Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростна кутия на УАЗ Хънтър

    Доколкото знам на УАЗ Хънтър има възможност да се монтират два типа скорстни кутии.
    Едната да кажем е "нормална" или скоростите са като на всички останали автомобили /първа е на ляво и напред, втора е на ляво и назад и т.н/
    При втората срещу първа скорост се намира задна, втора скорост е в средата назад, трета в средата напред и т.н.
    Въпросът ми е може ли човек когато купува такъв автомобил да заяви една от двете скоростни кутии или просто серийно се вгражда определената. Може ли някой да разкаже нещо повече за тези скоростни кутии, плюсове-минуси и въобще всичко по темата.
    Надявам се, че съм обяснил правилно. Благодаря предварително.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    Скоростните кутии, които биха могли да се монтират на УАЗ са следните:

    1. Старата 4-ри скоростна с не синхронизирани първа и втора скорост. Най-здравата от всички и с най-голямо предавателно отношение на първа, задна и втора спрямо другите.
    2. Новата 4-скоростна напълно синхронизирана, при която разликата с предната е в наличието на синхронизатори за първа и втора скорост и съответно по-малки предавателни отношения.
    3. Т.н. "Армазаска" скоростна кутия, при която първа скорост се намира срещу задна. Според техническите данни тя има възможност да предава по-голям въртящ момент от предните две. Не я харесват заради непривичното разположение на скоростите. На практика се свиква бързо и не е проблем. До момента наблюденията показват че няма особени проблеми с качеството.
    4. Корейската т.н. "Dymos" скоростна кутия. По желание би трябвало да можете да си поръчате Хънтъра и с тази кутия. Произвежда се в Корея, разположението на скоростите е нормално. Според техническите данни е способна да предаде най-голям въртящ момент спрямо другите. По-тежка е от другите. Мисля, че доплащането за нея не беше много, но трябва да говорите с вносителя по въпроса. Ако търсите най-удобната и качествена предполагам, че това ще е вашия избор.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      интересно как са решили точно корейска СК?
      карал съм малко Соната и повечко Галопер - точно с превключването на скоростите не блестят особено... /сравнявам с ВАЗ2107, Пунто 55, Опел Омега А, Рено Меган/... Сравнимо е с Форд Ескорт /85г/

      доколкото си спомням, таблото се прави от Иранска фирма?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Венци, забрави я арзамаската((( Саморазпада се и няма с какво да се ремонтира и в Москва, другаде по света и дума не става ... Както винаги - най-доброто е недовършено.
        Има и петстепенна за всичките.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
          Скоростните кутии, които биха могли да се монтират на УАЗ са следните:

          1. Старата 4-ри скоростна с не синхронизирани първа и втора скорост. Най-здравата от всички и с най-голямо предавателно отношение на първа, задна и втора спрямо другите.
          2. Новата 4-скоростна напълно синхронизирана, при която разликата с предната е в наличието на синхронизатори за първа и втора скорост и съответно по-малки предавателни отношения.
          3. Т.н. "Армазаска" скоростна кутия, при която първа скорост се намира срещу задна. Според техническите данни тя има възможност да предава по-голям въртящ момент от предните две. Не я харесват заради непривичното разположение на скоростите. На практика се свиква бързо и не е проблем. До момента наблюденията показват че няма особени проблеми с качеството.
          4. Корейската т.н. "Dymos" скоростна кутия. По желание би трябвало да можете да си поръчате Хънтъра и с тази кутия. Произвежда се в Корея, разположението на скоростите е нормално. Според техническите данни е способна да предаде най-голям въртящ момент спрямо другите. По-тежка е от другите. Мисля, че доплащането за нея не беше много, но трябва да говорите с вносителя по въпроса. Ако търсите най-удобната и качествена предполагам, че това ще е вашия избор.
          Венци, много те уважавам за винаги точните и безпристрастни мнения, обаче този път няма да се съглася за арзамасската кутия...Всички, ама абсолютно всички руснаци са пропищяли от нея...виж в руските ресурси, тази кутия е едно голямо недоразумение... За свикването се свиква, ама изработката е отвратителна и дефектите се сипят като лавина... От новите май най-добре се представя именно корейската кутия.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Ето, Стефан ме изпревари
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              На Хънтъра се монтират Само Арзамаската (Не съм имал НИКАКЪВ проблем с нея освен свикването с Идиотската подредба на скоростите) и Dymos Която (съдеики по Патриота) е за предпочитане.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Венци, забрави я арзамаската((( Саморазпада се и няма с какво да се ремонтира и в Москва, другаде по света и дума не става ... Както винаги - най-доброто е недовършено.
                Има и петстепенна за всичките.
                Пет степенна добавка има само за уляновската четири скоростна, не е удачна, защото е механично добавяне на още една скорост върху непроменена конструкция с всички произтичащи от това проблеми. Не се монтира в заводски условия.

