Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Я да видим кой бърка вискозитета с това колко е добро маслото
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
      " 3) Производителят на мотора ви не е хвърлял боб преди да ви каже да сипвате 10w40, а е изчислил че двигателят се нуждае от 10w40. Не от 10w50, не от 10w60. A от 10w40. Освен ако не сте по-добри инженери от него - не си правете експерименти. Сипвайте каквото ви е зададено в инструкцията на мотора - такъв и такъв вискозитет, такъв и такъв клас."
      Мисля колегата е много прав.Аз така пробвах да послушам "специалист" и вместо предписаното от производител 10w40,сложих 10w50 castrol racing -резултат: като загрее двигателя скоростите започват да се включват много трудно от увличане на ламелите на съединителя. Върнах се на 10w40,пак пълна синтетика и о, чудо всичко се оправи.
      Вече си наливам много коректно предписания от производителя вискозитет,гледам само класа да е най-високия възможен/API/.Това във всички МПС-та които имам.
      Поздрави! И не пренебрегвайте препоръките на производителя-той е сметнал най-доброто за агрегата.

      Задавал ли си си въпроса защо от завода моторите не идват оригинално с Брембо , Олинс , Ексел , Акрапович .... ? По принцип някои идват , но цената им е съвсем друга . Та инженерът е изчислил , че и с кебапче може да се задоволи глада на двигателят ти . И никога няма да умре от глад . Сега представи си крехка и сочна пържола . И с нея двигателят ти няма да умре от глад , но как ще се почувства ? Твоят случай не мога да го коментирам - може би си уличил сурова пържола .

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Задавал ли си си въпроса защо от завода моторите не идват оригинално с Брембо , Олинс , Ексел , Акрапович .... ? По принцип някои идват , но цената им е съвсем друга . Та инженерът е изчислил , че и с кебапче може да се задоволи глада на двигателят ти . И никога няма да умре от глад . Сега представи си крехка и сочна пържола . И с нея двигателят ти няма да умре от глад , но как ще се почувства ? Твоят случай не мога да го коментирам - може би си уличил сурова пържола .
        Задавам си въпроса дали си прочел това:

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Я да видим кой бърка вискозитета с това колко е добро маслото
        Инженерът е изчислил че двигателя трябва да яде минимум кебапчета. Никъде не е забранил на собственика да си пръска парите на вятъра (за двигател в добро състояние) и да го храни с фини френски гозби, стига да отговарят на стандартите на кебапчетата, или да ги надвишават.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Теорията е едно , практиката е друго.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Аз мисля,че не е проблем да се сипват масла,съответстващи на спецификациите определени от производителя за даден двигател,надвишаващ изискванията от същия!!
            При не фрапираща разлика в цената,не виждам защо да не сипваш масло с по-добър вискозитет и мазителни свойства от това,което препоръчва уважаемия производител,инженер или както и да го наречете...

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Стандартите са за да се спазват. Ако машината е стара, следователно и препоръките ще са стари. Затова на новите продукти пише, че покриват и/или надвишават дадена спецификация. Което означава, че трябва да се съобразите както със заводските препоръки, така и с развитието на продуктите в годините.

              ПРИМЕР: при повечето стари автомобили (предполагам и мотоциклети) се изисква спирачна течност - DOT 3 ... но след нея през годините се е появила и ДОТ 4 и ДОТ 5,1. Разликата между трите е температурата на кипене(изпаряване) на течността.

              DOT 2 190 °C (374 °F) 140 °C (284 °F) ? Castor oil/alcohol
              DOT 3 205 °C (401 °F) 140 °C (284 °F) 1500 mm2/s Glycol Ether
              DOT 4 230 °C (446 °F) 155 °C (311 °F) 1800 mm2/s Glycol Ether/Borate Ester
              DOT 5 260 °C (500 °F) 180 °C (356 °F) 900 mm2/s Silicone
              DOT 5.1 260 °C (500 °F) 180 °C (356 °F) 900 mm2/s Glycol Ether/Borate Ester
              Което означава, че можете да сложите по-висок стандарт (примерно ДОТ 5,1) стига да се съобразите с другите данни на продукта (в случая има разминаване при ДОТ 5, който е течност на базата на силикона)

              Така, че е хубаво да се посъветвате с някой, който знае актуалните за пазара спецификации на смазочните продукти и знае кой продуккт може да се използва, когато се изисква дадена спецификация. Не си мислете, че маслата са само един вискозитет Има много подробна техническа информация за всеки продукт, която трябва да бъде съобразена със заводските препоръки.

              поздрави,
              Антон

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Някой знае ли български сайтове от които може да се поръча маслото SILKOLENE PRO 4 SX 15-50 за кросов мотор, търсих с GOOGLE но излезе само един сайт които не ме устройва, можете ли да помогнете.

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Колеги ще трябва да си сменям маслото, бях с Repsol 10w50 нямах проблеми с него. Сега мисля да мина на MOTUL 5100 ESTER 4T 15W50. Някой карал ли е с такова. Мотора е ТТ-Р 250 и не знам дали въобще дали става за него.

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Този Мотул 5100 е полусинтетика. За твоя мотор е добър, но както много е писано в тази тема, всичко е въпрос на избор. Аз лично преди няколко години се разделих с мотула и изобщо не съжалявам за това. Според мен, това е само едно прехвалено масло на завишена цена
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Отказах се от Motul, и си купих Yamalube 15w50. Като че ли скоростите влизат по-добре от преди, но ми се причува едно чукане все едно са клапаните може и да си въобразявам.

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Не сменяй Репсола, аз го смених и не бях очарован очарован,кой знае колко от другото масло. Точно този Репсол 10В-50 е много добър и е най-високия клас масло на тая марка за мотори.

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Някой може ли да ми сподели инфо или се е сблъсквал с маслата Putoline?

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Аз съм ползвал маслата й !!!
                            По-нагоре в постовете съм писал, много хубаво масло, но на височка цена !

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              В Чепеларе всички, които караме кросови 450 (RMZ, KX, CRF, YZ, SX) ги караме с Motul 300V 15W50 Factory Line Double Ester и сме повече от доволни.
                              Верно, че си е скъпичко маслото... 30лв литъра, но дори и Митко от Троян го препоръчва, а който го познава знае, че си разбира от работата.
                              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Здравейте колеги. Изпадна ми следното масло на много добра цена http://oil-motor.ru/statoil_racingway_mc_10w40_1l.html . Досега съм карал с Motul Transoil двутактова машина и с Repsol за 2Т машини бях по доволен от Repsol-a. Сега карам Kawasaki KLX 250 1999 година. Карам го с това масло http://oil-motor.ru/repsol_moto_off_..._10w40_1l.html . Но като гледам спецификациите Repsol-a е с индекс SJ а Statoil-a с два индекса по високо SM . Някой карал ли е със Statoil и какви наблюдения имате за това масло ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X