Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуви 250 - надморска височина и сателити

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуви 250 - надморска височина и сателити

    Някой може ли да ми каже дали този модел има опция да показва надморската височина , както и с колко спътника прави връзка (в момента на работа) .

  • #2
    До: Нуви 250 - надморска височина и сателити

    Първоначално публикуван от mishmar Преглед на мнение
    Някой може ли да ми каже дали този модел има опция да показва надморската височина , както и с колко спътника прави връзка (в момента на работа) .
    1. Можеш да видиш надморската височина ако натиснеш върху иконката с количката. Тогава ти предлага да запази текущите координати и освен координатите ти дава и надморската височина.
    2. До колкото знам нювитата могат да прихващат до 12 спътника едновременно. За позициониране са нужни минимум 3.

    Коментар


    • #3
      До: Нуви 250 - надморска височина и сателити

      Първоначално публикуван от mishmar Преглед на мнение
      Някой може ли да ми каже дали този модел има опция да показва надморската височина , както и с колко спътника прави връзка (в момента на работа) .
      Трябва да натиснеш върху бара,който показва силата на сигнала.
      При мен е така на Nuvi 350.
      Garmin Nuvi 860 T

      Коментар


      • #4
        До: Нуви 250 - надморска височина и сателити

        Първоначално публикуван от barir Преглед на мнение
        Трябва да натиснеш върху бара,който показва силата на сигнала.
        При мен е така на Nuvi 350.
        Благодаря за отговора , опитах , но при мен не се получава.

        Коментар


        • #5
          И аз съм с Garmin Nuvi 250 W.
          Според мен данните за надморската височина са от картата (не съм много сигурен), и доста неточни (за това вече съм сигурен).
          Относно броя спътници, с които е във връзка устройството, имаше писано за скритите менюта, но при мен не работи (т.е. не успях да го подкарам на моя GPS).

          Коментар


          • #6
            До: Нуви 250 - надморска височина и сателити

            Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
            И аз съм с Garmin Nuvi 250 W.
            Според мен данните за надморската височина са от картата (не съм много сигурен), и доста неточни (за това вече съм сигурен).
            Относно броя спътници, с които е във връзка устройството, имаше писано за скритите менюта, но при мен не работи (т.е. не успях да го подкарам на моя GPS).
            здравей!От кога си в клуба?

            Коментар


            • #7
              До: Нуви 250 - надморска височина и сателити

              Броят на спътниците не е много важна информация. Колкото и да са, той винаги чете само четири. Избира най-хубавите от които има сигнал. Критериите за избор са първо устойчиво приемане на сигнала, и щом го има - геометричния фактор на спътника. Приемникът обича да е колкото може по-близо до вертикалната проекция на спътника върху Земята. Така че гледа да са по - зенитни. Но не съвсем, защото това пък увеличава грешката в определянето на височината. По - хоризонтните по му помагат в тая работа. Но все едно, по височина лъже много. Ако има барометър работата е малко по-добре, но пак не е кой знае какво.
              Без видимост да го използваш като корелационно екстремален прибор е проблемно и рисковано при всяко положение. Някога това всъщност ме разочарова в жпс-а

              Коментар


              • #8
                До: Нуви 250 - надморска височина и сателити

                Когато натиснеш върху иконката, показваща силата на сигнала излизат спътниците, но това съм го пробвал върху nuvi 660, светещите в зелено са активните.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X