Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol, Nissan Pathfinder или TLC 120, нови?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Patrol, Nissan Pathfinder или TLC 120, нови?

    Колеги, знам че въпроса е малко странен - все едно да питам джип или кола с 4х4. Все пак, вече съм решил да се разделя с леката кола и да карам джип. Тъй като надали някога ще излизам извън пътя, може би по-добрия вариант е Pathfinder. Питах в Нисан и ми казаха, че проблема с двигателя на Patrola, отдавна е отстранен, а това го четох и тук. От там обаче ми казаха, че Pathfindera се прави в Испания и не е толкова надежден. Мен лично Pathfindera повече ми задоволява нуждите, тъй като има повече екстри, но все пак моля, ако някой може да сподели впечатления. Дали с Patrola е удобно да се пътува на по-дълъг път? Ако някой знае нещо и за автоматика на Patrol - не са ли малко 4 скорости и не се ли натоварва двигателя при по-дълго пътуване (например от Б-я до Германия)?
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

  • #2
    До: PATROL или PATHFINDER

    здравей, аз си купих Патрул преди месец и половина дълга база, автоматик. според моят скромен опит с този тип коли мисля, че не е натоварен двигателя за дълъг път освен ако не мислиш да се караш с много висока скорост. аз обикновено по магистрала карам с не повече от 120 и според мен двигателя е доста добре( в смисъл не натоварен). на самата кола не е толкова динамична и е малко по шумна от колкото Pathfinder, но все пак те са за малко по различни цели. лично аз за дълъг път бих предпочел Патрул-а по удобен ми е.

    Коментар


    • #3
      До: PATROL или PATHFINDER

      Здравей, преди 2 дни се върнах от Загреб 830км в едната посока. Моят Patrol е 99 година но съм изключително доволен от возенето. Не те умаря и е спокойно. Един от дните в Харватска, пътувахме 7 човека до едни езера на 200км от Загреб, дори 7 пак беше удобно.

      Като се качахме към Мургаш преди 3 седмици бяхме 6 човека и беше изключително приятно, аз лично невярвах, че толкова тежък джип може да вози толкова меко offroad.
      One Planet, One Internet!
      We Are All Connected!

      Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

      Коментар


      • #4
        До: PATROL или PATHFINDER

        Благодаря за споделените мнения. Започвам все по-сериозно да си мисля за PATROL. Вчера ходих в шоурума на NISSAN и ги разглеждах и двата, там са разположени един до друг и като ги погледнеш - просто PATROLA изглежда по-истински.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #5
          Re: PATROL или PATHFINDER

          Предполагам говориш за чисто нови коли. Гледам цените са подобни.

          Аз лично бих избрал патрола с най-високото ниво на оборудване. За мене това е един от последните истински джипове. Обаче това си е мое субективно мнение.

          Най-добре направи тест драйв и на двата и си реши сам.

          Между другото, по тестовете разправят, че автоматика на патфайндъра бил много зле.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #6
            До: PATROL или PATHFINDER

            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
            Благодаря за споделените мнения. Започвам все по-сериозно да си мисля за PATROL. Вчера ходих в шоурума на NISSAN и ги разглеждах и двата, там са разположени един до друг и като ги погледнеш - просто PATROLA изглежда по-истински.
            Според мен доста по истински,мен лично много си ме кефи моят.

            Коментар


            • #7
              До: PATROL или PATHFINDER

              По-истински за какво?
              Малко са хората, които познавам, които ще купят нов кола за 85-95К в. от магазина и ще го заведат на "кафе" при Маркан в Рила..

              Няма да повтарям колеги, защото е писано доста по въпроса тук, но - Патрула е определено по-добрия вариант ако говорим за ползване извън пътя по Балкана. По-здрава механика, стара концепция (цели мостове) и т.н. Патфайдера е по-динамичен, по-комфортен (все пак е с независимо окачване отпред и отзад) и вероятно по-икономичен на асвалт.

              За рационален избор - определете каква ще е експлоатацията на машината (само асвалт, асвалт + малко офроуд, друго) и купете това, което е по-подходящо за целите.
              За емоционален избор - Вие си знаете най-добре...

              Коментар


              • #8
                До: PATROL или PATHFINDER

                Това което съм чувал за Pathfinder-а е че вобще не е по-икономичен от Patrol-а дори обратното.
                One Planet, One Internet!
                We Are All Connected!

                Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                Коментар


                • #9
                  До: PATROL или PATHFINDER

                  Уговорих след празниците да направя един тест драйв и тогава може би ще взема решение. Напълно съм съгласен с Yaro - ще го карам повече на асвалт(то пък в София един асвалт), но Patrola повече ми допада. Даже се страхувах да не кажете, че Pathfindera е по-добър. За икономичност не мога да кажа - колата ми на път харчи над 8/100 нафта, за градско даже не мога да го сметна. Благодаря за получените мнения - ако някой знае още нещо, ще бъде от полза не само за мен, а и за останалите, които четат. А ако все пак купя едно от двете, ще споделя впечатления.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #10
                    До: PATROL или PATHFINDER

                    Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                    Това което съм чувал за Pathfinder-а е че вобще не е по-икономичен от Patrol-а дори обратното.
                    Да не го пише там дето и за автоматика му ?

