Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Мани, ами са и прогресиращи и дават усложнения
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      А, аз това вече го минах)) Студентите по медицина в трети курс почват да боледуват от сичко. После чудодейно оздравяват) И на тебе ще ти мине. Важното е само да проявиш твърдост, и нищо да не пипаш по твоя си джип)) Знам че се иска нечовешка воля, ама тва е положението.
      Не бе, автомата не ме кефи по никой начин. Сигурно е и въпрос на навик, обаче не ме кефи, и туй то ...

      Коментар


      • #18
        Честно казано и мен не ме кефеше допреди да се кача на този... сега се чудя как съм живял без него...мамка му сигурно остарявам....дегенерация братче...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          Дааа ... И аз вече се изнервям ако трябва да наместя повече от пет-шест железа за да си стигна до седалката ... И се хващам че ме кефи като работи стартера. Старостта се промъкна незабелязано(((
          Ма нема да се даваме. Сега като стопли пак се фащам за флекса))

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
            Първоначално публикуван от Стефан
            Венци, забрави я арзамаската((( Саморазпада се и няма с какво да се ремонтира и в Москва, другаде по света и дума не става ... Както винаги - най-доброто е недовършено.
            Има и петстепенна за всичките.
            Пет степенна добавка има само за уляновската четири скоростна, не е удачна, защото е механично добавяне на още една скорост върху непроменена конструкция с всички произтичащи от това проблеми. Не се монтира в заводски условия.

            Да, и аз съм чел много подобни страхотии за само-разпадането само че отдавна се убедих, че или по руските форуми основно пишат хора, които имат само проблеми или пък за там продават някакви други автомобили. Там пишат и неща за УАЗ-те като например, че болтовете са забити с чук и т.н. Аз обаче от всички УАЗ-и които имаме не успях да намеря нито един болт забит с чук... Затова и на такива писания много вяра нямам. В България от известно време много Хънтъри се продават с т.н. "армазаска кутия”, за която току що говорих с вносителя какви точно са му наблюденията по гаранционните и извънгаранционни ремонти. Няма точна статистика, но определено се поврежда, не я харесват - ремонтирали са към 5 такива кутии. Няма информация дали честотата на повредите на „армазаската” е по-голяма от тази на четири степенната, но не я харесват поради цените на ремонта. При „армазаската” оправянето струва средно 500-600 лева спрямо 200-на за нормалната. Части има достатъчно, няма никакви грижи с ремонта или доставките на части за кутията. Твърдението, че задължително се само-разпада определено не е вярно!
            От вносителя ЕТ „Карбон” твърдят, че най-качествената т.е. с най-малко откази кутия е тази с двете не синхронизирани скорости и веднага след нея обикновената четири скоростна и накрая "армазаската". За Dymos все още няма сериозна статистика, защото продадените са десетки и всичките си работят - време трябва. Но смятам, че едва ли ще има каквито и да са проблеми.

            Аз лично на най-подготвения автомобил монтирам най-старата четири-скоростна не-синхронизирана кутия. И то специално намерих от резерва такава, която е произведена 80-те. Убеден съм, че това е най-добрата правена някога, за пример мога да дам заводския отбор, който се състезаваше точно с нея като най-здрава. Съжалявам, ако съм подвел някого, но аз разбрах, че въпросът е с каква кутия може да се купи нов Хънтър, а с тази не може.

            Всички, ама абсолютно всички руснаци са пропищяли от нея...виж в руските ресурси, тази кутия е едно голямо недоразумение... За свикването се свиква, ама изработката е отвратителна и дефектите се сипят като лавина... От новите май най-добре се представя именно корейската кутия.
            Старая се винаги да пиша това, което съм виждал или ми е казано от първа ръка, а не да преразказвам, което съм прочел някъде... Аз също чета УАЗ-ската конференция и макар че там има блестящи хора и много интересна информация повече от 95% от мненията са написани от съвършено некомпетентни хора, които макар и с добро желание да кажат нещо или да помогнат, за което им свалям шапка нямат никаква представа за материята, за която пишат. Но пък има едни 5% заради които си заслужава четенето Моето твърдение беше цитирам:

            До момента наблюденията показват че няма особени проблеми с качеството.
            От двата автомобила (Хънтъри) с такава скоростна кутия, които са ми пред очите изводите са точно както съм написал. До момента няма никакви проблеми. Единия е на 10 000км. – другия над 15000км. – и двата са карани предимно офроуд. Нямам претенции за точна статистика – пиша, каквото съм видял.

            Първоначално публикуван от alex_markov
            На Хънтъра се монтират Само Арзамаската (Не съм имал НИКАКЪВ проблем с нея освен свикването с Идиотската подредба на скоростите) и Dymos Която (съдеики по Патриота) е за предпочитане.
            Зависи от Хънтър-а и двигателя. На тези с 2.89л. двигател се монтира безпроблемно и обикновената 4-скоростна кутия.

