Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокажи за UAZ Hunter

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    ГОЛЯМА ГРЕШКА е да се използват за УАЗ палцови блокировки от БТР. Те са 100% и наистина натоварват изключително много (често фатално ) цялата трансмисия. Освен това влошават изключително много дори на моменти ОПАСНО управляемостта на автомобила
    Правилния САМОБЛОКИРАЩ ДИФЕРЕНЦИАЛ за стандартен мост за УАЗ външно изглежда идентичен на този от БТР-60 или БТР-80, но е с точно определена дължина и наклон на палците. Настроен е на стенд за проверка на разпределението на въртящия момент по колела и позволява да се получи РАВНОМЕРНО разпределение на въртящия момент на колелата без никакви последствия. Така проходимостта на автомобила се увеличава значително без изменение на управляемостта .
    Е, не е и 100% но това е за добро .

    Коментар


    • #17
      За 80 не знам нищо. А "за 60" всъщност е "за УАЗ", разработван е за него. После са се отказали да го слагат по тилови и тактически съображения, а за БТР-а станал, така и му е останало името
      А че се е намерила настройка за понижаване на разхода на полуоски -време му беше Макар че и до ден днешен всички книжки по теория на диференциалите започват и свършват с вайкания че теорията не е достатъчно разработена, и ние всъщност не знаем кво става там вътре)

      Коментар


      • #18
        Някой може ли да ми каже има ли от къде, в България да си купя необходимите части за блокаж на диференциала за УАЗ-HUNTER
        Изобщо немам представа за к'во става въпрос...

        Коментар


        • #19
          Никъде в България няма блокировки за УАЗ с мостове спайсер. До момента сме успяли да внесем блокировки за обикновения мост - има ги в електронния магазин. Очакваме до месец да внесем и количество блокировки за мостове "спайсер", на финалната фаза сме. Ако проявявате желание ще ви уведомя щом сме готови с вноса...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            Много ще се радвам да ме държите в течение!
            БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
            Изобщо немам представа за к'во става въпрос...

            Коментар


            • #21
              Имам УАЗ HUNTER модел 315195-0000025, бензин, 2.7i. Интересувам се конкретно от блокажите за новите мостовете (спайсери). Може ли да изпратите още снимки и да направите някакви пояснения, как се включват, как евентуално се монтират и откъде в Русия могат да се купят (име на сайт).
              Може ли да се сложи блокаж само на задния мост?
              Фабричните диференциали имат ли някакъв блокаж, говорим за този модел на УАЗ?

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от unset
                Имам УАЗ HUNTER модел 315195-0000025, бензин, 2.7i. Интересувам се конкретно от блокажите за новите мостовете (спайсери). Може ли да изпратите още снимки и да направите някакви пояснения, как се включват, как евентуално се монтират и откъде в Русия могат да се купят (име на сайт).
                Може ли да се сложи блокаж само на задния мост?
                Фабричните диференциали имат ли някакъв блокаж, говорим за този модел на УАЗ?
                http://www.differens.by.ru/
                Това е в Русия
                Хънтъра няма блокажи на междуосевите диференцияли (пък той други няма)
                Тези диференцияли са самоблокиращи се - т.е. се включват сами при големи разлики на въртене на полуоските - колелата
                Само на задният мост - може, дори такава е реализацията в повечето модели с фабрично вградени самоблокиращи се диференцияли Но за високо спортно майсторство специялистите (аз само цитирам, но ако намеря ще си сложа и на двата моста) препоръчват на двата моста

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X