Обява

Свий
Няма добавени обяви.

^ Как да изберем МПС втора употреба ^

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

    Мисля,че за Горубляне се е говорило досатъчно и тук и по други форуми.Според мен всичко опира до конкретната кола и конкретния продавач.

    Коментар


    • #32
      До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

      За мен най-важно си остава електрониката по автомобила, не външният вид. Има датчици, които струват колкото цялостно пребоядисване.
      Задължително ECU тест преди покупка.

      Коментар


      • #33
        До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

        Може да се провери и състоянието на самото купе ,дали има някакво отклонение от фабрично зададените параметри .Това е важен елемент от общото състояние но за съжаление много често се пропуска като все се намира някой разбирач който с един поглед отсича че МПС то става.....но........
        говори му на инж.Ганев все едно че говориш на стена Успех на всички които ще копуват автомобили 2 ръка....
        It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

        Коментар


        • #34
          До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

          Един приятел за малко да си купи едно Ауди от Дупница,което се оказа,че е направено от 2 половини.Идеално го бяха напаснали и боядисали.Препоръчвам също внимателно гледане по мокетите ако е възможно + сваляне на задната седалка.

          Коментар


          • #35
            От: До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

            Не знам дали някой джамбазин ще позволи да му се бърника под мокетите и седалките. Някои дори категорично отказват да се провери колата в сервиз. Накрая всичко опира до късмета. Който не му върви си купува нова кола и пак има ядове.
            [COLOR="black"][B][I]Wrangler 2.5i[/I][/B][/COLOR]

            Коментар


            • #36
              От: До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

              Благодаря за точната информация и мисля че ще е от полза за всички.Ясно е че такива автомобили втора ръка няма .Но друго е като провериш всичко и знаеш какво те очаква , а примерно ако има испуснал преден амортесьор смъквам цената веднага надолу .Преди време като купувах едно пежо продавача ми каза "Ами да ти го подаря по добре и да ти доплатя ".След това го купи един що годе познат и го държа само в гаража си .Сами си отговорете защо .А относно мен купувам ли си нещо даже и от магазина да е ново всичко трябва да е перфектно .

              Коментар


              • #37
                От: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                Много полезен пост, колега. Или поне за мен. Че като не знам какво да гледам като купувам автомобил (което ми предстои) и джамбазите ме разхождат из страната на Алиса (тази, на чудесата както си искат. Ама направо го принтирам това и отпочвам оглед по списък. Пък както бе споменал и един друг колега в тази тема, ще има и мегдан за пазарлък.

                Благодаря!!

                Коментар


                • #38
                  От: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                  Е като незнаеш какво купуваш, как ще разбереш нещата от списъка дали са ок или не са? Най-добре е да се вземе човек който е специалист в това и той да гледа, другото е голям смях накрая.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Е като незнаеш какво купуваш, как ще разбереш нещата от списъка дали са ок или не са? Най-добре е да се вземе човек който е специалист в това и той да гледа, другото е голям смях накрая.

                    Знам, че най вероятно ще е Нисан Терано. Но като отидох оня ден на Горубляне и ги гледам коя от коя по-лъскави - и отвън и отвътре. А ако трябва да вярвам на разказите на търговците, то направо ми идва да извадя още да речем 2000 лв. и да ги дам допълнително от благодарност, че не са я продали още, а са ми я запазили...

                    Знам какво ще е, да е жив и здрав форума тука. Само не знаех на какво да обръщам внимание додето ме успива продавача. А не купувам всеки ден автомобил. До сега само един път. За специалиста съм съгласен, но е добре и човек сам да се е подготвил, за което помага първия пост в тази тема.

                    И те така...

                    Коментар


                    • #40
                      От: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                      Темата е леко стара, но аз понеже за догодина вероятно ще сменям МПС-то та от време на време прочитам по нещо ей така.
                      Случайно попаднах на услуги за оглед на автомобил - cars help дано не е в разрез с правилата, просто се чудя дали някои е ползвал подобни услуги ?