            Ну и мои 5 стотинок, уважаемый Венцислав

            По поводу надежности Арзамасской КПП. Я охотно допускаю, что поставляемые на экспорт машины оснащаются более тщательно отдефектованными агрегатами. Но у нас, как всегда, Арзамасская КПП - это лотерея. Может не иметь никаких проблем в течение как мимнимум 2-3 лет, а может заклинить через 800 метров... В каждом УАЗовском сервисе можно найти минимум десяток "Хантеров", стоящих в ожидании счастливого момента поступления на сервис новой Арзамасской КПП для замены по гарантии. Но честно говоря, дело не в этом. Поездив и на машинах с Арзамасской КПП, а затем на Патриоте с коробкой Dymos, я понял, что процентов за 80 негативных ощущений от последних ульяновских автомобилей (Хантер и Симбир) была ответственна именно эта коробка. Зачем было сделано нетрадиционное расположение скоростей - абсолютно непонятно. Объяснение, что для того, чтоб в оффроуде выбираться "враскачку" не проходит, потому что время переключения с 1 передачи на задний ход и обратно у Арзамасской коробки на 30% больше, чем у того же "Даймоса"! При том, что 1я и ЗХ расположены друг против друга, рычаг обязательно должен сделать "ход конем" в нейтраль, а потом еще один "ход конем". Кроме того, у меня, например, переключаться вверх получалось достаточно быстро, а вот вниз - нет. Плюс ко всему абсолютно реально при торможении двигателем включить задний ход вместо второй передачи, а это - гарантированный серьезный ремонт. В общем, мне Арзамасская КПП не нравится АБСОЛЮТНО и даже старая 4ступенчатая КПП (с синхронизаторами) кажется мне предпочтительней.
            И вот еще: по последней информации, Ульяновский завод "Автодеталь" разработал конструкцию новой 5-ступенчатой КПП. Десять опытных образцов переданы на УАЗ для ресурсных испытаний, после которых будет принято решение о постановке агрегата на серийные автомобили и поставках новой коробки на вторичный рынок.
            Последнее дополнение: в последнем номере журнала будет стстья об установке коробки Dymos на "Хантер" (точнее, на УАЗ-3151 с дизелем ЗМЗ-514). Соответственно, в сети статья будет доступна месяца через два.
            Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

            Коментар


            • #21
              От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

              Този месец попаднах на 2 броя УАЗ-Симбир.Единия е със счупена скоростна кутия а другия е на 9000 км и аз имах честа да се повозя с него.На пръв поглед всичко беше наред но се оказа че 2-ра предавка не влиза докато джипа се движи.Тоест влиза само на место.А при включването на бавните се оказа че вие като линейка,явно проблем в раздатката.От прочетеното става ясно че СК са калпави и въпроса е има ли части и заслужава ли си да се ремонтира изобщо.
              П.п. Някой може ли да ми поясни на какъв принцип работят двата резервоара.Помпата тегли от единия а никъде не видях помпа която да прехвърля от втория.

              Коментар


              • #22
                От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

                Аз имах същия проблем, и смених направо кутията. Имам старата "Арзамаска КПП" на около 5000 км в пълна комплектация, и мога да я продам/заменя с нещо. Не влиза втора скорост, трябва да се ремонтира.
                Двата резервоара са скачени съдове, помпата изпразва първо десния, след това левия.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #23
                  От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

                  Части има.Не си струва да се ремонтира.Смени я с друг модел.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Аз имах същия проблем, и смених направо кутията. Имам старата "Арзамаска КПП" на около 5000 км в пълна комплектация, и мога да я продам/заменя с нещо. Не влиза втора скорост, трябва да се ремонтира.
                    Двата резервоара са скачени съдове, помпата изпразва първо десния, след това левия.
                    Питам,защото собственика каза че не взима горивото от десния резервоар.Видях че са скачени,ама маркучите са отгоре и се чудех дали липсва нещо или си е така.Тоест на десния има маркуч с клапан от горната част на гърлото и левия ако е затворен херметически трябва да тегли първо десния.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

                      Днес свалих раздатката и на пръв поглед всичко си е наред.Не е разглобена напълно,но по шума дето издава очаквах да е доста зле.Вие само на бавните.Бордовата уазка също издава лек шум характерен за този тип предавки,но сравнявайки двете това на симбира е доста по силно.Моля помагайте.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

                        Имам уаз хънтър 2004 с Арзаманската СК втора не влиза кърка някой път влиза някой не с двоен амбреаж винаги влиза крана е с масло синтетика 75w90 Gl5 агресивно към бронзови елементи и тем подобни заводски дават да се кара с масло минерално възможно ли е от синтетика да е проблема в синхронизирането да се развалят синхронизатори или просто явно си е конструктивен проблем уаз е на 40000.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

                          Търся СК евентуално за уаз хънтър 2.7 бензин евентуално....

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X