Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
    Здравейте на всички!
    Искам да споделя малко опит, за това пиша тук. На 100% ще има опровергавания и доводи от други "колеги" , но какво се случи.
    След като си закупих Сузуки рм-з 450 '07 ще споделя какво се случи с маслото. Веднага след като го купих му смених маслото с всеизвестния Мотул 7100 10в-60. След като покарах около 4моточаса и мотора взе да пуши при отваряне на газта до прекъсвач. Зачудих се и реших,че на буталото му е дошло времето за смяна и реших да продължа да карам, докато дойде зимата. След смяна на маслото отново с Мотул 10в60, мотора спря да пушлеви до следващите 4 часа. На всеки 6 моточаса го сменям , по препоръки на Мануала за мотоциклета. Смених Мотула с Бизол 10В60 рейсинг и мотора се оправи с пушенето. За бога, какво стана с този Мотул , много не съм доволен от него. С това масло Бизол карам от около 10 моточаса и няма никакво пушлевене. Много доволен!
    Сега ще опитам и с Амсойл за мотори, за да видя с Американското как ще се бъде работата. По препоръка на колега от Субару форума, реших да опитам с Американското масло, за да видя как ще се представи в двигателя на маслоубиеца. Кросовете наистина много бързо убиват маслото, но явно Мотула е наблъскан с много естери,които бързо се изхабяват и маслото не държи визкозитет при висики температури или да съм попаднал на менте. Вече няма да сипя повече от това прехвалено мазило на машината.!!!
    Поздрави!
    Това , че пуши , не значи , че не смазва качествено/каквото е основното изискване/ . Имаш десет годишен състезателен мотор с незнайна история и ремонти , та на този мотор като нов , маслото му се сменя след всяко състезание , което значи 2-3 часа , някои го сменят и след всеки манш-около 35мин. Освен това се съмнявам , че това е правилното масло за твоят мотор , трябва ти Мотул300V , а не 7100 което е предимно за пистови мотоциклети. Не , че защитавам въпросното масло , но това са фактите. Аз също не карам с Мотул , но пък един мой бивш треньор ползва само Мотул и не се оплаква.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Сподели колега,ти какво ползваш? А относно състоянието на мотора, мога да кажа че съм го взел от доверен човек след основен ремонт. С Бизола не пуши грам , а може да съм попаднал и на ментарляк Мотул. Мисля да мина на 300в , да видя как ще е. Наистина по мануал му дават 300в,но по препоръка на сайта на Мотул му дават 7100 20в50 или 10в60.

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение


        Сега ще опитам и с Амсойл за мотори, за да видя с Американското как ще се бъде работата.
        Амсойл може ли да кажеш от къде се пазарува?
        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Веднага но ще е реклама, на лично ако искаш!!!

          Коментар


          • От: До: Избор на масло

            Колеги днес купих масло за струга (suzuki drz 400e 2005) и ме интересува дали е добре за този морор 15w50 полусинтетика на Putoline.

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Не го изхвърляй , НО следващият път си вземи пълна синтетика и да започва с 10 W .

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
                Амсойл може ли да кажеш от къде се пазарува?
                И мен ме интересува.

                Преди години от някъде го внасяха в пластмасови туби по 1 галон. Много съм доволен, но вече не го намирам. Ползвах го за WJ и за АТВ-тата, естествено с различни вискозитети.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Ако е реклама, нека се изтрие поста ми, но ако не е пък да остане да се снабдяват колегите. Две момчета го внасят, а аз съм много скептичен на тема масла и се свързах с тях и разговаряхме в порядъка на половин час , като ми обясниха как го внасят и какви намерения имат за напред. Пробвах вече маслото и останах върховно очарован, много е добро. Съединителя ми стана много плавен ,докато с Мотула, насичаше много гадно,докато не загрееше добре маслото.
                  Сайта е: https://www.ap1shop.com/
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                    ...докато с Мотула, насичаше...
                    Да го поправим на "...докато с ментето Мотул..." и да си стиснем ръцете.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Да го поправим на "...докато с ментето Мотул..." и да си стиснем ръцете.
                      На мен друго ми е странно , веднъж казва , че Мотула не държи на високи температури , пък сега казва , че има проблеми докато не загрее добре. Абе няма угодия.
                      Последно редактирано от Goblin; 21-10-16, 21:52.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Да го поправим на "...докато с ментето Мотул..." и да си стиснем ръцете.
                        Още през 2006 г. почти ново "тракторча" Сузи Уинстън 500 4х4 си гореше Мотул. Като го сметих с каква да е 10W40 спря да го пие.
                        От тогава знам-известните марки имат много ментаци.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Моят трактор ДР650 не пипа грам масло. Колкото налея, толкова изливам. Преди слагах синтетика на Валволин. При едната смяна се наложи да купя по-евтино и взех полусинтетичното на Валволин, от същия, официален на Приста склад. По него време двете марки бяха партньори. На следващото палене имаше пушеци от ауспуха. Познайте колко бързо го смених с правилното и никакви грижи оттогава.
                          Сега съм взел мотул 5100 от същия склад, надявам се да няма проблеми.

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            С мотул и аз имах проблем навремето, при това мотул с гарантиран произход! Сто пъти съм разказвал случая - с мотул 20W50 мотора ми харчеше по литър на 1000 км а примерно сега с друга марка масло 10W40 съм долял литър ама за почти 5000 км без да съм ремонтирал нещо мотора.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Моя црф го карам с Мотул 300V и нямам проблем , не пуши и колкото налея, толкова и източвам .

                              Sent from my StrongPhoneQ4 using Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Като се избира масло с неподходящ вискозитет , е нормално да има проблеми и оплаквания.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X