Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

    вчера попитах за дуралюб казаха ми че също била много добра, другия път може дая пробвам, не отстъпвала на лики моли по нищо.

    Коментар


    • #32
      До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

      Имам следния въпрос за добавката MoS2 на Лики Моли-на самата тубичка пише,че намалява триенето и не бива да се използва за самоблокиращи се диференциали /както и за автоматични скоростни кутии/карам Чероки 2.5 дизел с блокаж на задния диференциал,значи ли това ,че не бива да я сипвам в него ,а само на предния?

      Коментар


      • #33
        До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

        ще си позволя да цитирам мнение на лице от друг форум за MoS2 в двигателните масла,дали това важи и за диференциалите -
        "Основната съставка на това масло е химичното съединение молибденов бисулфид МоS2 (S-Mo-S). Цялата работа при молибденовите добавки е, че се проявяват именно когато слоят от масло между триещите се повърхнини изтънее дотолкова, че да не може да изпълнява ролята на смазка ( при високи натоварвания). Тогава слоят молибденов бисулфид, "намазан" върху повърхностите, поема основната функция на смазка. Особено при висока темпратура, когато маслото е доста тънко. Структурата му е слоиста и (сандвичова) от [S-Mo-S], като самите сандвичи са здрави, но връзката между тях е Ван дер Ваалсова и супер лесно приплъзват помежду си. В това се крие тайната на смазката от молибденов бисулфид. На графита - също (предполагам занеш структурата на графита), и тъй като те са сходни има опасности при продължително използване, например 20 хиляди километра или 2 смени на маслото!
        Тя е породена от факта, че при действието си в кислородна среда и определена темперетура се получава от дисулфида молибден окиси на молибдена (MoO3), който се отличава с висока абразивност и сяра - корозионно опасен агент! Образува се сярна киселина (H2SO4). Тя от своя страна влиза в реакция с метала (бутала, цилиндри, клапани, валове кобилици и т.н) и го разяжда. Това може да се отрази и ако имаш износени гумички на клапаните, защото по канала на изпускателния клапан (който е доста горещ), ще остава масло, а с него и дисулфид. При това положение има хубава предпоставка за окисляване, а оттам - за повишено износване на клапана. Всъщност не зная доколко отработените газове са агресивни за дисулфида, но предполагам, че този факт не бива да се пренебрегва. Затова не е препоръчително дисулфид за коли с проблем с гумичките.
        Към тефлоновите съм скептичен, защото въпреки че значително подобрява смазването, наслояването по детайлите винаги е съпътствано с вторични химични реакции в маслото. Използването на такова е оправдано при големи луфтове на двигателите за първи ремонт 0,25. Всъщност доколкото разбрах и Лики Молли са прекратили развитието на проекта си за това масло."

        Коментар


        • #34
          До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

          Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
          ще си позволя да цитирам мнение на лице от друг форум за MoS2 в двигателните масла,дали това важи и за диференциалите -
          "Основната съставка на това масло е химичното съединение молибденов бисулфид МоS2 (S-Mo-S). Цялата работа при молибденовите добавки е, че се проявяват именно когато слоят от масло между триещите се повърхнини изтънее дотолкова, че да не може да изпълнява ролята на смазка ( при високи натоварвания). Тогава слоят молибденов бисулфид, "намазан" върху повърхностите, поема основната функция на смазка. Особено при висока темпратура, когато маслото е доста тънко. Структурата му е слоиста и (сандвичова) от [S-Mo-S], като самите сандвичи са здрави, но връзката между тях е Ван дер Ваалсова и супер лесно приплъзват помежду си. В това се крие тайната на смазката от молибденов бисулфид. На графита - също (предполагам занеш структурата на графита), и тъй като те са сходни има опасности при продължително използване, например 20 хиляди километра или 2 смени на маслото!
          Тя е породена от факта, че при действието си в кислородна среда и определена темперетура се получава от дисулфида молибден окиси на молибдена (MoO3), който се отличава с висока абразивност и сяра - корозионно опасен агент! Образува се сярна киселина (H2SO4). Тя от своя страна влиза в реакция с метала (бутала, цилиндри, клапани, валове кобилици и т.н) и го разяжда. Това може да се отрази и ако имаш износени гумички на клапаните, защото по канала на изпускателния клапан (който е доста горещ), ще остава масло, а с него и дисулфид. При това положение има хубава предпоставка за окисляване, а оттам - за повишено износване на клапана. Всъщност не зная доколко отработените газове са агресивни за дисулфида, но предполагам, че този факт не бива да се пренебрегва. Затова не е препоръчително дисулфид за коли с проблем с гумичките.
          Към тефлоновите съм скептичен, защото въпреки че значително подобрява смазването, наслояването по детайлите винаги е съпътствано с вторични химични реакции в маслото. Използването на такова е оправдано при големи луфтове на двигателите за първи ремонт 0,25. Всъщност доколкото разбрах и Лики Молли са прекратили развитието на проекта си за това масло."

