Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първоначално обслужване на новозакупен автомобил от Италия ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално обслужване на новозакупен автомобил от Италия ?

    Колеги, купих Дайхатсу произведено 94 г. и като цяло няма забележки по купето и двигателя. Моля Ви ориентирайте ме за най-важните неща които са необходими да се прегледат и сменят по автомобила. Колко струват и от къде / в София/ да купя консумативи-ангр. ремък, ролки, филтри, масла и т.н. на добри цени и с добро качество. Приемам всякакви съвети, за което Ви благодаря предварително ! А да слагам ли газ ?

  • #2
    До: Първоначално обслужване на новозакупен автомобил от Италия ?

    Здравей,честита придобивка.Прегледаи тези теми, http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12254 , http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19412 ,може да са ти от полза.Иначе,правилно си тръгнал-ремъци,ролки,масла (не само на ДВГ,но и на скоростите,раздатката и диференциалите),не толкова спешно-смяна на антифриза и смирачната течност,преглед на спирачна система и окачване.Успех.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Първоначално обслужване на новозакупен автомобил от Италия ?

      Благодаря колега, от това което си ми посочил, горе-долу се ориентирах в цените. Разбрах също, че трябва да направя проучване на цените по ул. Козлодуй. Благодаря ти ! Някъде бях чел във форумите, че има заменяемост на много от частите на Фероза с други марки. До колкото си спомням напр. съединител от Волга, ресорите с малко преправяне - също от Волга и ставали много добре, предвид това, че те са едно от слабите места на Ферозата. Има ли някой такъв полезен опит който можете да го споделите със новобранец ферозаджия ?

      Коментар


      • #4
        До: Първоначално обслужване на новозакупен автомобил от Италия ?

        Първоначално публикуван от emtod Преглед на мнение
        Благодаря колега, от това което си ми посочил, горе-долу се ориентирах в цените. Разбрах също, че трябва да направя проучване на цените по ул. Козлодуй. Благодаря ти ! Някъде бях чел във форумите, че има заменяемост на много от частите на Фероза с други марки. До колкото си спомням напр. съединител от Волга, ресорите с малко преправяне - също от Волга и ставали много добре, предвид това, че те са едно от слабите места на Ферозата. Има ли някой такъв полезен опит който можете да го споделите със новобранец ферозаджия ?

        Не искам да звуча грубо - но слагайки на Ферозата части от Волга накрая ще караш не Фероза, а Волга....

        Коментар


        • #5
          До: Първоначално обслужване на новозакупен автомобил от Италия ?

          Не се засягам колега, напълно си прав ! Но нали се досещаш поради каква причина задавам въпроса ? Кой каквото и да говори, винаги става въпрос за пари..., но въпреки уместната ти забележка, аз си питам...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X