Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винилна облицовка - САЙДИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Винилна облицовка - САЙДИНГ

    Уважаеми колеги ,

    Решил съм най-после да направя външна топлоизолация на апартамента. Раглеждам различни видове изолации и като че ли най ми допада т.нар. сайдинг.
    Моля да споделите своя опит по отношение на качеството на тази изолация , какъв е ефекта по отношение на намаляване на топлинните загуби , да ми препоръчате изпълнители с опит и реноме в бранша.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.

    Поздрави!

  • #2
    До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

    Сайдингът не може да се нарече изолация. Изолацията се слага ПОД сайдинга. Той е за предпазване на собствено изолацията - обикновено минерална вата - и за "фасон".
    Но се получава "американска къща" на вид. Красиво. Трайно. Лесно.

    Коментар


    • #3
      До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

      ......ако те кефят как изглеждат американските къщи. Мене лично не.......а и става въпрос за апартамент. До сега не съм виждал апартамент със сайдинг

      Коментар


      • #4
        До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

        Хвърли едно око на този линк, http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6324 ,може да ти е от полза.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

          Здравейте,честно да Ви кажа,ако сте решили да си слагате сайдинг,то, по добре е да си помислите,най добре е за къща,а ако е за апартамент по добре е отдолу да си направите една хубава изолация със фибран,защото нашата тераса беше остъклена и така си сложихме сайдинга,просто се скрива грозотията, и така има по хубава фаца
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от cveti; 29-12-08, 08:32. Причина: Няма нужда всеки пост да е с по-големи букви.

          Коментар


          • #6
            До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

            Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
            ......ако те кефят как изглеждат американските къщи. Мене лично не.......а и става въпрос за апартамент. До сега не съм виждал апартамент със сайдинг
            От скоро сайдинга навлезе и в България,интересно е ,че не сте виждали апартаменти с винил,тук при нас вече има цели блокове с това ,мене лично много ми харесва
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

              Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
              От скоро сайдинга навлезе и в България,интересно е ,че не сте виждали апартаменти с винил,тук при нас вече има цели блокове с това ,мене лично много ми харесва
              Само не мога да разбера защо са си топлоизорирали открити тераси? ако е само за фасон, добре. А стените зад тях?
              Моето мнение е, че това става за индивидуална къща. За отделен апартамент не е добро. Топлоизолацията за да има ефект трябва да е около цялата сграда. А това което го предлагат в България за сайдинг е даже по-скъпо от цялостната система на Хенкел.

              Коментар


              • #8
                До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Само не мога да разбера защо са си топлоизорирали открити тераси? ако е само за фасон, добре. А стените зад тях?
                Моето мнение е, че това става за индивидуална къща. За отделен апартамент не е добро. Топлоизолацията за да има ефект трябва да е около цялата сграда. А това което го предлагат в България за сайдинг е даже по-скъпо от цялостната система на Хенкел.
                Ами за по чисто-това го решихме случайно.Исках ме да е със фибран но ни казаха,че трябва да се събори терасата,тъй като беше остъклена и имаше простир и винкел,и цената беше доста висока,за двете стени около 22кв. ни искаха около 1200-1400лв.,като се има в предвид месец март 2008г.,а за винила 22кв. излезе като на кв. вземат 45лв.-около 1000лв.Е,наистина на село има доста къщи,и наистина е за предпочитане къща.За апартамент е малко кофти,защото до нас и от долу и от горе хората нямат никаква изолация...

                Коментар


                • #9
                  До: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                  Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
                  Ами за по чисто-това го решихме случайно.Исках ме да е със фибран но ни казаха,че трябва да се събори терасата,тъй като беше остъклена и имаше простир и винкел,и цената беше доста висока,за двете стени около 22кв. ни искаха около 1200-1400лв.,като се има в предвид месец март 2008г.,а за винила 22кв. излезе като на кв. вземат 45лв.-около 1000лв.Е,наистина на село има доста къщи,и наистина е за предпочитане къща.За апартамент е малко кофти,защото до нас и от долу и от горе хората нямат никаква изолация...
                  За да има някакъв ефект от изолирането на отделен апартамент, трябва да се изолират поне 60 см. под и над него. С други думи и комшиите. По-дабро от цялостна топлоизолация няма! Няколко цифри от при мен. За миналия сезон платих 550 лева за парно. Апартамента е 145м2 мезонет, или 277 м3 отопляем обем. Това е за целия сезон от октомври 2007 до април 2008. За този сезон до сега (ноември + декември) е 165 лева.
                  Говоря за отопление с ТЕЦ в София.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                    Аз лично съм много доволен от сайдинга, с помощта на приятели си го направих сам ,