                    Патфайндери има откак има Терано 1 (те това е и Патфайндер - в Щатско). С 500-700 кила по-лек от Патрула, по-добра возия, по-нисък разход и по-добра динамика. При покупка на коли в еднакво състояние разликата е към 30% в цената. Принципно Патфайндъра използва бензинови двигатели от линията на леките коли Нисан, Патрула е с по-"камионски" модели. Патфайндър е по-удобен за високи скорости и асфалтов път, отстъпва при черно/офроуд на Патрула.
                    Определено не е "кола 4Х4" а СУВ, Патрула е джипката.

                    Терано 1 не знам да е произвеждан извън Япония изобщо, за модели след '96 не знам къде се правят (т.е. за чисто новите Патфайндъри). Терано 2 е правен в Испания, това НЕ Е Патфайндър ! По-тесен, по-проблемен като цяло, малко компоненти са съвместими с Терано 1.

                    Коментар


                    • #11
                      До: PATROL или PATHFINDER

                      Моето мнение на неспециалист е,че Патрула е по-готин ! Доста време се чудих какъв 4х4 автомобил да си купя и накрая се спрях на Патрул 2.8 тди 99г. дълга база.На дълго е достатъчно удобен за каране,постоянна скорост от 130-140км и когато се наложи си върви и със 170км.Седемте места са голямо удобство,а това,че можеш да се разходиш на места които не всеки автомобил би могъл да достигне е доста приятно чуство.Когато пък се разхождаш по такива места усещането е неописуемо . И после пак се връщаш на пътя.

                      Коментар


                      • #12
                        До: PATROL или PATHFINDER

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        По-истински за какво?
                        Малко са хората, които познавам, които ще купят нов кола за 85-95К в. от магазина и ще го заведат на "кафе" при Маркан в Рила..

                        Няма да повтарям колеги, защото е писано доста по въпроса тук, но - Патрула е определено по-добрия вариант ако говорим за ползване извън пътя по Балкана. По-здрава механика, стара концепция (цели мостове) и т.н. Патфайдера е по-динамичен, по-комфортен (все пак е с независимо окачване отпред и отзад) и вероятно по-икономичен на асвалт.

                        За рационален избор - определете каква ще е експлоатацията на машината (само асвалт, асвалт + малко офроуд, друго) и купете това, което е по-подходящо за целите.
                        За емоционален избор - Вие си знаете най-добре...
                        определено избора на кола за да ходиш на кафе високо горе в планината може да наклони везните при избора на кола от магазина. патфайндера е по слабия избор дори ако добавим тойота 120 или паджеро V 60.
                        има нещо скъкцащо, щракащо, дрънкащо и недовършено в този европейски СУВ.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: PATROL или PATHFINDER

                          Колега, взимай Патрула. Това е Последния Мохикан от японците в Европа с цели мостове. Легендарен автомобил. За съжаление за нашия континент други японци не останаха. Като Патфиндера има много. Тъжно е, но и него сигорно скоро няма да го има.

                          Коментар


                          • #14
                            До: PATROL или PATHFINDER

                            Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                            определено избора на кола за да ходиш на кафе високо горе в планината може да наклони везните при избора на кола от магазина. патфайндера е по слабия избор дори ако добавим тойота 120 или паджеро V 60.
                            има нещо скъкцащо, щракащо, дрънкащо и недовършено в този европейски СУВ.
                            Не можах само да разбера за тойота 120 или паджерото по-добър избор ли са от патрола или само от патфайндера (особено за тойотата имам някакви колебания). Може би въпроса ми отива към друга тема, но все пак не мога да си позволя(финансово) да правя експерименти и да си купя първо едното, пък ако не ми хареса и другото. Тойотата СУВ ли е или не? Не е ли малко нестабилна на пътя, тъй като е по-тясна и по-висока от патрола?
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #15
                              До: PATROL или PATHFINDER

                              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                              Не можах само да разбера за тойота 120 или паджерото по-добър избор ли са от патрола или само от патфайндера (особено за тойотата имам някакви колебания). Може би въпроса ми отива към друга тема, но все пак не мога да си позволя(финансово) да правя експерименти и да си купя първо едното, пък ако не ми хареса и другото. Тойотата СУВ ли е или не? Не е ли малко нестабилна на пътя, тъй като е по-тясна и по-висока от патрола?
                              харесвам да мога с колата с която ходя на работа, да мога да отида и там където си поискам. та моя лично-служебен автомобил дълги години бе ПАТРУЛА. последния е от края на 2005-та. сега съм с МЛ 55 амг и му се радвам много.
                              ако тлк-120 ми бе малко по красив от вън, то той щеше да е.
                              митсубишЕто е с най-добрия мотор но толкова.

                              патфайндера е най-евтин!
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X