                Да, и аз съм чел много подобни страхотии за само-разпадането само че отдавна се убедих, че или по руските форуми основно пишат хора, които имат само проблеми или пък за там продават някакви други автомобили. Там пишат и неща за УАЗ-те като например, че болтовете са забити с чук и т.н. Аз обаче от всички УАЗ-и които имаме не успях да намеря нито един болт забит с чук... Затова и на такива писания много вяра нямам. В България от известно време много Хънтъри се продават с т.н. "армазаска кутия”, за която току що говорих с вносителя какви точно са му наблюденията по гаранционните и извънгаранционни ремонти. Няма точна статистика, но определено се поврежда, не я харесват - ремонтирали са към 5 такива кутии. Няма информация дали честотата на повредите на „армазаската” е по-голяма от тази на четири степенната, но не я харесват поради цените на ремонта. При „армазаската” оправянето струва средно 500-600 лева спрямо 200-на за нормалната. Части има достатъчно, няма никакви грижи с ремонта или доставките на части за кутията. Твърдението, че задължително се само-разпада определено не е вярно!
                От вносителя ЕТ „Карбон” твърдят, че най-качествената т.е. с най-малко откази кутия е тази с двете не синхронизирани скорости и веднага след нея обикновената четири скоростна и накрая "армазаската". За Dymos все още няма сериозна статистика, защото продадените са десетки и всичките си работят - време трябва. Но смятам, че едва ли ще има каквито и да са проблеми.

                Аз лично на най-подготвения автомобил монтирам най-старата четири-скоростна не-синхронизирана кутия. И то специално намерих от резерва такава, която е произведена 80-те. Убеден съм, че това е най-добрата правена някога, за пример мога да дам заводския отбор, който се състезаваше точно с нея като най-здрава. Съжалявам, ако съм подвел някого, но аз разбрах, че въпросът е с каква кутия може да се купи нов Хънтър, а с тази не може.

                Всички, ама абсолютно всички руснаци са пропищяли от нея...виж в руските ресурси, тази кутия е едно голямо недоразумение... За свикването се свиква, ама изработката е отвратителна и дефектите се сипят като лавина... От новите май най-добре се представя именно корейската кутия.
                Старая се винаги да пиша това, което съм виждал или ми е казано от първа ръка, а не да преразказвам, което съм прочел някъде... Аз също чета УАЗ-ската конференция и макар че там има блестящи хора и много интересна информация повече от 95% от мненията са написани от съвършено некомпетентни хора, които макар и с добро желание да кажат нещо или да помогнат, за което им свалям шапка нямат никаква представа за материята, за която пишат. Но пък има едни 5% заради които си заслужава четенето Моето твърдение беше цитирам:

                До момента наблюденията показват че няма особени проблеми с качеството.
                От двата автомобила (Хънтъри) с такава скоростна кутия, които са ми пред очите изводите са точно както съм написал. До момента няма никакви проблеми. Единия е на 10 000км. – другия над 15000км. – и двата са карани предимно офроуд. Нямам претенции за точна статистика – пиша, каквото съм видял.

                Първоначално публикуван от alex_markov
                На Хънтъра се монтират Само Арзамаската (Не съм имал НИКАКЪВ проблем с нея освен свикването с Идиотската подредба на скоростите) и Dymos Която (съдеики по Патриота) е за предпочитане.
                Зависи от Хънтър-а и двигателя. На тези с 2.89л. двигател се монтира безпроблемно и обикновената 4-скоростна кутия.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  скоростна кутия

