На 200 000км износването е горе долу за корекция с четвърт оборот.
                              При малки гуми и без лифт спокойно може да се направи и без луфт на волана. Става като лека кола.
                              Ако прекалиш с намалянето на луфта ще спре да се връща волана.
                              това ще помогне ли при моя герой?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X