                    ето едно филмче което помага: http://vbox7.com/play:8e0fe8bb55



                    не беше много трудно
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sajding 800.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5298309

                    Коментар


                    • #11
                      От: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                      Според мен си е добро. Не е перфектно като визия, но пак е според зависи... За къща може даже да стане красиво, за апартамент - може, особено ако е на партера и си го правиш сам. Наковаваш летви, слагаш ватата и го монтираш. Фибрана е крайно време да стане ясно че НЕ СТАВА за външна топлоизолация на стени, освен по колони и плочи на кота 0. Най-важното е, че слагаш вата, която си е най-добрата изолация. Най-хубаво е да се купи от най-евтината, защото е с най-ниска плътност и съответно най-добре изолира.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                        Да си дам и моето мнение за сайдинга :
                        Смятам , че сайдинга е фасадно решение и е въпрос на вкус избора му за фасадна облицовка .
                        По отношение на топлоизолацията по фасади : вата за фасадна изолация се използва с плътност над 130 кг/куб.м. , а тази която се слага(по принцип) под сайдинга е едва 11кг./куб.м. .
                        Ватата е изключително добър материал , който съчетава няколко качества за които плащаме , съответно по-високата цена и затова трябва добре да преценим доколко са ни необходими , а именно -ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ , ЗВУКОИЗОЛАЦИЯ и ПОЖАРОЗАЩИТА .
                        При стиропора - той има едно единствено качество - ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ , но за фасада трябва да е стабилизиран , с характеристики покриващи E-100 , но за съжаления 85% от търговците продават по нисък клас(А-70) , защото хората търсят ниска цена и не са информирани какво се крие зад нея .

                        Цена на ФАСАДНА вата - 200 лв./куб.м.
                        Цена за ФАСАДЕН стиропор - 70 лв./куб.м.
                        Цена на вата 11кг./куб.м. - 30лв./куб.м.
                        (приблизително)

                        Та според мен ако искаш фасада със сайдинг е едно , а изолацията която се полага под сайдинга е друго нещо , кото двете могат да се положат независимо едно от друго , колкото и невероятно да звучи .
                        Боби - 0887771064
                        Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Според мен си е добро. Не е перфектно като визия, но пак е според зависи... За къща може даже да стане красиво, за апартамент - може, особено ако е на партера и си го правиш сам. Наковаваш летви, слагаш ватата и го монтираш. Фибрана е крайно време да стане ясно че НЕ СТАВА за външна топлоизолация на стени, освен по колони и плочи на кота 0. Най-важното е, че слагаш вата, която си е най-добрата изолация. Най-хубаво е да се купи от най-евтината, защото е с най-ниска плътност и съответно най-добре изолира.
                          Фибрана е една от тъговските марки на XPS, койо се препоръчва за употреба за изолиране на сутеренни стени, подове и покриви. За фасади е редно да се използва EPS, познат като "стиропор".
                          Ватата /каменна и минерална/ има разновидности, за различни случаи на приложение.
                          Относно слайдинга, това е един по-модерен продукт, продължител основно на американските традиции, заместващ дървената обшивка, традиционна за тях за някои райони. Ако се вгледате напр в стария Несебър или Созопол или... ще видите подобни традиции и у нас. Лично на мен не ми допада, виждал съм къщи със няколко годишен слайдинг, изглеждат ужасно, но може би качеството е било такова,,
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #14
                            От: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                            Аз да ви кажа под сайдинга сложих стиропор с плътност 30кг/м3 и съм доволен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Винилна облицовка - САЙДИНГ

                              Много го оплюват, но сайдинга е добро решение. !Имам 50кв.за редене на втори етаж иначе съм с каменна облицовка и дебели 1м. стени старо строителство и вътрешна тънка изолация.Сайдинга ще е част от втория етаж.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X