Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдържание на аптечката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съдържание на аптечката

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Здравейте,

    Бихте ли споделили опит и/или знания как се процедира със съдържанието на аптечката в чужбина, особени при проверка от митническа полиция?

    В някой държави е забранено притежание на опиати, в други е проблем притежаване на лекаства без рецепта на името на притежателя...

    Мислех си за рецепта/рецепти от личен лекар.

    Някой други идеи, предложения, съвети?
    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е ДА СЕ НОСИ РЕЦЕПТА С ИМЕТО НА СОБСТВЕНИКА или член на семейството, доказано за поне 3 континента това от долу е валидно:

    http://zombiehunters.org/forum/viewt...p?f=43&t=33826

    Keep photocopies of the prescriptions IN YOUR KIT at all times.

    If, for whatever reason, an unfriendly cop searches your bag and finds narcotics and no accompanying prescriptions, he may feel obligated to arrest you and let the DA sort it out. You would be cleared of all wrongdoing before it ever reached court, but despite this an arrest record is PERMANENTLY placed in the NCIC database. This national database, despite promised safeguards at the time of its creation, is accessible to many private employers of certain professions. Many of these employers, especially financial institutions, have ironclad policies of never hiring anybody who has been arrested, regardless of circumstances. People with any legal background or ability to reason DO understand that an arrest is not even close to a conviction, but dumb civilians typically assume that if somebody was arrested they must have been guilty.

    So I'm going to say this again. If you do not have controlled substances in their original labelled containers, you must have copies of all prescriptions in the kit. Do this as soon as possible.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #62
      От: Съдържание на аптечката

      В нашата аптечка има и инструмент за вадене на кърлежи. Това е много полезно, особено в Странджа, където кърлежите пренасят даста болести, а в същото време са много.
      Илия

      Коментар


      • #63
        От: Съдържание на аптечката

        Първоначално публикуван от ILIA Преглед на мнение
        В нашата аптечка има и инструмент за вадене на кърлежи. Това е много полезно, особено в Странджа, където кърлежите пренасят даста болести, а в същото време са много.
        Колега би ли показал този инструмент ? Че аз си ползвам стария метод с оливце и памук ... И мисля че за още колеги ще е интересно да видят ... а ако освен снимка на инструмента кажеш как се работи с него още по добре
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • #64
          От: Съдържание на аптечката

          Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
          Колега би ли показал този инструмент ? Че аз си ползвам стария метод с оливце и памук ... И мисля че за още колеги ще е интересно да видят ... а ако освен снимка на инструмента кажеш как се работи с него още по добре
          Ето ти линк как изглежда и цена имам и аз такъв
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #65
            От: Съдържание на аптечката

            Мерси Захари,
            А някой от вас ползвал ли го е това ... сиреч вадиш кърлежо и после няма проблеми, няма зачервяване или след като го извадите отивате на доктор за всеки случай..
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #66
              От: Съдържание на аптечката

              За да бъда честен ще си призная не съм го и отворил от опаковката още, и дано не ми се налага, аз за себе си бих казал че ако си извадя аз кърлеж при първа възможност след това ще съм на доктор.
              LZ1ZAH

              Коментар


              • #67
                От: Съдържание на аптечката

                На мен до сега са ми вадили 5-6 пъти кърлежи предимно в домашна обстановка. И никога до сега не съм ходил на лекар. Което си било в нормалните неща за преди 10 години ... На село Дядо ми ги вадеше с памук и олио но обикновено винаги съм имал късмет да ги видя до 2-3 часа след ухапването... не ми се е случвало да седи по 1 ден и да се надуе и прочие.
                За тулчето единствено ме притеснява че при ваденето може да скъса хоботчето на кърлежа и стане беля ... ама знам ли може да са го измисли хората дето го предлагат
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #68
                  От: Съдържание на аптечката

                  За да се намали максимално рискът от заразяване в момента на вадене, е правилно кърлежите да се вадят без омазняване и без въртене. Може и да не е със специален инструмент, а с най-обикновена пинсета, но тя не бива да бъде с много остри връхчета, за да не го скъса. Зачервяване след ваденето на кърлежа може да бъде признак на локална инфекция, но ако се разраства с времето като "пръстен" и ако е съпроводено с грипоподбни симптоми - на лаймска болест. Колкото по-скоро след ухапването се извади кърлежът, толкова по-добре. За повечето болести се смята, че се предават предимно след 24-ия час. Много лекари препоръчват след ухапване от кърлеж ваксина срещу тетанус и за всеки случай антибиотик. За лаймска болест може да се направи изследване на кръвта 3 или 4 седмици след ухапването, не помня точно, но за другите предавани чрез кърлежите болести (някои от които са по-опасни) не е толкова лесно или поне не се прави във всяка лаборатория. От носенето на самия кърлеж за изследване обикновено полза няма.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съдържание на аптечката

                    Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
                    Ето ти линк как изглежда и цена имам и аз такъв
                    Този не сме го пробвали. Пробвахме един шведски инструмент със ласо (кърлежът се захваща с конец), ама той не е толкова добър. Сега използваме ето такъв: http://www.pharmacieclic.fr/9661156-...nt-thekan.html. Носят ни ги от Франция. Изглежда като миниатюрен кози крак.

                    Извадили сме десетки кърлежи с него и никога не сме ги късали. Напълно съгласен съм с eager, че не бива да се маже с мазнина. За въртенето въпроса е малко споренл При забиването си, различните видове кърлежи се въртят в различни посоки (по-често по часовниковата стрелка). Ако се вадят с пинсета, не е нужно да се въри, но риска от скъсване е много по-голям, отколкото с горния инструмент. Техниката на работа на инструмента изисква въртене.

                    По отношение на заразяването, огромно значение има времето, което кърлежат стои закачен - смята се, че изваждане до 2-рия час намалява реска от заразяване многократно.

                    От носенето на кърлежи в "някаква" лаборатория няма полза, но ако ги занесете в лабораторията на Националния център по заразни и паразитни болести, там наистина могат да го изследват и, в случай че е заразен с някоя от болестите, да се приложи превантивно лечение (кратък антибиотичен курс). Честно да си призная, никога не съм давал кърлеж за изследване, въпреки че добре знам, че това е най-разумното...
                    Илия

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съдържание на аптечката

                      Търся съвет за опакуването за ампули? Кой, как, с какво и тп...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съдържание на аптечката

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Търся съвет за опакуването за ампули? Кой, как, с какво и тп...
                        Плоска картонена кутийка - може от кибрит например - подплатена с памук. Зависи колко са големи ампулите, всъщност. Не препоръчвам метални кутии.
                        Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                        Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съдържание на аптечката

                          Някакви специални укладки за ампули няма ли по магазините, херметични, нечупливи?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съдържание на аптечката

                            Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                            Не препоръчвам метални кутии.
                            Защо???....

                            Тъкмо исках да предложа две от металните.... Имат и порестото вытре - лесно може да се нагоди по формата на ампулите.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съдържание на аптечката

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Някакви специални укладки за ампули няма ли по магазините, херметични, нечупливи?
                              Пробвай с кутия за патрони
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл (1).jpg
Прегледи:1
Размер:3.6 КБ
ID:5515044
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съдържание на аптечката

                                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                                Защо???....
                                От личен опит - при по-силно тръскане или блъскане на кутийката ампулите се чупят в металните стени. Разбира се, ако е подходящо подплатена или с нещо поресто - ще свърши работа.
                                Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                                Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X