                  Моят Хънтър е с Арзамаската кутия. Вече е на 25 000 км и засега съм нямал проблеми с нея. Вярно е че никой не е застрахован от такива с руската техника.
                  А по повод шантавото нареждане на кутията: свиква се, но голяма част от дефектите по нея идват точно от объркването на уазоводите . Най-често кутиите блокират когато бодро си тръгнал на 1-ва и после със замах мушнеш вместо втора, задна.
                  Но ако се внимава няма проблем.
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                    Старая се винаги да пиша това, което съм виждал или ми е казано от първа ръка, а не да преразказвам, което съм прочел някъде... Аз също чета УАЗ-ската конференция и макар че там има блестящи хора и много интересна информация повече от 95% от мненията са написани от съвършено некомпетентни хора, които макар и с добро желание да кажат нещо или да помогнат, за което им свалям шапка нямат никаква представа за материята, за която пишат. Но пък има едни 5% заради които си заслужава четенето Моето твърдение беше цитирам:
                    Ами цитирай тогава и експертите от извесните руски автомобилни списания...Тях поне не може човек да ги упрекне в непрофесионализъм, по-добри и детайлни тестове и разбори на руска (пък и не само) техника не съм чел никъде... Та тяхното мнение е че кутията си е "большой геморой" (голям хемороид)...Мисля няма нужда повече да обсъждаме, дано хората експлоатиращи я у нас нямат проблеми, плюйте си в пазвата...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      )))))))))))))))))) Забити с чук От хора на които ръцете растат от задника! Стига бе Венци, не го чети кат преводачка - англоезична реклама, така изобщо няма да разбереш за какво става дума) Жаргона си е жаргон, и специално тоя лаф значи само досада от видяното. В същата терминология естествено продължение на разговора е констатацията, че болт забит с чук, държи по-здраво от пирон завит с отвертка. Мани, че разговора ще стане филологически.
                      Значи, от една страна имам чувството, че историята с експортните стоки се повтаря. За износ изпращат хубавото, а там остава бе първо качество, кво говориш, ама някакси по-малко първо ... Тъжно разбира се.
                      От друга страна представите за крайна качественост на ония хора са други. Това което ние имаме за много добро и отлично, в техните очи е Абе, криво - ляво става. Всичко надолу е буклук, без градации. Най-простият пример който се сещам веднага: за целия свят Калашника е върха на съвършенството. По тяхната скала е нормална машина, нищо особено. И удивление - че какво друго да е, как така може да не е поне толкова надеждно. Ама като за пушка и толкова стига, тва да не е няква голяма картечница, че да трябва да е нещо верно яко ... Една идея надолу - и вече е нищо, не се разглежда.
                      Така и с УАЗовете. Силно се разочароват, когато след три часа ровене в блатото до огледалата в калта нещо вземе че се счупи. Егати колата ...((( Или след 10 дена по 1 500 километра на ден пак нещо се скапало, тва не е никва кола((( А че асфалта на тия километри е бетер наште черни пътища - че кво, нали има и асфалт, значи УАЗа е калпав, и по асфалта не върви ...(((
                      Ти пак чети уазовските конференции, просто отчитай и културните особености. Това не е Война и мир, там квото е искал да каже авторът, това и е написал. Същото пише и в речника, и в учебника по граматика. Тия също пишат каквото мислят, просто не винаги съвпада с речника. И с падежите))

                      Коментар


                      • #12
                        Да не се урочасам но наистина за над 15000 нямам проблени с Арзамаската кутия а относно свикването с подредбата поне за мен не беше проблем при това постоянно карам и кола с нормална подредба. Ако обърнете внимание и във статиите и във форумите руснаците плачеха от кутии произведени преди есента на 2004 даже някъде бях попаднал на статистика с периоди на производство. Според мен просто донагаждат производството в реално време. Като чета в момента оплакванията от течовете на масло и капризите на кореиската не са по малко. Аз смятам че основен проблем Арзамаската кутия би образувала на човек свикнал да вкарва скоростите с ритник (например старите Уазоводи или шофьори свикнали с не исправни служебни автомобили) тогава найстина можеш да си образуваш проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          Прочее, подредбата на арзамаската е всъщност правилната за джип. Не е истина колко пъти съм мечтал задната да е срещу първа ...

                          Коментар


                          • #14
                            Хахаха, това се решава много просто - с автоматик
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              По принцип по някои път четенето в форумите ме довежда до синдрома установен от Джером К. Джером прочиташ една медицинска книга и установяваш че единствената болес от която не си болен е тази която не е описана в нея.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X