                      На сайта по описание изглежда добра оферта и най-важно поне няма да се разкарваш като гламав по "перфектни" коли. Сега до колко ще е компетентно мнението на някой такъв и дали да се довериш ? Е ясно, че ако стане нещо, ще се отиде на място да си огледаш ти с някой. Идеята е поне да се спести време в обикаляне.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #41
                        От: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                        Това с cars help ми хареса. Ще потърся още инфо за такива. А Bri4ka.com дали вършат работа , някой чувал ли е ?
                        VW Passat - най-вярното магаре

                        Коментар


                        • #42
                          От: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                          Да дам и аз моите 5ст по темата.


                          Не бих искал да обидя никой с личното си мнение, но изкази от типа "Жена и кола са на късмет", "Качваш се и караш", "Ще взема брачеда, че той ги разбира много" са глупави и граничат с нехаберие. В 21 век 2019г в България всеки един сервиз ще Ви прегледа колата срещу нищожна сума. Това включва прехлед ходова част и грешки по компютъра. Има специализирани за всяка марка фирми и малки сервизи разбиращи не малко от същите такива. Не говоря за кварталния гараж не не не не. Във всеки форум в България има секция за препоръчани сервизи, както и такива, които да се избягват. Има не малко материал във видео порталите на английски, руски и на български ако щете какви са основните болежки на всеки автомобил, дадената марка и модел. Ама да отидеш и да я харесаш тази кола и да не си я карал 2-3-4 км и да си вдигнал 90 не е сериозно. Ако джамбаза не дава да се гледа или пипа или кара това си е негово право. Има други джамбази с други "права". Аз мога да си прегледам нещата и да клеча и да светя с фенер, но колкото и да гледаш няма да видиш проблемите които някой специализиран сервиз би хванал. Тук е и мястото да кажа, че не всичко се хваща, но мисля ще се съгласите, че хората правещи коли като вашата бъдеща всеки ден би поназнайвали малко повече от вас. Може да не го хванат, но 98% от нещата са им ясни само от вратата. Аз карам Субару от 5 години и ви съветвам да ползвате услугите на препоръчан сервиз преди да купите която и да е кола. Напълно сериозно НЕ КУПУВАЙТЕ СУБАРУ ВТОРА РЪКА В БЪЛГАРИЯ БЕЗ ПРЕГЛЕД В СЕРВИЗ! Много хора страдат от лесни за диагностициране проблеми. Хората са нови в марката и карат и нещо се чупи и ..... после Субаруто скъпо за поддръжка. Аз ако си купя Ауди отивам в препоръчан сервиз на Ауди и гледат и казват. Сега гледам да купуван Ленд Ровър и пиша тук във форума и хората споделят, я сервиз, а болежки, я съвет. Но да отида и да купя този дето ми харесва, само защото ми харесва е чиста лудост. Да една кола трябва да има своя чар и да ти трепва нещо като я погледнеш още преди да си потеглил. Тук говоря за конкретен екземпляр от това което си избрал. Искаш черната ама е с проблем в някой датчик за 2К. Разбираш за проблема сваляш от цената и си го оправяш. Не може да свали? Ами отиваш на следващата черна. Аз вярвам, че има кола за всеки, само търпение се иска. Ама да се хвърлиш е така и да разчиташ да не се счупи нещо е........... Нали ако ти изхвърли маслото със 120 на магистралата и ти блокира двигателя и набиеш спирачките и аз се ударя в теб не е ок. Нали ако кормилната рейка изпусне и изправиш завоя и стане беля не е ок. А защо е ок лекомислено да си купуваш автомобил втора ръка? Колите се чупят, колите се поддържат, колите се преглеждат.

                          Хората в България трябва да се научат да взимат информирано решение, а не да разчитат на късмет. Сега може да намерите информация за всичко.

                          Съвет към всички стигнали до тази страница на темата - върнете се и прочетете първото съобщение, това ще Ви е от полза при избора на Вашия нов автомобил на старо.

                          До автора. Поздравления за събрания материал. Мисля, че си обхванал всички възли които трябва да бъдат проверени още на първо четене. Информацията ти е систаматизирана и точна. Нямам какво да допълня освен горното. Винаги има специфики, които трябва да се знаят, но това е начина. На прав път си! Успех!

                          Поздрави,
                          Лазар

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X