Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за разработка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за разработка

    Дойде време идущата седмица да сглобяваме конструктора LEGO - RD28T. От стария мотор останаха само блока, коляновия вал и пружинките на клапаните.
    Въпросът ми конкретно е - какво масло да сипя в девствения мотор, колко да го държа, как да го разработвам за първите моточасове..... Слагат ли се някакви добавки, има ли някакви трикове......

    На всичкото отгоре броени дни след запалването (ако запали де - като го гледам как го събираме част по част, чак се чудя дали ще издаде звук....) Трябва да го водя в Украйна.... така се получи... Бих бил благодарен за всякакви съвети.....

  • #2
    До: Масло за разработка

    Бих ти препоръчал марково минерално масло с правилния вискозитет за първите 2000км, с първа смяна на доста малки километри, да речем 200-300, пак със смяна на филтъра.

    Аз съм си малко манияк де, може и да прекалявам. Най-добре разработвай както си знаеш и смени маслото и филтъра непосредствено преди тръгването за Украйна.

    Успех
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Масло за разработка

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Бих ти препоръчал марково минерално масло с правилния вискозитет за първите 2000км, с първа смяна на доста малки километри, да речем 200-300, пак със смяна на филтъра.

      Аз съм си малко манияк де, може и да прекалявам. Най-добре разработвай както си знаеш и смени маслото и филтъра непосредствено преди тръгването за Украйна.

      Успех
      Аз също искам да го направя по книга, за най-добри резултати. Нормално е като съм дал над 5000 лв за реновиране на двигателя да дам поне 200-300 и повече пари за масла за разработка.
      Затова ми се иска някой да сподели опит с използвани масла за разработка. Какви трябва да са, с какъв визкозитет.....

      Коментар


      • #4
        До: Масло за разработка

        до колкото знам от опит и колеги най добре маслото да е възможно най тънко 5w- нещо си и е добре в началот колата да работи без термостат зада се застраховаш от опасни нагрявания. това за термостата ми го каза човек който шлайфа блокове и според мен е добър специалист. ходих оня ден да ти видя колата понеже е до работа дано всичко да стане като хората. дидо ми каза че ще отваряте ск. кутия. освен проблеми с 1ва и 2ра някакви други шумове имаше ли по кутията че нещо мойта ме притеснява а и още един въпрос от къде взе тампончетата на OM EMY разбрах че цената е била доста сносна.

        Коментар


        • #5
          До: Масло за разработка

          шумове е нямаше никакви. Просто от време на време 1-ва и най-вече 2-ра влизаше мн трудно. Но шумове категорично нямаше.....

          Коментар


          • #6
            До: Масло за разработка

            трябват ми задни пружини а нещо не мога да намеря нови. твойте добре ли бяха или беше клекнала отзад. и за тампончета не казваш нищо

            Коментар


            • #7
              До: Масло за разработка

              Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
              трябват ми задни пружини а нещо не мога да намеря нови. твойте добре ли бяха или беше клекнала отзад. и за тампончета не казваш нищо
              не, не беше клекнала отзад... добре си беше... МОжжеш да пробаш да ги сложиш двете на твоиа джип и ако ти хареса резултата да измислим някаква цена да ги вземеш......

              тампоните - търси Пламен Тенев, тук профила му е Plamen_Varna.... Или шефовете на сайта знам също че продават.....

              Коментар


              • #8
                До: Масло за разработка

                Но нека не се отклоняваме от темата..... Търсим подходящо масло и методика за разработка на двигател след основен ремонт.

                Коментар


                • #9
                  До: Масло за разработка

                  ок устройва ме как да се разберем да ги взема

                  Коментар


                  • #10
                    До: Масло за разработка

                    Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
                    ок устройва ме как да се разберем да ги взема
                    ами вземи ги от Дидо, той да ми звънне само...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Масло за разработка

                      Най-хубавото което намериш. Стига да не е менте. Ако е с турбина - в никакъв случай не тънко. Това важи и за после, но в началото, когато му е най-тежко - съвсем.
                      Ако сипеш калпаво евтино, само за разработването ще издухаш 40% от междуремонтния ресурс.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Масло за разработка

                        100% съгласен със Стефан, с добавката - да не е синтетика. Иначе си спазвай вискозитета който препоръчват по принцип за този двигател.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Масло за разработка

                          Мсля че 10w40 на приста нее кофти вариант все пак там се произвежда и тексако и след 500 до 800км смяна на мяасло и филтър а нее и лош вариант да има преди това няколко мото часа преди да го подкараш
                          Човек се учи с много практика:D

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X