          Поправете ме , ако греша или не съм разбрал - обаче става въпрос за
          приложението на молибденовата добавка за д е ф е р е н ц и а л !!!
          какви клапани и гумички и ..... т.н....???
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • #35
            До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

            да така е затова и въпросите са два,но съставката е същата,предполагам и процесите които предизвиква

            Коментар


            • #36
              До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              ..... аз съм минал двадесетина км. откак я сложих и то в задръстванията, така че не знам дали има ефект.... при мен се чува над 80
              карах 2 пъти по около 400км. извънградско и мисля че шума понамаля значително
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #37
                До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                а защо на тубичката пише да не се слага при автоматични скоростни кутии и блокиращи се диференциали

                Коментар


                • #38
                  До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                  Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
                  а защо на тубичката пише да не се слага при автоматични скоростни кутии и блокиращи се диференциали
                  защото не е за тях и могат да направят доста проблеми явно
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #39
                    До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                    Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
                    а защо на тубичката пише да не се слага при автоматични скоростни кутии и блокиращи се диференциали
                    )) защото в упътването им пише че намаляват триенето )) ако няма триене как ще ти се включи блокировката на дифа..?)) ако няма триене (в границите на нормалното за авт. ск. кутии!!!) как в автоматичната скоростната ти кутия ще понижи предавка при рязко натискане на педала за газта...???
                    ето на затова ))не бива да се слага
                    моята кола е с ръчна кутия . и съм си приготвил две тубички за нея. но понеже дифа е самоблокиращ се, нямам намерение да си търся неприятности на задника ))
                    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                    ********************************
                    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                    Honda Shadow VLX 600 - 1999
                    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                    Влади

                    Коментар


                    • #40
                      До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                      Аз вчера сложих добавката, (2.1td LSD) какво ще се случи ще напишем...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                        Първоначално публикуван от салко Преглед на мнение
                        Аз вчера сложих добавката, (2.1td LSD) какво ще се случи ще напишем...
                        дано не си я сложил на LSD-то
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #42
                          До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                          Сипах добавката в предният мост преди 600 км. и за сега нищо... Явно е, че при проблем с лагерите не помага.
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #43
                            До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                            Сложил съм я не шегувам се;надявам се че няма нищо да направи лошо!!!!????

                            Коментар


                            • #44
                              До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                              аз за скоростната кутия си приготвих и в понеделник отивам за масло .
                              САМО ЧЕ !!! както каза колегата КУАДРА , маслото трябва да е ГЛ3 спацификация !!! ...а такова масло не се предлага в България от 2007 година. има само ГЛ4 и ГЛ5 . та.. какво масло да сложа...???)) и аз вече не знам...
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар


                              • #45
                                До: Jeep Cherokee 2.5 TDI 99г. шум отпред (диференциал)

                                Първоначално публикуван от салко Преглед на мнение
                                Сложил съм я не шегувам се;надявам се че няма нищо да направи лошо!!!!????
                                ама в кои диф я сложи )) в предния или задния...?))))))))))ако е в задния веселба
                                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                                ********************************
                                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                                Влади

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X